Автор Тема: ЧЕЛЕН ОПИТ - или къде и как да пазаруваме  (Прочетена 39785 пъти)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:ЧЕЛЕН ОПИТ - или къде и как да пазаруваме
« Отговор #60 -: 22 Април 2010, 16:06:10 »
В смисъл? Аз и след тази дата "домъкнах" една камара неща от Амазон и няма промяна. Имаше нещо само, че ако цената е над 30 лева, се дължи ДДС, но без мито. Но в този случай американците трябва да свалят тяхното ДДС от цената. Иначе ще платиш ДДС два пъти - веднъж в САЩ и втори път тук. Но пак казвам, какво им пречи просто да си запазят фактурата за тях, съответно да не я пъхат в пратката?
« Последна редакция: 22 Април 2010, 16:10:14 от IKAR »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:ЧЕЛЕН ОПИТ - или къде и как да пазаруваме
« Отговор #61 -: 23 Април 2010, 05:50:21 »
Цитат на: IKAR link=topic=2306.msg40040#msg40040 date=1271941570
.... Но пак казвам, какво им пречи просто да си запазят фактурата за тях, съответно да не я пъхат в пратката?
Не може без фактура, нали в транспорта влиза и застраховка за пратката. А да споделя че се начислява ДДС и върху транспорта.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:ЧЕЛЕН ОПИТ - или къде и как да пазаруваме
« Отговор #62 -: 23 Април 2010, 07:59:34 »
Ами тя пратката като се изгуби, нали и застраховката ще се изгуби с нея?!А колкото до възникнали повреди по време на транспорта - лесно ще се изпрати отделно с писмо, няма да е скъпо.Защо от Хонг Конг (Китай) може без фактури и дори пратки над 100 долара се обявяват за подаръци, а от щатите не може?! Защото не си знаят интереса, ето защо.Досега съм поръчал над 30 китайски пратки, някои по 250 долара и нагоре бяха и нищо не ми се е губило.DX едва ли е по - голям електронен магазин от Амазон, ама си имат договорни отношения за транспорта и всичко пристига в отличен вид без да се губи и почти никога не забелязвам пратките ми да са ровени(ако са - то са доста старателно запечатани след това) и никога не е имало липси.Въпрос на фирмена политика и начин на правене на бизнес. :spiteful:

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 530
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:ЧЕЛЕН ОПИТ - или къде и как да пазаруваме
« Отговор #63 -: 22 Февруари 2012, 21:39:13 »
На такива места основното нещо е да познаваш народопсихологията на продавачите- в случая немците.
Ако им скочиш с първенюшки изхвърляници или ги заковаваш с неодобрения за стоката ,с показване по наплевателен начин слабостите на моделите - си направо загубен. :bad:
То е почти както се действа при жените с малък опит или, тези които не знаят какво искат в момента...  :give_rose:
Нежно хвалене,  кратки изречения, говорене невисоко/това за мен си е проблем :sarcastic:/ малко или никакво жестикулиране...  :give_heart:

Важно е също и възрастта на продавача, ако ги е наследил - вземаш ги бързо без проблеми...
Ако му е от детството - трябва повечко хвалене...
Ако ги продава от нужда,най-вече при хора над 70, НИКАКВО УНИЖЕНИЕ!!! Гледаш го в очите , на кратки интервали,не непрекъснато, и използваш условно наклоние и
много модални глаголи...Обикновено тези хора са облечени с най-добрите си дрехи.../Да не дава Господ да стигнем до там.../
Ако моделите са тунинговани или ръчно направени - Арабският подход - но много накратко - О най-доброто от най-доброто.....О радост за очите ми...
Ако прекалиш си аут и осмяннннннннннннн :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Втори начин тук е да заговориш , като специалист със специалист, - А това как си го направил?!? - Аз използвам това и това... :drinks: :drinks:

При професионалните продавачи - Не питаш, само гледаш - водиш си бележки ииииииииииии  минаваш  втори път -почти преди да свърши балът.
Тук танцът е къс, няма любезности - пестиш време и се пазариш...

Ако продавачът е от полски или руски произход - внимавай да не Ти се оправдае, че не говори добре езика немски. Провери с калем или мобилен
сметките му!!! :diablo: Можеш да намериш доста евтини неща при тях - обикновено с липси, но често те са за преглъщане - я без буфер, я без ръкохватки за маневриста...

Това до тук си е за НО,ТТ,N,Z,G.

За 0 - е цяла отделна тема - дели се на три и продавачите им са съвсем различни, респ. подходът.
За 1 - тук лабаво нема - вагони под 100 Евро са по-малко 10% от предлаганото.

Номерата които вървят за купуване на коли, не са идентични като тези при влаковете....
Само при Единицата можеш да покажеш Малкооооооооооооо Паунджилък, една щипка...
Както да купуваш баварец 7 серия и подобно.....

Ако ще купуваш в австрийско можеш да удариш малко!! повече на чуство...

За швейцарци и холандци.... Трууууууууудно - Думата е жълтица и забрави да си от България...
Е, можеш да говориш за нашите локомотиви от Винтертур - но на своя глава...

Голям капан :diablo: :diablo: :diablo: се оказват евтините неща, ако си тръгнал да купуваш нещо опроделено - без да се усетиш, си напълнил
кошницата и тамааааааааааааан преди да тръгнеш ГО ВИЖДАШ МОДЕЛА НА БЛЯНОВЕТЕ ТИ - но парите вече са похарчени :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:
Даааа, кефът е голям...
                                 Изкушенията всякакви...
                                                                    Слава Богу, че продавачите са основно мъже, или жени с осанка на булдозер и чене на частен копой.