Автор Тема: За фигурките и превозните средства...  (Прочетена 40510 пъти)

MetroiD

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:За фигурките и превозните средства...
« Отговор #45 -: 19 Август 2010, 23:21:24 »
10х за инфото, ще прегледам.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:За фигурките и превозните средства...
« Отговор #46 -: 20 Август 2010, 08:28:32 »
Цитат на: MetroiD link=topic=207.msg45273#msg45273 date=1282244076
Интересни неща се намират на морето - аз лично бях силно учуден как в специализиран детски магазин за дървени играчи намерих модел на Chevrolet Suburban (модел 1950г.) на Kinsman в мащаб 1:36, и то на съвсем прилична цена. 1:43 и 1:36 - които предпочитам за автомобилите из макета на коледния град - не са мащаби, които се срещат под път и над път, още по-малко ако става въпрос за US автомобили от преди средата на миналия век, тъй че направо уцелих десятката.

Колкото до фирмата - горещо препоръчвам Kinsmart. Детайлен die-cast модел с отварящи се врати -- днес поръчах и още един Шевролет 3100 пикап, за чифлика в покрайнините ;)

Мога да те заведа в София на едно такова местенце (близо до Орлов мост) където освен Шевролета има и още някой нещица (ако не са свършили) в този "извънмащабен" размер 1/36 както и малко по-едрички (може би 1/30...), но от същото качество и метал.
Шевролета на мен също много ми хареса, та чак съжалих, щото не ми върши никаква работа.
 ;D ;D ;D

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:За фигурките и превозните средства...
« Отговор #47 -: 20 Август 2010, 09:02:40 »
По-едрите са или 1/24 или 1/18.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:За фигурките и превозните средства...
« Отговор #48 -: 20 Август 2010, 11:47:12 »
Красене, имам у дома поне по едно превозно средство и от двата мащаба . :hi:
- 1/24 (3 бр.)  и 1/18 (1 бр.) и знам (и мога  ;)) да ги сравня...
за това написах по-горе приблизително, защото наистина с в някакъв различен мащаб .

В подобен мащаб имам (вече :haha:) и един "Трабант" комби, даже някой приятели го видяха в Терасата
(други ме оплюха и анатемосаха  :swoon: ) който си е самостоятелна единица на витрината (и по-добре),
 щото не пасва по размери и визия на нищо познато от мащабите, но го купих от сантименталност. ;D

Горе обсъжданият Шевролет, също за малко да го купя (черен, объл и също комби в стил - след военният период в щатите  :give_heart:)
но както се казва - "Не ми е в мащаба" или " Може да е готин, но амант от самостоятелни единици" или ако искаш може и така :
 - "Айде холам бре - стига сантименталности"... :angel:
...което впрочем не е сигурен знак, че следващият път като го видя на живо , няма да си го купя!
Явно и може би, все пак детското в мен май още "мълдаааа"... :beee: :on_the_quiet:
 :lol: :lol: :lol:

MetroiD

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:За фигурките и превозните средства...
« Отговор #49 -: 20 Август 2010, 12:31:28 »
Пламене, златен -- as usual :drinks: Определено ще ме водиш!!

Аз заръчах някои нещица от eBay и чакам да пристигнат, та да реша колко от какво точно ми трябва. На път е да стане малко мешана скара с мащабите, защото засега имаме четири модела в 1:36 и още толкова в 1:43, та ги изчаквам да се скупчат на едно място и да ги оглеждам.

Проблемът при нас с Ася обаче е, че за разлика от стандартния жп моделизъм, където от размера/ мащаба на влака си произлиза автоматично всичко останало и е напълно реалистично, при коледните къщи даже и най-скъпите производители не се трогват грам от идеята за мащаб и нещата излизат малко извън реалистичното. Стандартна практика е примерно да правят първия етаж на сградите в адекватен мащаб, а нагоре етажите да са наполовина. За размерите на хората изобщо да не отварям дума...

П.П.: Смешни или не, за мен Kinsmart се утвърждават като перфектни за това, което ми трябва - а именно, американски автомобили от 50те на миналия век в мащаб от 1:32 до 1:38. Прехвалените марки в тези мащаби така или иначе не са много дейни, а и някакси не се виждам да хвърля 100 лева за метално моделче на количка.
« Последна редакция: 24 Август 2010, 21:28:05 от MetroiD »