Автор Тема: Макетчето на Иво или макета на тримата "близнака" (Васко , Иво и Спас) :-)  (Прочетена 20950 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
 ;D ;D ;D
Ами автора да ти обясни кое какво е. Нали и на мен това ми беше идеята - за такъв модел на Икарус , тук в този форум не се споменавало въобще - та това ми е по интересно за момента... :prankster:
Или може би иска като някой "светъл" пример да поддържа интереса с постоянно чудене от наша страна , кое , на кого , какво е и дали ...
 :lol: :lol: :lol:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Като цяло - такъв модел Икаруси в 1/87 съм виждал, но само целите бели със червена лента или със две сини ленти - никога като този на снимката. А този на снимката е точната разцветка на бившите Софийски Икаруси. И от тук изникват няколко въпроса:
1. Икаруса - модел 556 или 180 е ?
2. Кой е производителя на модела
3. Доработван ли е - и ако да - какво освен боята ?  :)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
За Икаруса имам някакви предположения - можеш да станеш прав, да се надигнеш на пръсти, и с ръка на сърцето покланяйки се да изречеш думата "Васко"  :spiteful:

Иначе днес разкрих тайната на тази снимка (тоест беше ми казано), но не съм упълномощен да коментирам за да не ме помислите за махленска клюкарка  :spiteful:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
В една друга актуална тема, народа се изтрепа да се възхищава, как по "света" хората не се "свеняли" да "споделят". Не мен нещо тая загадъчност почва да ми идва в повече  :bad:. Ми недейте да ги пускате тия снимки бе, някой да ви ръчка насила, пък после и с ченгел думите от устата да ви вади. Ай сиктир вече, е ли или не е, да бъде или да не бъде, като шити госпожици. Или го вадиш или го държиш в гащите, щом сочи као гуменяците.  :diablo:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Добре, рискувам на своя глава да издам тайната  :blush2:

Не е никакъв макет, а просто една затревена и баластирана релса, дето Иво я направил за Сашо нещо като за декор като снима разни благинки. Локомотива е обсъждан вече много пъти в много теми, циментовоза е на Брамос (ако се не лъжа), а завода отзад е собственост на небезизвестен хобист в мащаб N (въпреки че съм го виждал на живо и въпреки че фирмата производител и на кутията е обозначила мащаб N, на мен лично ми "големее" и ми изглежда по-скоро идеален като за ТТ), това без значение, на снимката доста добре се е получило, пътната настилка е на Аухаген или Нох, а Икаруса се обзалагам че е суперосан от Васко.
Така че това не е макет, а един прекрасно подреден декор за една от най-добрите снимки дето съм виждал.
Ако не бях разбрал историята днес, и ако някой ми беше казал че това е фрагмент от макета на Пенчо, Генчо, Атанас и Аз, които до момента са го пазили в тайна - щях да повярвам, толкова добре е станало.  :hi:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK

Стана тук една цигания, не ти е работа, нямам думи просто, ама карай, сефте ...

-----------------------------------------------

1) Темата се казва - "Макетчето на Иво или макета на тримата "близнака" (Васко , Иво и Спас)" - кое не е ясно!?!

2) Като най-подходящо място, Иво използва темата и да покаже с какво се занимава (състаряване) и просто споделя резултатите.

3) Пуснатата от мен снимка е във връзка с предишната точка и не е загадка, която да чоплите като такава, щото няма въпрос.

-----------------------------------------------

На 2 пъти ви подканям да си кажете мнението за трасето - мен и Иво това ни интересува в момента - никой не взе отношение по въпроса, с единственото негативно изключение:

Цитат
... Снимал си е състареният вагон върху едно парче корк! ...

Вместо да насърчите твореца вие чоплите няколко загадки наведнъж - съвсем не в темата.
И накрая, когато децата не получиха всичката информация веднага и накуп, взеха да тропат с крак и да крещят ... и минаха на личностни нападки. ... Много негативизъм бе, отпуснете се малко, все пак идват празници! Това хоби е за удоволствие, или бъркам!?!

Направих грешка, трябваше да снимам само релсата ... и всичко щеше да е тип-топ! Вденах аз, но тогава пък щяхте пеете друга песен - вервайте ми! С 2 думи - няма угодия. Мене ако питаш, само релса би изглеждала като в каталог на Нох отпреди 20 години, но това само аз си го мисля.

Хер дер Херцер, ти си пич! Ти единствен каза нещо положително и отново направи показно като поведение и отношение! Специално за теб останалите снимки отново, тоя път публикувани от автора!











Тия снимки бях приготвени за друга тема, но карай, ще направя други!

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
обсъждането на циментовозите е тук:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2070.0.html

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Така , така ! Ето последните снимки от 19.12.2009 на модула на Иво. Вече ел. инсталацията е готова напълно , даже си има и нещо като командно табло. Утре 20.12.2009 Иво сте си го вземе, за да започне да слага баластра, киреч и всяква мръсотия от парните влаци дето пада  :bad:  От тук натам оставаме на благоразумието на собственика по често да показава дали работи или само казва , че работи! А ето и снимките :  :)

















« Последна редакция: 20 Декември 2009, 01:07:59 от spas_tf »

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Нещо има пак проблем с тия снимки! Ето линк :
http://spastf.snimka.bg/hobby/ivo-maket.455052.16484707

Проблема е оправен благодарение на Сашо , който ме светна къде блея!  :blush2:   ;D
« Последна редакция: 20 Декември 2009, 01:09:07 от spas_tf »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
http://media.snimka.bg/5115/016484707-big.jpg - правилен начин за сн.1

http://spastf.snimka.bg/hobby/ivo-maket.455052.16484707 - неправилен

просто си забравил, че трябва да натиснеш "Линкове за споделяне" и от там да вземеш линковете
« Последна редакция: 20 Декември 2009, 00:06:06 от CaLLlo »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
« Последна редакция: 07 Февруари 2012, 09:50:47 от CaLLlo »

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Малко филмче :) ...
Ще направя и снимки ...

http://www.youtube.com/watch?v=0P9yhOKOvNU
« Последна редакция: 06 Март 2010, 17:33:50 от ivo »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Извратена работа. Зави ми се свят, то не бе ракурс не бе чудо. Главата ли да си въртя или монитора ?!?  :fie:

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
:) сега ще го оправиме ...

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София