Автор Тема: Малкият "ЦУМ"  (Прочетена 35356 пъти)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #15 -: 11 Декември 2015, 12:01:13 »
Цитат на: Adrian link=topic=198.msg102224#msg102224 date=1449822005
kossis , успокой малко топката  :drinks:

Човекът може и да е странен със своите монолози , но е изкл свестен и коректен ! Прояви малко такт и разбиране , не може да сме еднакви всички . Той полага много усилия да оцелее и всички имаме полза от това ! При него идваха и от Пико и от Австрия - различни производители и изпълнителни директори - дадоха много висока оценка за магазина му . Многократно ми е изпълнявал поръчки и му имам голямо доверие . Бъди добронамерен , отсрещната страна веднага оценява това  :good:
Адри не си прав! Тихомир е ***** ******! От него съм купувал, дадеш му пари и чакаш ли чакаш. Централно е изкукуригал и мисля, че е по-добре 10-20 евро да дадеш повече но от него нищо да не купуваш. Той е ***** и само нервите може да ти скъса!
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 14:09:23 от Mixy »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #16 -: 11 Декември 2015, 12:44:45 »
На кос... мислех въобще да не отговарям, даже мислех да го питам къде наблизо работи, че да не стъпвам там...

По отношение на Тихомир и малкия ЦУМ:

Не са толкова много, има само ТРИ магазина за влакчета у нас - На Тихомир, на Жоро и Хобиленд. Става въпрос за магазини, а не за места за купуване. Т.е. човек ако иска да види нещо, да може да отиде, да види и да си го купи. Мисля че точно този в малкия ЦУМ е достатъчно голям (за да твърди някой че Тишо не ставал за търговец ... ами отвори си по-голям да видя как ще го направиш!) и достатъчно време съществува като магазин. Който не иска да влиза в магазин - да не влиза. Да си цъка с мишката ...

Всички стоки, които са НОВИ, са на каталожни цени, така както са и на останалите два магазина. За всичко което си поръчваш, получаваш прилична отстъпка от заводската. И другите два магазина дават отстъпки, напр. 10%. Откакто липето не дава онези -40 -60 за Роко и флм, при Тихомир ми е било винаги най-изгодно да си поръчам нещо ново от тези две фирми (пико не го броя защото отдавна се отказах от тези боклуци). Да не говорим че редовно си поръчвам резервни части, колелца, дръжчици, моторчета и какво ли не, което не може да стане в разумен вид от друго място или от интернет. Винаги всичко е идвало навреме и е точно това, което съм искал.

Всичко което при него е втора ръка, е оставено (от т.н. жп моделисти) на консигнация, и цените са далече от истината (като гледам и цените тук в оказиона, или в продавалника, са също далече от реалността). Не знам някой да е завел някого насила да си купи нещо от там. Аз лично съм купувал и втора ръка стоки, при това на ниски цени, които до сега никой тук не ми е предложил. Зависи кой какво е оставил и при какви условия. Не виждам за какво продавачът ви е виновен, че някой си е оставил старото пико и иска от него 200 лв.

За това че не разбира нищо от влакчета - никой не спори. Но магазинът си е достатъчно удобен, хубав, зареден. И може да си поръчаш много неща от много фирми. (даже и самолетчета съм купувал от там). За мен - с най-добрите условия, които някой ми е предлагал в София. В крайна сметка в магазин за влакчета влизаш ако знаеш какво търсиш. Ако си кифла и се чудиш какво да ръснеш в мола - това е друга приказка...

и накрая - нещо много простотии взеха да се ръсят напоследък в този форум. Администрацията - дали да не му смените заглавието - да не е форум за жп моделизъм - ей така по случай празниците ...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #17 -: 11 Декември 2015, 13:19:15 »
Хайде сега...наистина никой не ни кара на сила да купуваме от там. Както и никои не караме насила да чете тук.

Простотии казваш...ми така е...щом някои не са съгласни с мнението на останалите и ...
мигом почва да се носи вода от девет дерета за да бъдат убедени, че те грешат!
Те няма да повярват на собствените си усещания, преживявание и ...дори на очите си, но непременно трябва да повярват,
в положителните оценки дадени от друг ...тоест да повярват на неговите очи!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Аз мисля, че всеки има право да изкаже своите впечатления тук, без да бъде нахокан или отлъчен само защото друг има различно мнение.
В противен случай оставам с впечатление, че се търси лична изгода за да се защитава определ индивид
и нападат несъгласните с него....

ПП. Колкото до магазините има поне още един - тоя в манастирски ливади (Бяло поле) ама отдавна не съм ходил там...


ПП2. И този лаф - "като искаш направи си ТИ по-хубав магазин", не само,че не е разумен аргумент в нападките ...но и вече е твърде протъркан от употреба!
Щото така трябва да си направиш и собствен сървиз за съответната марка кола, собствен застраховател, собствен МОЛ (за кифлите) и т.н. и т.н. Това е върхът на глупостта в крайна сметка.

Щом се направи магазин, трябва да се стремиш да привлечеш клиенти, а не да ги обиждаш ...и за това не се изискват знания
за моделни влакове...а малко повече човещина и ...първите 7 години. За останалото можеш и да си наемеш по-разбиращ за да
ти върти търговията...ако ставаш за търговец обаче....

Разговора е безкраен не само в този форум...като бих казал в заключение,
Точно за това, подобни глупости и "рицари в защита", сме я докарали до тук страната ни!!!!!!!!!!!
Искаме да работим, печелим, харчим за модели и ....живеем като в "белите страни" - ми да спрем да го правим и да се държим като в "черните" тогава!!!!
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 15:21:57 от pach »

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #18 -: 11 Декември 2015, 14:06:28 »
mitko0888, нито аз искам да стъпваш при мене, нито можеш и да искаш ! А и не виждам каква работа имаш при мене ???!

Магазина става, но човека не е в час. Мисля че се потретва вече. А цените на новите неща са си скъпи. В нета има и чисто нови цифрови сетове по евтини от тези- аналоговите в Магазина. Просто иска ровене. Скоро си купих ВР01 идеален с линии и 2 стрелки- вярно ръчни + мощното захранване с защита и два вагона само за 120 лева.  Нещата учудващо запазени. Влаковете летят по линията с това мощно захранване.
Сега харесах и един стартов сет на Роко цифров, ама не е цифра -нов от завода. При Тришо ще трябва на дубъл да се извадя за същият вероятно.

В нета купих и ВР41 от един коректен в ОЛХ, същият продава стартовите аналогови сетове  като при Тришо с 100 лева на долу, понеже са втора употреба, ама като нови.
Така че които търси намира. Тришо бута смазката и далеч не е евтинджос. Просто е единствен зареден добре в района- няма конкуренция -това е.
А че за резервни части и преходи ще се взема от него е сигурно- ще се кача да му вдигна налягането на маслото отново на тоя стар парен Локо-кук ! :lol:

mitko0888, човек, аз не съм търговец или магазинер, просто съм колекционер и любител на красивите модели. Незнам защо трябва да правя магазини и незнам какви други работи. Просто искам като отида при този или друг търговец да се държи нормално и да не си изкарва ядовете на мене ! Особено пък такъв с който съм лафил приятелски и той ме е заговарял на пътя без аз да съм го искал даже .
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 14:19:36 от kossis »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #19 -: 11 Декември 2015, 14:08:09 »
Ще помоля участниците в дискусията да спазват правилата на форума и да се придържат към добрия тон!

Всеки може да хвали или критикува други участници или търговци, но обидните квалификации и/или нападки към когото и да било са в разрез с правилата и съответните мнения ще бъдат редактирани или изтирвани.


Mixy,

Администратор на Railwaypassion.com
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 15:51:19 от Mixy »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #20 -: 11 Декември 2015, 14:21:01 »
pach,

нямам нищо против някой да си изказва мнението за каквото и да било. За това е форум. Само че едно е да изказваш мнение и да го подкрепиш с някакви факти, друго е да се жалваш как можело нов сет от магазина да е по-скъп от използван такъв, купен от вехтошарницата олх.

ПС. Сетих се за още по евтино място - на битака сигурно ще има преходни релси за стотинки.


kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #21 -: 11 Декември 2015, 14:42:38 »
А при Тришо секънд хендса от кралските особи в Германия ли е вземан или от Хитлер след края на втората световна- личните му колекции ? Може пък шефа на Пико да си дава старите играчки на Тишко.
Просто за протокола да изясниме това Митко.  :)

Специално цифровите сетове не са втора употреба, а цените са им много по добри в нета.

И между другото - точно ти Миро обърна моето мнение за Магазина и Тишо на мнение свързано с цените, асортимента и сравнение с нета. Аз говорех за Човека зад щанда !
А ти подкара какъв бил асортимента му и какви били цените там.
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 15:00:17 от kossis »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #22 -: 11 Декември 2015, 15:11:49 »
Off-Topic:
Цитат на: kossis link=topic=198.msg102211#msg102211 date=1449758921
...Имайте в предвид...
Два предлога (в пред вид) не идват ли малко множко?
Мисля, че и един е достатъчен, т.е. предвид и така е граматически правилно!

Цитат на: kossis link=topic=198.msg102223#msg102223 date=1449818554
...Луд е  найстина...
Това "найстина" превъзходна степен на някаква непозната дума "стина" ли е?
Т.е. стина, по-стина, най-стина, май нещо такова? Ама наистина никой не го
уважава тоя език тук...
За пълен и непълен член изобщо да не говорим, както и й при думи в множествено число,
просто няма такива!
(той) Езикът ни е най голямото ни богатство, така, че дайте да го уважаваме (него, езика)!
Тоест проверката за пълен и непълен член е много лесна, винаги можете да се проверите,
когато не сте сигурни в това, което пишете.
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 01:43:27 от Mixy »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #23 -: 11 Декември 2015, 15:18:58 »
Митко, аз пък се сетих за едно още по-скъпо място в София за нашите модели - > Конрад... :yes: :drinks:
Не знам обаче дали тази година някоx е поръчал там, щото за каталога с моделни железници - нямат за новия сезон...
Поне до миналата седмица го "чакаха"...но силно се съмнявам, че ще го дочакаме.
То и вече не е Конрад, а "Щайнбергер" де...

ПП. Та поправка...местата в София БЯХА, на брой 5, за нашите модели!
 :drinks: :drinks: :drinks:

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #24 -: 11 Декември 2015, 15:28:46 »
Добре, на ъгъла на Пиротска и Хр, Ботев има "Щайнбергер", значи ли това че там мога да си поръчам Влаци ?
Или нещо ги бъркам магазините.

Off-Topic:
Граматика  widowmaker да не ми търси повече грешките, щото има много и е безмислено признавам. Даже и Гугъл редактора не ме спасява на 100%. :yes:
Хубав  /лош Българският ще си го ползвам цял живот ща или неща, за мое щастие или нещастие ! Ама и Енглиша не е за изхвърляне !
Разрешавам ти да ми оправяш грешките колега, ако имаш такива права и ако ти се занимава :good:
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 01:44:12 от Mixy »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #25 -: 11 Декември 2015, 15:36:52 »
Не знам - трябва да питаш, защото това е един от трите магазина в София на Щайнбергер (беше дистрибутор на Конрад)
но обикновенно поръчките се правят в централния офис в пряката на бул.Хр. Ботев.
Мисля, че беше  първата пряка  от петте кьошета в посока към гарата - ул.Хан Аспарух в началото до булеварда
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 15:38:31 от pach »

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #26 -: 11 Декември 2015, 15:39:43 »
Да близо до 5те кюшета  :good:

Продават тънко В-итек диодните лампи, като влизах скоро.
« Последна редакция: 11 Декември 2015, 15:48:34 от kossis »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #27 -: 11 Декември 2015, 15:41:06 »
Off-Topic:
Нямам намерение да се занимавам с каквото (и когото) и да било,
ама все си мисля, че човек като се взема на сериозно, бива да бъде
и малко от малко грамотен, нали така? Като не можеш да пишеш,
не го правиш (същото е с липсата на умения по плуване и влизането
в дълбокото, както и със страха от мечки, комбиниран с ходенето в
гората). Остави това, че в последния ти пост няма нищо правилно
членувано...
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 01:44:58 от Mixy »

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #28 -: 11 Декември 2015, 15:48:07 »
Off-Topic:
Голям майтап настана :lol:
от:"гарван гарвану око не вади"
до: най-------правописните грешки у форума, без да държим на "пунтирниците" ;D
от мен Привет   :yahoo:
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 01:45:32 от Mixy »

kossis

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Малкият "ЦУМ"
« Отговор #29 -: 11 Декември 2015, 15:58:39 »
Off-Topic:
widowmaker,  друго какво не трябва да правя според теб ?

Колегата Митко 1-0/3-8 защитава Тишо челно с доводи, а ти отиде някъде по тъча и разводни нещата много в темата с тази косвена защита.
Ще стане нещо като "косвени жертви" (indirect victims) накрая !

Have a make, have a mistaken !!! :) Ето и тук можеш да ми провериш грешките. Аз и Английският не го владея много, но си бърборя при нужда с Хората чужденци. няма да се излагаме пред чужденците я !
« Последна редакция: 14 Декември 2015, 01:46:02 от Mixy »