Автор Тема: Макетът на Жорж в N  (Прочетена 73035 пъти)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #225 -: 03 Ноември 2023, 08:45:46 »
Сложих и семафорите, но въобще не съм убеден, че са на правилното място и не трябват корекции. Моля ви за мнение. Движението е ляво и затова семафорите са отляво също.


eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #226 -: 12 Ноември 2023, 04:34:08 »


Прибавих и уличните лампи 207 на брой. Има още трийсетина за стария град, но те са ми вкъщи, тоест вече ги имам. Това е проектът. Когато се върна в София, ще се захвана с реализацията. Липсата на коментари я приемам като одобрение. Благоадаря много! :good:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #227 -: 12 Ноември 2023, 16:20:48 »
Жорж, респект от мен! много харесвах предния ти проект - дано реализараш този до край - готин е!!! Да сме живи и здрави

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #228 -: 13 Ноември 2023, 18:19:16 »
Здравей! Относно светофарите, има какво да се прави още.  Новият макет, изглежда много-добре! Липсват ти предупредителни сигнали преди входните на някой места. Ако гарите са на близо една до друга изходнитете сигнали се явяват ПС за следващата гара. Също, както на "гара север"-"Централна гара" и "Захарна фабрика"- "Централна гара". Там междугарията са много малки,  поросто по един завой. Другото според мен, което е излишно са някой от преходните стрелики в междугарията от ляво преди тунела. Два прехода са ти напълно достатъчни, ти си сложил четри. Такива се слагат ако приемем, че там движението е обезличено. Тоест нямаш "път 1" и "път 2" Тогава трябва да вземеш предвид как ще изпращаш и посрещаш влаковете от гарите. Това определя в голяма степен конструкцията на самите гари. може да се наложи преработка. Като си дойдещ ще говорим на дълго и широко.

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #229 -: 13 Ноември 2023, 18:42:04 »
Много благодаря! Това ми е едно от слабите места. Другото е с омовете и съпротивленията. И за тях трябва да си говорим дълго. :drinks:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #230 -: 22 Ноември 2023, 18:29:27 »
С оглед на днешните цени искам да взема всички възможни стрелки и релси от стария макет и да ги използвам за новия. Те обаче са обсипани с баласт и яко напоени с С-200. Има ли някакъв начин лепилото да се размекне и да мога да измъкна релсите по-лесно, например с много вода, спирт или нещо друго?

А това е една тема, която сме дискутирали преди години. Просто си преместих линка тук, за да я намирам по-лесно. Става дума за кондензатор, включен успоредно на трамвайните релси при спирка... каквото и да означава това. :blush2:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,144.0.html

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #231 -: 23 Ноември 2023, 09:12:53 »
Цитат на: eurostar link=topic=700.msg124836#msg124836 date=1700670567
..... Те обаче са обсипани с баласт и яко напоени с С-200. Има ли някакъв начин лепилото да се размекне и да мога да измъкна релсите по-лесно, например с много вода, спирт или нещо друго?

....

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,144.0.html

Трябва да ги напоиш добре с вода и лепилото омеква. Преди време Жоро - София70 даже беше направил клипче как маха баластра с Ц200 като ги напоява с вода.

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #232 -: 23 Ноември 2023, 17:21:10 »
Благодаря, Павел. Дано стане! А ако в клуба имате останали флекс релси с бетонни траверси код 80, ще ги изкупя всичките.  :good:

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #233 -: 30 Ноември 2023, 18:22:12 »
Жорж, клипчето е налично , но е толкова нескопосано, че не ми се иска да го показвам . Аз демонтирах над 10 метра релси и над 10 стрелки , две кръстовки, включително и ръчно изработената кръстовка от Пач. Да съм съсипал не повече от 20 см траверси. Както Павел е написал - напояваш с вода , изчакваш и вадиш . Колкото повече време се киснат , толкова по - лесно се изваждат .
Поствам друг клип - с монтирани релси с траверси, които са извадени от стария макет .
Успех!
П.С. Извинявам се за лошото качество на клипа.
https://www.youtube.com/watch?v=YBJr8iGSCxI

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #234 -: 01 Декември 2023, 08:44:44 »
Цитат на: София 70 link=topic=700.msg124865#msg124865 date=1701361332
Както Павел е написал - напояваш с вода, изчакваш и вадиш. Колкото повече време се киснат, толкова по-лесно се изваждат.
Успех!

Благодаря, ще пробвам. Предполагам, че ще успея да спася голяма част от релсите и стрелките. Търпение не ми липсва. :dirol:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #235 -: 06 Декември 2023, 07:19:39 »
Хора, от известно време си мисля да си подаря нещо нестандартно или по-скоро нетипично за мен като подвижен състав. Спрях се на Ориент Експрес, но естествено няма да сложа кюнец на колела на макета си. И от там идва въпросът "с кой локомотив"? Имам три локомотива засега свободни, които бях предвидил за товарните влакове. Ще ми е интересно да разбера кой бихте избрали вие на мое място за Ориент Експрес!?



В действителност в редките моменти, когато този влак се движи, го тегли локомотив от съответната държава, през която преминава. Но при мен ще бъде само един локомотив. Така че трябва да направя избор от тези, които имам.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #236 -: 06 Декември 2023, 15:45:17 »
Brawa 63018


eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #237 -: 06 Декември 2023, 18:23:10 »
Много интересно - право в целта! Но както обикновено производителят е спрял производството и малкото магазини, които го имат, спекулират яко с цената.

Ще следя дали ще се появи някъде в аналогов вариант в следващите месеци. Благоаря за отговора Her Der Hetzer!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Жорж в N
« Отговор #238 -: 09 Декември 2023, 18:20:18 »
Огромно нетърпение имах за предния ти макет, и сега за тъози!
Обещай ми, че няма пак да изчезнеш!