Автор Тема: "Конрад" проблем  (Прочетена 18401 пъти)

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #15 -: 24 Януари 2008, 22:50:19 »
А, какво ще кажете за магазина в малкия ЦУМ? От там също могат да се правят поръчки по каталог.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #16 -: 25 Януари 2008, 12:03:38 »
Здравейте, рядко пиша. :-) Що се отнася до малкият ЦУМ, имам лош опит. Човека там нищо не разбира, нещата са стари и в повечето случаи с доста дефекти. А новите, които рядко ги има, са на цени много по-високи, отколкото самите фирми ги продават. Не дай си Боже, да сте оставили нещто на консигнация и то да се е продало. Е, пари поне една година няма да видите. Е това е моето лично и частно мнение.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #17 -: 25 Януари 2008, 16:27:19 »
Цитат на: ivo link=topic=196.msg1314#msg1314 date=1201255418
Здравейте, рядко пиша. :-) Що се отнася до малкият ЦУМ, имам лош опит. Човека там нищо не разбира, нещата са стари и в повечето случаи с доста дефекти. А новите, които рядко ги има, са на цени много по-високи, отколкото самите фирми ги продават. Не дай си Боже, да сте оставили нещто на консигнация и то да се е продало. Е, пари поне една година няма да видите. Е това е моето лично и частно мнение.
От доста места съм чувал подобни мнения >:(,дори на хора извън Сф и съм съгласен с Иво

А утре/26.01./ поръчките на Конрад/направени 1-10.12.2007г./ би трябвало да са в провинцията.Днес на обед са ги разпратили със спиди ;)
« Последна редакция: 25 Януари 2008, 16:29:12 от mill »

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #18 -: 25 Януари 2008, 16:49:05 »
  Здравейте и от мен!
  По темата за Conrad моите лични впечатления са с променлив характер. Първите две поръчки които направих пристигнаха точно месец след датата на поручване. Третата обаче (от октомври 2007г) която е и последна за момента пристигна с почти месец закъснение. Хората продаващи в самия магазин от моделизъм не разбират нищо и това е голямо неудобство. Аз живея във Велико Търново и ползвам услугите на Conrad-а в Русе тъй като ми е най-близко.За мое съжаление ми е невъзможно да идвам до София често така, че за сега ще ми се наложи да се съобразявам с това положение.

GG1

  • Trade Count: (4)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 88
  • Рейтинг: 0
  • 1:87
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #19 -: 25 Януари 2008, 19:42:43 »
Ами ако го нямаше и Conrad! >:(

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #20 -: 25 Януари 2008, 20:33:21 »
Цитат на: GG1 link=topic=196.msg1319#msg1319 date=1201282963
Ами ако го нямаше и Conrad! >:(
Никой мисля тука не оспорва самия магазин Конрад, а персонала в него.Магазина с този богат каталог си е супер.Но ганьовщината -дразни. :-\

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #21 -: 25 Януари 2008, 21:09:47 »
Цитат на: GG1 link=topic=196.msg1319#msg1319 date=1201282963
Ами ако го нямаше и Conrad! >:(
Калояне, как мислиш сме попълвали колекции си, преди Конрад да започне да продава освен електроника и влакове? И какво може да предложи на човек събиращ в епоха различна от IV и V DB? Вярно разнообразието от фирми и мащаби е голямо, но за някой, който се интересува от I-ва епоха например, Конрад не представлява никакъв интерес. Правилно пишат колегите от форума, персоналът няма познания, това е също като да си купи човек парфюмерия в Метро или Била. Там се предлага масова стока, неизискваща консултация. И в Конрад е същото, персоналът е обучен да продава електронни елементи, инструменти и уреди. Сигурен съм, че влаковете са им последна грижа. Повярвайте ми, изисква се много, ама наистина мнооого време да се обучи персонал, който да е в помощ на клиента, а и на себе си.
А и преди Конрад да изгрее на нашия пазар, моята и тези на моите връстници колекции не остъпваха в подвижния състав на асортимента му. Който има силна страст към хобито, намира и начин да я задоволява.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #22 -: 25 Януари 2008, 22:22:00 »
В моят град единственият начин (поне който аз си спомням) беше от магазина "млад техник"-имаше стартови сетове,сгради(главно гари) и захранващи трансформатори "пико".Такъв кеф беше да си купувам сетове и сгради,като обожавах да сглабям гарите.Даже имаше модели на самолети и хеликоптери - и тях обичах да купувам и то главно за да ги сглобя - после губех интерес към тях.  Е-е-е-е-ехххх.....спомени....

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #23 -: 25 Януари 2008, 22:27:24 »
Цитат на: Жоро link=topic=196.msg1321#msg1321 date=1201288187
Цитат на: GG1 link=topic=196.msg1319#msg1319 date=1201282963
Ами ако го нямаше и Conrad! >:(
Калояне, как мислиш сме попълвали колекции си, преди Конрад да започне да продава освен електроника и влакове? И какво може да предложи на човек събиращ в епоха различна от IV и V DB? Вярно разнообразието от фирми и мащаби е голямо, но за някой, който се интересува от I-ва епоха например, Конрад не представлява никакъв интерес. Правилно пишат колегите от форума, персоналът няма познания, това е също като да си купи човек парфюмерия в Метро или Била. Там се предлага масова стока, неизискваща консултация. И в Конрад е същото, персоналът е обучен да продава електронни елементи, инструменти и уреди. Сигурен съм, че влаковете са им последна грижа. Повярвайте ми, изисква се много, ама наистина мнооого време да се обучи персонал, който да е в помощ на клиента, а и на себе си.
А и преди Конрад да изгрее на нашия пазар, моята и тези на моите връстници колекции не остъпваха в подвижния състав на асортимента му. Който има силна страст към хобито, намира и начин да я задоволява.
Жоре,ако online каталога на Hobby е актуален ,тези които не сме от София си мисля,че по често ще се чуваме ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #24 -: 26 Януари 2008, 09:15:23 »
Днес е денят Х! Преди малко ми пратиха SMS от "Еконт" че имам пратка!И пак са точни дето се вика за беля-оказа се ,че след малко ще ходя на Плевен и тъкмо мислех да се обадя на Конрад да не пращат нищо по куриер,защото ще си взема нещата на ръка.Е,какво са някакви си 6 лева повече в името на хобито,все пак...Дълго ще отсъствам - поне 1 седмица сигурно,защото аз си сглабям макетите бавно,че да ми доставя по-дълго време удоволствие.Нещо като секса. ;D
Хайде , до скоро и желая и на вас подобни радостни моменти!


Между другото се оказа че в комплекта няма лепило.Дали мога да ползвам канаконлит?
« Последна редакция: 26 Януари 2008, 14:45:54 от xpp1969 »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #25 -: 26 Януари 2008, 17:21:48 »
Каноконлитът е секундно лепило и не е много подходящо за лепене на сгради. За целта най-добро е лепило на ацетонова основаили  просто ацетон. Детайлите се залепват един към друг по-бавно и има време да се коригират един към друг. При каноконлита такова време няма, детайлите залепват веднага(затова и се казва секундно).
Такива лепила имат Auhagen, но и Revell,Humrol, Tamya и др.
Приятен секс, ъъъ ...зглобяване!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #26 -: 26 Януари 2008, 20:42:35 »
Значи става и ако ги мажа с ацетон , значи?

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #27 -: 27 Януари 2008, 00:46:34 »
Да, може и само с ацетон. Нанасянето може да става с четка за рисуване, с тампон за уши или с клечка. Слага  по много малко от лепилото по ръба на детайла, за да не излиза при прискане към насрещния детайл.
Добре е тубата или шишенцето с лепило да се затваря веднага след вземане на лепилото, от една страна не изветрява, от друга - опастността да се разлее намалява. При работа работното място трябва да се проветрява, това важи особенно при работа с ацетон!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #28 -: 28 Януари 2008, 09:18:18 »
Освен с ацетон , който съхне със средна скорост , но ако нямаш "трета"ръка , щипки и ластици , понякога се разместват детайлите , изръси се 5-8 лева за моделарско лепило (за стендов моделизъм). Шишенцата или тубичките са или с четчица на капачката или с тясно дозиращо гърло - много удобно е! Имай на пред вид , че всичките лепила са на основата на"агресивни" разтворители от типа ацетон и т.н , "запотяват" непоправимо прозрачните детайли.лично аз ползвам за тях С-300 , съхне бавно така че има време и за корекции , става прозрачно и никога не прецаква прозрачността!

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: "Конрад" проблем
« Отговор #29 -: 28 Януари 2008, 12:36:20 »
Здравейте,
Видях,че става дума за лепилата. Използвал съм най-различни, като се почне от Ц-200 / 300, Ацетон,канцеларски и прочие. Ако е за лепене на релси и всичко движещо се препорачвам ДИХЛОРЕТАН - лепи без проблем пластмаси всякакви, самото място на лепене стажа дори по-здраво и там е невъзмойно втори пат да се счупи. Лошото е, че дихлоретан много трудно се намира вече. Проверете по лаборатории и химически предприятия. Преди години НХК - Бургас бълваше от цех Етилен - политиен 150 милиони литри, но сега е кът. Проверете при Жоро - той е стара къща мойе и да измисли нещо. ;) Късмет на всички приятели от форума!!!