Автор Тема: EA 3000 Bulmarket ex DSB  (Прочетена 11638 пъти)

Josef

  • Гост
  • Trade Count: (0)
EA 3000 Bulmarket ex DSB
« -: 27 Септември 2009, 17:09:49 »
Hello all,

My name is Josef and  I'm  writing from Denmark. I am passionate  railways of East Europe like Hungary, Serbia, Romania and Bulgaria, country where I travel for my work.
I  already decided for the purchase of diesel locomotive model Tillig ( I have alredy the model CFR)  but my attention was attracted by another model, namely electric locomotive class 86,001 private company Bulmarket, the ex EA 3000 of DSB

This model I found on this site www.amintiriferoviare.com but unfortunately I did not find any shop where I can get it.

Can you tell me please where I can buy and how much cost  this model?
 
Best regards

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #1 -: 27 Септември 2009, 17:40:15 »
Hello Josef

I think that this is an repaint of this locomotive :
Click
I we send them an Email to see if we can get this baby online thanks for the News Josef




Have a nice day

Petko
« Последна редакция: 27 Септември 2009, 18:03:04 от piko1 »

Josef

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #2 -: 27 Септември 2009, 18:28:39 »
Absolutely throe.
 
But how you can see on the ACME site this version is not exist. ACME does in exclusivity for Amintiri Feroviare other products:
one  car type MU and one car type 1937  dinamometric couch CFR. Maybe is the same things with this loco?
 
On the depliant of Amintiri Feroviare  first part are also one foto of the electrical loco 46 class BDZ. Do you have some informations?
 
Best regards   :victory:

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1705
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #3 -: 27 Септември 2009, 22:22:20 »
Ако вземете и да го преведете няма да е никак зле. Все пак сме в България. ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #4 -: 27 Септември 2009, 22:29:49 »
А ето ви и съдържанието, прекарано през така широко препоръчвания транслатор:

Абсолютно гърч.
 
Но как можете да видите на сайта ACME тази версия не съществува. ACME прави в изключителни права за Amintiri други продукти Feroviare:
една кола тип МУ и една кола тип 1937 dinamometric диван референтна рамка. Може би е едно и също нещо с това слагам?
 
На depliant на Amintiri първата част Feroviare също са една снимка на електрическите Loco 46 клас БДЖ. Имате ли някои информации?
 
С най-добри пожелания


Е,  ама нищо не се разбира.В крайна сметка това не е форум, в който да си упражняваме в дедукция и логично мислене, нали?  :blush2:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #5 -: 28 Септември 2009, 00:24:35 »
Пича е написал следното :

това 1 полст :

Здравейте на всички

Казвам се Джолзев пиша ви от Дания  аз съм голям фен на железниците от източна Европа
като Унгария Сърбия Румъния и България страни в които пътувам по работа
Вече реших да купя дизелов локомотив на тилиг (аз вече имам един на CFR)
но моето внимание бе привлечено от друг модел на електрически локомотив серия 86 001 на Булмаркет
бивш EA 3000 на DSB
този модел го открих на този саит www.amintiriferoviare.com
но за съжаление не можах да  намеря магазин от където да мога да си го купя
може ли да ми кажете моля къде мога да си го купя и колко ще ми струва

 
С най-добри пожелания

втори полст

Абсолютно вярно

но може да видите на саита на ACME че такаква версия на лкомотива не съществува
може ACME да ги произвежда само за  Amintiri Feroviare други продукти примерно вагон тип MU
и един  тип 1937 днамометричен вагон на CFR може би е същите работи както при този локомотив?

На диплянката на Amintiri Feroviare в първата част има една снимка на локомотив 46 серия на БДЖ
да ви се намира някаква информация за този модел

С най-добри пожелания

 :victory:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #6 -: 28 Септември 2009, 00:30:16 »
hi again
i found some interesting info out here about the 46 alike one
http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5825

use the google translator to read it  :yes:



ю
« Последна редакция: 28 Септември 2009, 00:35:59 от piko1 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #7 -: 28 Септември 2009, 08:56:45 »
Цитат на: XRISTO link=topic=1880.msg28843#msg28843 date=1254079789
А ето ви и съдържанието, прекарано през така широко препоръчвания транслатор:

Е,  ама нищо не се разбира.В крайна сметка това не е форум, в който да си упражняваме в дедукция и логично мислене, нали?  :blush2:


Христо, не знам кой транслатор ползваш (или може би се самообучава в процеса на употреба) но и аз получавам превод индентичен с този на пикото...който се е опитал не само да преведе но и да го подреди правилно.Тоест той го е превел де...
Впрочем евала на датчанина, че се интересува от българският подвижен състав (друг е въпроса точно по какво си е паднал)!
Ето превода на моя транслатор от Гугъла...
Цитат
Здравейте всички,

Моето име е Йозеф и аз пиша от Дания. Аз съм страстен железниците на Източна Европа като Унгария, Сърбия, Румъния и България, страна, в която да пътувам за моята работа.
Аз вече е взето решение за закупуване на дизелов локомотив модел Tillig (Имам alredy модела CFR), но вниманието ми беше привлечен от друг модел, а именно електрически локомотив класа 86001 частна компания "Булмаркет", бившият ЕА 3000 от ДСБ

Този модел намерих на този сайт www.amintiriferoviare.com, но за съжаление аз не намирам кой да е магазин, където мога да го взема.

Можете ли да ми кажете моля, къде мога да купя и колко разходи този модел?
 
С най-добри пожелания
Предполагам ,че когато се ползва често (а аз почти всеки ден го включвам , дори вече на цели сайтове) транслатора явно работи все по - добре.Значение има и от какъв език се превежда , в частта най-вече на това - колко българи по другите държави си правят труда да коригират преводите (има такава опция в гугъл/преводача) защото за моя приятна изненада , от испански и италиански ми превежда все по добре, включително и с пълен и непълен член.А там знае се, живеят и работят много българи...

Ето преводите в последователността на постовете:

Цитат на: Josef link=topic=1880.msg28831#msg28831 date=1254060589
Здравейте всички,

Моето име е Йозеф и аз пиша от Дания. Аз съм страстен железниците на Източна Европа като Унгария, Сърбия, Румъния и България, страна, в която да пътувам за моята работа.
Аз вече е взето решение за закупуване на дизелов локомотив модел Tillig (Имам alredy модела CFR), но вниманието ми беше привлечен от друг модел, а именно електрически локомотив класа 86001 частна компания "Булмаркет", бившият ЕА 3000 от ДСБ

Този модел намерих на този сайт www.amintiriferoviare.com, но за съжаление аз не намирам кой да е магазин, където мога да го взема.

Можете ли да ми кажете моля, къде мога да купя и колко разходи този модел?
 
С най-добри пожелания


Цитат на: piko1 link=topic=1880.msg28832#msg28832 date=1254062415
Здравейте Йозеф

Мисля, че това е пребоядисвам на този локомотив:
Щракнете
Аз ще им изпратим имейл, за да видим дали няма да получите това бебе онлайн благодаря за новини Йозеф

Приятен ден

Петко

Цитат на: Josef link=topic=1880.msg28837#msg28837 date=1254065319
Абсолютно точно.
 
Но как се можете да видите на сайта ACME тази версия не съществува. ACME прави в изключителни права за Amintiri при други продукти Feroviare:
една кола тип МУ и една кола тип 1937 динамометричен вагон за референтна рамка. Може би е едно и също нещо с това слагам?
 
На depliant на Amintiri първата част Feroviare също са с една снимка на електрическите локомотива 46 клас БДЖ. Имате ли някои информации?
 
С уважение

Цитат на: piko1 link=topic=1880.msg28847#msg28847 date=1254087016
Здравейте отново
Намерих някои интересни информация тук за един от 46-те, така
http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5825

използването на Google Translator за да го прочетете

Та това е в общи линии...
Навремето като ви биеха по врата да учите езици, вие седнахте и направихте автоматични преводачи - а сега да ви видя!?!
 :pleasantry: :haha: :haha: :haha: :drinks:


KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #8 -: 28 Септември 2009, 11:44:32 »
И в крайна сметка - продава ли се тоз красавец ? (CFR 40, 060EA) ?

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #9 -: 28 Септември 2009, 12:02:34 »
По-скоро има прототип, но дали ще бъде пуснат в продажба и колко бройки, още не е ясно. Явно ще трябва да се дебне.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #10 -: 28 Септември 2009, 12:13:44 »
Цитат на: zazo link=topic=1880.msg28853#msg28853 date=1254128554
По-скоро има прототип, но дали ще бъде пуснат в продажба и колко бройки, още не е ясно. Явно ще трябва да се дебне.
Дано - от сега го виждам като номер 46 002

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #11 -: 28 Септември 2009, 12:27:05 »
Да видим, че последното румънско приключение си излезе бая соленичко.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #12 -: 28 Септември 2009, 12:29:46 »
Ами да се надяваме, че цената на този модел ще е приемлива - но определно качеството на прототипа доста радва. И в крайна сметка - ако няма да го произвеждат - да го пратят на Тони да отлее 200-300 бройки и така.  ;D

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1705
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #13 -: 28 Септември 2009, 14:55:44 »
Ако има и мегдан да стане и в ТТ 1:120, първи съм! На ли е електровоз - крастаааааааааааа!!! :good:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:EA 3000 Bulmarket ex DSB
« Отговор #14 -: 28 Септември 2009, 16:37:44 »
Цитат на: pach link=topic=1880.msg28850#msg28850 date=1254117405
Христо, не знам кой транслатор ползваш (или може би се самообучава в процеса на употреба) но и аз получавам превод индентичен с този на пикото...който се е опитал не само да преведе но и да го подреди правилно.Тоест той го е превел де...
Впрочем евала на датчанина, че се интересува от българският подвижен състав (друг е въпроса точно по какво си е паднал)!
Ето превода на моя транслатор от Гугъла...

Ползвам си Гугъл транслатора(по-често от теб, предполагам, защото чрез него общувам в ибея, където пак чрез него стават такива недоразумения...  :blush2:), който забелязвам даже, че се влошава.Напоследък от родният ни език при превод на немски ми дава половината думи на английски.  :blink: Колкото до това кой е учил езици навремето и кой не е - и да съм имал усет към езици, в моето училище се учеше руски детайлно - знам го добре, смея да кажа, и повърхностно френски или немски.Просто когато станах 7 клас,(тогава си избираш "повърхностното" обучение на западен език  :)) нямаше учителка по английски и затова избрах немски(не че нещо съм научил, освен "ти си свиня", даже не знам как да го напиша  :blush2:).Извинение имам, но да си кажа правичката, зле съм с ученето на езици.То човек не може от всичко да разбира, в крайна сметка.  :victory:
« Последна редакция: 28 Септември 2009, 16:39:29 от XRISTO »