Автор Тема: Народът е полудял...  (Прочетена 68686 пъти)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Народът е полудял...
« Отговор #45 -: 21 Януари 2010, 16:04:37 »

Вероятно това е истината:

Цитат на: Сaprycorn link=topic=2119.msg34315#msg34315 date=1263996678
... По-скоро тук виждаме нагледно как работи икономическият закон на търсенето и предлагането.

Старо правило е, че - "Цената на стоката не е онова, което продавачът иска за нея, а е онова, което някой даде за нея!"

Т.ч. не можем да сърдим на никого! - "ИмАл - дал!"
« Последна редакция: 21 Януари 2010, 18:38:53 от CaLLlo »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Народът е полудял...
« Отговор #46 -: 21 Януари 2010, 21:56:10 »
Цитат на: CaLLlo link=topic=2119.msg34411#msg34411 date=1264082677

Вероятно това е истината:

Цитат на: Сaprycorn link=topic=2119.msg34315#msg34315 date=1263996678
... По-скоро тук виждаме нагледно как работи икономическият закон на търсенето и предлагането.

Старо правило е, че - "Цената на стоката не е онова, което продавачът иска за нея, а е онова, което някой даде за нея!"

Т.ч. не можем да сърдим на никого! - "ИмАл - дал!"

Момчета,та тук във форума не е ли същото,какви цени се искат за старото ПИКО!? :swoon:
Не е ли пак търгъшлък?
В БЕЯ,излизат два пъти по-евтино нещата на ПИКО  (старото) :(
« Последна редакция: 21 Януари 2010, 21:58:46 от toniemi »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Народът е полудял...
« Отговор #47 -: 22 Януари 2010, 07:23:54 »
Аз направо недоумявам откъде все още се вадят тия вехтории на Пико  :scratch_ones_head:
Не се ли отарашиха вече всички тавани?
Да ме прощават всички търговци тук, дето продават такива неща,
ама струва ли си инвестицията, дори да е малка в подобно нещо?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Народът е полудял...
« Отговор #48 -: 22 Януари 2010, 07:56:19 »


Непрекъснато продавам , предимно на начинаещи , не можете и да си представите как вървят!

Хората трудно ще отделят 100 лв за вагон или 300-600 лв за локомотив ново поколение , срещу 10-20 лв/вагон или 50-140 лв/лок старо поколение.

Освен това повечето пазаруват за децата си евтинийките - за да не ги боли при счупване. Скоро такъв клиент , на който съм му доставял от Бея Роковски локомотив с декодер и звук ( 560 лв) ,каза 'дай 5-6 вагона на кг детето да го занимавам'

Тони , не си съчинявай глупости - вземи си Пиковски лок от бея , плати му транспорта , евентуално и банков трансфер , да ти дойде развалина - пък ми ела на цените ;)

Да , няма смисъл такава инвестиция за маниаците , които дори различават 2-3 нюанса на зелено ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Народът е полудял...
« Отговор #49 -: 22 Януари 2010, 08:40:52 »
Цитат на: toniemi link=topic=2119.msg34430#msg34430 date=1264103770
Момчета,та тук във форума не е ли същото,какви цени се искат за старото ПИКО!? :swoon:
Не е ли пак търгъшлък?
В БЕЯ,излизат два пъти по-евтино нещата на ПИКО  (старото) :(

 :good: :blind:

Цитат на: widowmaker link=topic=2119.msg34434#msg34434 date=1264137834
Аз направо недоумявам откъде все още се вадят тия вехтории на Пико  :scratch_ones_head:
Не се ли отарашиха вече всички тавани?
Да ме прощават всички търговци тук, дето продават такива неща,
ама струва ли си инвестицията, дори да е малка в подобно нещо?

 :clapping: :clapping: :clapping:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Народът е полудял...
« Отговор #50 -: 22 Януари 2010, 09:00:39 »
Да, напълно си струва евтината инвестиция, когато удоволствието идва от реалното търкаляне на влаковете по трасето, а не от витринно колекциониране и разглеждане с лупа или микроскоп...  :drinks: Адриан ви го каза - хората купуват евтините неща на ПИКО, за да ги КАРАТ по линиите, а не да събират прахоляка по стените...
Относно ибея: нали искате пазарна икономика? Ето ви я - има кой да плаща скъпо - цената върви нагоре, няма кой да плаща - върви надолу... Като не ви изнася - не купувате.. .Плюс това никъде в ибея не знам да има табела: Купуването задължително! или Който посети страницата, трябва да наддава... :hi:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #51 -: 22 Януари 2010, 09:06:24 »
мое лично мнение е, че не си струва да се купува нито старо нито ново Пико, защото просто са боклуци. ама всеки си решава сам за себе си :dirol: :dirol: :dirol:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Народът е полудял...
« Отговор #52 -: 22 Януари 2010, 09:32:18 »
Да бе, не мога да ги разбера колекционерите - дават по 800 евро за локомотив, със накакви си втулки със супер раномерно и плавно движение, декодер, и звук, който...ще стои на витрина, баси!Че то за витрина по-добре бутафорни на "Ревел"!  :good:
Иначе, Адри, и ние различаваме два-три, че и повече нюанси на зеленото, но не ни пука особено, като погледнеш реално във форума са двама - трима, които могат да претендират, че знаят какви са били точно разцветките.Във България да са 5-6 примерно.Е, закъде да се суперосваме и издокарваме толкова?! Кой, аджеба, ще ни забележи такива дребни пропуски?Ами то ако се спуснем в подробен, 1:1 реализъм, ще трябва такива глупости да творим, че...не ми се мисли.  :hi:
« Последна редакция: 22 Януари 2010, 09:38:38 от XRISTO »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Народът е полудял...
« Отговор #53 -: 22 Януари 2010, 09:37:19 »
Цитат на: Gervasii link=topic=2119.msg34438#msg34438 date=1264143984
мое лично мнение е, че не си струва да се купува нито старо нито ново Пико, защото просто са боклуци. ама всеки си решава сам за себе си :dirol: :dirol: :dirol:

Ужасно дразнеща е надменността на хората с пари и възмоности !

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #54 -: 22 Януари 2010, 09:37:47 »
Така е. Вярно е, че хубавите работи си имат своята цена, но това си е направо обирджилък. Моделестите да не сме султана на Бруней я? Знам, че производството излиза никак не евтино, но как ще убедиш (независимо дали си българин или германец примерно) жена си примерно, че един локомотив с електромоторче, десетина зъбни колела и две три платки вътре, като всичко това е Made in China за жълти стотинки, може да струва колкото телевизор, ДВД, хубава печка, хладилник или дори компютър. Е как после няма да ни смятат за шантави и откачени? Да не говорим, че новото производство на каквото се сетите, включително и на влакчета ясно се различава по качеството си от това от преди 5-6 или 10 години в ясна отрицателна посока. Иначе, ако всичко беше вечно и перфектно, фирмите  ще трябва да фалират. Сега например, разглеждайки новите каталози, ми прави впечатление, че тенекеджийската фирма Мерклин, която въпреки бълването на абсолютни боклуци се смята за "мерцедесът" на моделите (то и мерцедесът вече не е това, което беше, и там имаме доста издънки по отношение на качеството откакто производството се изнесе в Турция), тръгнала барабар Петко с мъжете да произвежда Людмила, която като я видиш е бетер едновремешните Пико-вщини. Да им имам самочувствието и 150-годишните традиции. Бравешката, въпреки някои недостатъци по отношение на задвижването, струва нова около 200 лева без звук и малко над 400 със. Толкова, с малко повече усилия биха могли да се заделят. Ама хиляда лева и нагоре......е това е абсолютна свинщина.
« Последна редакция: 22 Януари 2010, 09:40:30 от IKAR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Народът е полудял...
« Отговор #55 -: 22 Януари 2010, 10:02:18 »
В Ибея няма табела "Купуването задължително" , нито тук в търговският (най-големият ни) раздел,
но аз на мойта витрина също не съм окачил табела "карането забранено".
Направил съм повече от един макет през годините, та съм разбрал че и витрината си има своето място в железопътният моделизъм.Може би защото отдавна ми мина времето на кашоните...
просто защото кашоните са ми стояли на гардероба отгоре, под леглото и в килера...
и тогава всъщност много по-рядко съм карал влакове.
А сега ги вадя за десет секунди от витрината и вече карам...на масата. :haha:
Точно за това, пак ще правя макет.За да карам още по-често.
Дори мисля витрината ми да е свързана с макета подвижна и електрифицирана,
за да е лесно "подкарването" от нея към него.
Не съм този човек с пари и възможности, но нека ме считат някой за надменен,
само защото предпочитам вместо 150-240 лв за стар ,често не работещ добре  локомотив , да добавя още 150 лв, но да си купя нещо ново което да знам , че като си го извадя от витрината да го карам, ще го карам наистина ,
 а не да му се ядосвам и да го ремонтирам (или да го подкарвам с тоягата - Тони , ти си пич  :give_rose:).
Е става по-бавно, но както са казали англичаните "Не съм богат, че да купувам евтино!"
Пък и тук знам поне един човек който си продаде всичко старо (колекционер?търговец?витринен или кашонен? - все едно е... :sarcastic:) и си купува изключително ново производство.
Дори по тези продажби, може да се съди за новите му придобивки.
Много е гот да си разпродадеш старото на ........., а ти да се кефиш на новото.
Така и не разбрах - "витрина" мръсна дума ли е тук? :scratch_ones_head:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Народът е полудял...
« Отговор #56 -: 22 Януари 2010, 10:21:38 »


това което се опитвам да обясня , че не всеки има възможности да си купи ново и скъпо - какво да правят талива хора - да мрат ли ? Търсят си начини да си правят кефа с каквито средства имат.
Няма нищо лошо да се продадат 5-6 стари модела , за да се купи един нов - дали ще го наречете колекционерство , моделиерство или търговия - все едно. Важното е КЕФЪТ @

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #57 -: 22 Януари 2010, 10:31:03 »
Цитат на: Adrian link=topic=2119.msg34441#msg34441 date=1264145839
Цитат на: Gervasii link=topic=2119.msg34438#msg34438 date=1264143984
мое лично мнение е, че не си струва да се купува нито старо нито ново Пико, защото просто са боклуци. ама всеки си решава сам за себе си :dirol: :dirol: :dirol:

Ужасно дразнеща е надменността на хората с пари и възмоности !

Аз пък смятам, че продавайки си старите неща и купувайки нови за себе си и казвайки какви хубавини са старите неща е просто лицемерие. По-добре една нова композиция отколкото безчет влаци със съмнителни преимущества и морално и физически остарели. Всичко е въпрос на личен избор и всеки сам си решава. А предишният ми пост бе само едно лично мнение, което не ангажира никого. Адри ти сам казваш: "който му е скъпо да събира салфетки". :dance1: :dance1:
« Последна редакция: 22 Януари 2010, 10:36:02 от Gervasii »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Народът е полудял...
« Отговор #58 -: 22 Януари 2010, 11:30:01 »

Никъде не казвам ,че старите неща са хубави , макар че има и хубави сред тях.
Казвам ,че старите неща са ДОСТЪПНИ за повечето хора.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Народът е полудял...
« Отговор #59 -: 22 Януари 2010, 11:46:26 »
Цитат на: Adrian link=topic=2119.msg34459#msg34459 date=1264152601

Никъде не казвам ,че старите неща са хубави , макар че има и хубави сред тях.
Казвам ,че старите неща са ДОСТЪПНИ за повечето хора.
нали сред тях има витринни модели - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2002.0.html