Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

"Конрад" проблем

(1/9) > >>

XRISTO:
Ами аз освен на вас да се оплача,поне сте сродни души и ще ми влезете в положение.Поръчах си от "Конрад"-Плевен едни сгради на 8.12.2007 г. и до ден днешен - нищо.Казаха ми когато ги поръчах,че щели да дойдат в началото на януари,ама той и краят кажи-речи дойде и нищо.Обадих им се преди 2 седмици ими казаха,че било рано още,щели да ми се обадят.На краят пича ми каза едно сходно с моето име и адреса беше на същата улица,бил моделист и му пристигнали работите,но докато включа и затвори.Взех да си мисля да не би да са се объркали и да са доставили моята пратка на друг,защото не знам в нашият град друг да се занимава с моделизъм,пък камо ли на моята улица.А,от Ловеч съм,а поръчката ми е от "Конрад"- Плевен.Дали би могло да стане объркване,как мислите?...като се има впредвид,че поръчката е платена предварително(аз за това и мразя предварителните плащания)си представете ситуацията: звъни някой на вратата-"имате предплатена поръчка"  Нали насреща е българин,ще каже "ами да" ще грабне пакета,пък и каквото и да има вътре-нали е аванта?
Не ми е за самите пари толкова,но представете си да си чакате гаричката и да ви сърбят ръцете.Направо да полудее човек.
Такива "черни" мисли ми се въртят.Нека някой да каже нещо успокоително,пък днес пак ще им звънна.

Vlado:
Успокоително доколкото положението при теб в Плевен може да е сходно и обвързано с това в София. Та доставката от декември миналата година дойде едва днес. Така че поръчаното, поне при нас, ще може да се взима от утре. Затова ако "Конрад" правят една поръчка и доставка събрана от цялата страна, мога да те успокоя, че всичко е наред и скоро ще си вземеш гаричката.
:)

eurostar:
Става ми жално, като чета такива постинги. Започвам да изпитвам носталгия по хоби-магазина в Монреал, който е подобрен вариант на Млад техник от едно време: Първо - има всичко за хобито (N и НО) в наличност, освен влакове и къщи - релси, семафори, баластра, дървета, треви, контактна мрежа, лампи, жици, профили, плексигласи, лепила, бои, инструменти. Влаковете и къщите се поръчваха по каталог; Второ - още на първата покупка ми запомниха името и всеки следващ път ме посрещаха с усмивка и "Бонжур, мосю Любенов" - нещо, което е толкова приятно; Трето - собственикът и асистентите му имаха отговор на всякакъв въпрос, свързан с макета и електрониката и даже срещу малко заплащане можех да им оставя локомотив, стрелка или трансформатор за подобрение или поправка - услуга, която адски ми липсва в България. Надявам се някой ден Хоби-свят да достигне това ниво и го желая на Жоро да стане.

Сега за Конрад - може би повечето от нас си дават сметка, че това не е нашият магазин. Това е временно спасително положение, защото асортиментът им е сравнително богат и цените са средно европейски. Но там липсва личното отношение и сервизът, което за хобистите е много важно. Колкото и пъти да отида има все опашки и не мога да се добера до компетентен човек да поискам съвет за каквото и да било. Като прибавим към безличното обслужване и немския език по описанията, картинката става страшна. Добре, че сега го има този форум, че да мога да питам разни неща другите хобисти. Така че, приятелю хрр1969, просто се въоръжи с търпение и приеми участта на хобист в България.

Adrian:
а на мен ми стана мъчно за "Джони ленд" - добра беше концепцията ! И всичко имаше ! А продавач-консултантите...мммечтата на ти-тинейджъррките !И сервиз правеха на влаковете , и сбирки , и видеотека , и макети...и с усмивка посрещаха мутрите , които ги пазеха :"Бонжуррр, мусю Мутрафон, пазите ли ни , пазите ли ни :) ?"
о ,   времена ,   о  ,             нрави !

pach:
Българската част на Конрад е само филиал и то преди всичко за електроника , така че няма какво да се чудим.Обикновенно си правя поръчките при жената на Дервишев (шефа)-тя седи в стаичката до централният им магазин в София (влиза се от към магазина)и винаги е много любезна , превежда ако трябва и там се влиза без опашка! Проблема е че се чака и е доста скъпо(като всичко в хобито ни) но за сега другата алтернатива е Жоро и Хобисвят (да пребъдат 8)).
Колкото до колегите от белите страни - ами ще ти запомнят името - парите са си пари!  ::)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия