Автор Тема: Малкият "ЦУМ"  (Прочетена 35348 пъти)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Малкият "ЦУМ"
« -: 24 Януари 2008, 21:27:04 »
В този магазин,намиращ се на ул"Пиротска" в София,има щанд с влакчета НО,ТТ и N,нови и втора ръка.Отдавна не бях ходил там,но днес преди сбирката на хобистите,минах от там и магазинера Тихомир ми се похвали,че е станал нещо като представител на ПИКО.Чрез него всеки любител на пикото може да си поръча всичко по каталог,БЕЗ ОСКЪПЯВАНЕ(според неговите думи) има на разположение доста стартсетове,които разпродава и на части.Въобще доста гъвкъв подход прилага.Около полвин час ми рекламира новата си дейност,но подробности не запомних.Каза още че дава отстъпки по 10 процента и др.Който се интерсува да ходи и да си пита сам,след това да докладва във форума ;DТова мога да ви споделя за сега.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #1 -: 24 Януари 2008, 21:52:59 »
Звучи добре на пръв поглед... ще видим как ще се развият нещата :) Дано за добро  ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #2 -: 25 Януари 2008, 09:01:29 »
 ;D Това добре, аааа някой да знае къде раздават излишни пари?
 ;D ;D ;D ;D ;D

kbeykov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #3 -: 16 Май 2008, 20:41:02 »
Аз се сдобих с влак оттам. Наистина ми направи отстъпка 10%, а влакчето пристигна след около 3 седмици. Но ми е малко подозрителен - а бе типичен търговец...  :-\

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #4 -: 17 Май 2008, 00:34:46 »
Че те и продавачките в магазина на Адидас до преди 4 години не бяха чували за Стан Смит  ;D

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #5 -: 17 Юли 2011, 12:22:56 »
Знае ли някой,дали работи днес(неделя) малкият ЦУМ?
Не!Казаха ми вече!
Сам си говоря :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: 17 Юли 2011, 12:43:12 от toniemi »

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #6 -: 10 Декември 2015, 16:48:41 »
Тоя Тришо че е типичен търгаш е ясно, ама напоследък тотално изперка.

Познавам го от доста време като купувач. Работя близо до магазина. Вземал съм от него някоя и друга стрелка и вагончета на втора употреба.
Тришо като ме е срещал на улицата около Халите ме заговаряше, веднъж минавах по Пиротска и той стоеше долу и почиваше- заговори ме тенденциозно, че не съм се качвал да му гледам ценните модели. Явно всичко при него е с цел продажба !!!!

Тези дни се качвах горе да разглеждам два -три пъти седмично. Та накрая Тришо превъртя. Имайте в предвид правилата които трябва да спазвате в магазина на Тришло за да не ви се отяде и почти изгони !

Първо не ходете често, второ не пипайте витрините с ръце- оставяте мазни следи, трето не го питайте за нищо, освен ако искате да купите нещо веднага !!!
Този хем продава скъпо, хем не прави отстъпки, хем няма похват на търговец. Но ако ви срещне навън ще се опита да ви вземе парите на улицата ако може !
Абе цар е !
Та казах му че няма да ходя повече щом му цапам витрините и му преча в иначе празният магазин

Типичен Български Търгаш !!!

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #7 -: 10 Декември 2015, 18:25:45 »
Споко, не си ходил в Люцерн,  Швейцария http://www.modellbahn-boutique.ch - по отвратително отношение не бях срещал, надявам се и да не срещна.
Та въпросният г-н в малкия "ЦУМ" си е в границите на тихата ексцентричност ;)

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #8 -: 11 Декември 2015, 09:22:34 »
Приемам определението ти за вярно- умерено Луд е  найстина ;D. Винаги има и по луди !
Швабен люцернен - Цвайнен турбинен  капутен, обачен правен готен локомотивен ! :lol:

Off-Topic:
Вчера в Кауфланда попаднах на една такава Лелка на касата. Вместо да бъде надзирателка в някой затвор, тя касиерка.

Просто защото бях взел три-четири портокала повече в кофата, която всяка година купувам на промоция от там, тя ме накара да ги сложа на лентата и да се задържат без да падат. След като го направих, а тя се изяде от яд, Откачалката си позволи да ми хвърли рестото така че да падне на земята. Веднага извиках управителя и му казах за Лудата. Всяка седмица пазарувам и оставям по 50-100 лева в тоя магазин и специално другият път като отида ще видя тази луда дали е на работа за да питам пак управителя какви мерки е взел. Пазя и касовата бележка с името и !!!
Аман от луди. Дигна ми нервите олигофренката.
Брака на портокалите които Кауфланд ще изхвърлят е стотици кила, ама тази никаквица ще ми се дърля. В Лидъл, до 30 дена, че и повече можеш да върнеш продукт-нехранителен и изобщо не гледат какво им връщаш в кутията (инструменти) на доверие.
Та тази от Кауфланд е номер 1 за сега - Луда Ненормалница и ще и съдействам да я разкарат с чиста съвест !

============

Да допълня за Тришльо- има култ или фетиш към стоката си- това били ценности или нензма какви си експонати и трябва да оцените тези негови ценности и фетиша му, щото иначе става страшно.  :on_the_quiet:
Факт е че като златото, така и тази пластмаса превърната в красиви модели държи цена, та даже и локомотивите са се качили още, но чак пък ценности и уникати.
Ходих при един златар да искам ониксчета за задните фарчета на трендовете на едни парни, и златаря се впечатли от ВР 41, и ме пита -това държи ли цена като златото. :)
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 02:07:31 от Mixy »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #9 -: 11 Декември 2015, 10:20:05 »
kossis , успокой малко топката  :drinks:

Човекът може и да е странен със своите монолози , но е изкл свестен и коректен ! Прояви малко такт и разбиране , не може да сме еднакви всички . Той полага много усилия да оцелее и всички имаме полза от това ! При него идваха и от Пико и от Австрия - различни производители и изпълнителни директори - дадоха много висока оценка за магазина му . Многократно ми е изпълнявал поръчки и му имам голямо доверие . Бъди добронамерен , отсрещната страна веднага оценява това  :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #10 -: 11 Декември 2015, 10:42:09 »
А това става за виц на седмицата... :haha: :haha: :haha:
Надявам се, че когато са идвали "изпълнителните директори"
(къде ли отидоха обикновенните регионални менажери  :scratch_ones_head:)
въпросния "търговец" не е мляскал кифла с кисело мляко (пръскайки впрочем драгоценните си витрини)!!!
 :lol: :lol: :lol:
Или не е гледал телевизия докато клиенти се опитват
да го разпитат за стоката му. А после навярно и не им се е разсърдил,
 че нищо не са купили от него......опс пардон - те тия от ПИКО са му продавали май....

Колкото клиенти съм му пратил - толкова е отблъснал от магазина си.
Само двама бяха изключително доволни...щото се оказа,
че са обслужени задълбочено и любезно от ...една жена! :good:
В момента съм спрял, защото не искам да се излагам пред хората,
че някой си, е станал сутринта с лице към възгланицата...

Поне за стендови модели магазините в София са още 4-5,
както и за нашето хоби има достатъчно, както и алтернативи, за да не се налагат такива излагации.

Да този "бизнес" (с "влакчетата") в България при 50 (+ още 50-тина) клиенти е изключително труден и откровенно,
не е за "всяко дърво"(и свирка), но не виждам и разбирам, защо трябва да се унижаваме,
че и да търпим особеностите в характерите на "ганьовеца или ганьовица зад щанда"!?!
Дали само защото хобито ни е слабо застъпено в страната? ... нали все пак нашите пари сме дошли да похарчим?!!!!
Добре, че вече сме в 21-век (поне в това отношение) и както казах,
има още десет различни алтернативи за задоволяване на нашите потребности!
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 10:46:52 от pach »

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #11 -: 11 Декември 2015, 11:25:37 »
Аз да съм тактичен, а този да ми разказва играта в малкият ЦУМ. Защо ??? Отвън ще ме заговаря, а в магазина ще се гаври. Няма да стане.

Жената му е съпруга вероятно, и сина му работи понякога. Те са по любезни определено.

Адри и Тришльо имат общ бизнес -ок, но това не значи че Тришо ще се подиграва с мене или други клиенти ! Като има проблеми да си пие хапчета !
Ще отиде някое малко дете да разглежда и ще пипне витрините му. Ами после този може и карате да употреби ?! Това е магазин за пораснали деца, а не зверилник !

Може да не купя Локомотив за 600 лева от него, но някоя стрелка или вагон, пак е нещо. Защо ще съм длъжен да му търпя простотиите на този ?
Е за това си купих от нета на старо два Локомотива и ще си купя от нета и цял сет -цифров. При Тришло има само аналогови на цената на цифров.

Дошъл е при Тришо,  ББорисов и Барак Обама след като е бил с Беър Грилс в голямото оцеляване да види дали ще оцелее при великият оцеляващ търгаш, а ББ да му пази страх :lol: Търгаши !

Нали темата е за това- да се даде мнение за конкретният магазин и обслужването в него.
Е магазина има стока, има какво да се купи и евтино секънд хенд и скъпо. Но Продавача бута маслото през комина директно - това е !
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 11:41:34 от kossis »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #12 -: 11 Декември 2015, 11:40:17 »
Като Тихомир втори няма!! По-голям ******* няма, липса на елементарно възпитание и отношение към клиентите!!!! Моя приятелски съвет е да го отбягвате и да не купувате нищо от него. Нека всеки си направи извод за себе си!
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 01:40:05 от Mixy »

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #13 -: 11 Декември 2015, 11:45:02 »
Адри, като имаш бизнес с Човекът, дай му приятелски съвет той да е по тактичен ако иска да печели клиенти. ако целта му е да ги гони -ок.
Щото утре ще ми потрябва примерно преход между новите и старите линии и вместо да отида при Т и да му дам 10 лева ще ровя в нета и ще си ги купя от там.
Ако ме разбираш какво искам да кажа.
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 11:47:55 от kossis »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #14 -: 11 Декември 2015, 11:47:25 »
ок , ще поговоря !  :good: