Автор Тема: Среща на 30.01.2010 г.  (Прочетена 29722 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #45 -: 04 Февруари 2010, 15:22:21 »
Цитат на: Жоро link=topic=2135.msg35153#msg35153 date=1265289007
Цитат на: pach link=topic=2135.msg35126#msg35126 date=1265277569
...със съответните манекенки от V/VІ епоха...
А бе Паце, с тия от V-та епоха сме си направо за прокурор, а съгласно http://www.morop.org/de/normes/nem806d_d.pdf тия от VI-та са още в предучилищна.

Жороооо :buba:, тъкмо обясних - при манекенките епохите се определят не от МОРОП , а от поръчващият ...влака и се само две (тия V днес пуснаха, следващите VІ утре, па ако ще и една седмица в реанимацията после...)
 :focus:
 ;D :lol: :lol:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #46 -: 04 Февруари 2010, 15:27:35 »
Ееей Паце, от как изкара и марково вино, много се  :focus: Ама я по-кротко, да няма :punish:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #47 -: 04 Февруари 2010, 15:31:24 »
  :buba: + :punish: =  :swoon:...... :scratch_ones_head:
---------------------------------------------------
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :drinks:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #48 -: 04 Февруари 2010, 15:58:23 »
Тъй де, трябва да има ред в кочината :girl_devil:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #49 -: 10 Февруари 2010, 13:05:54 »
Една седмица по-късно
След събранието на 06.02., направихме плахи опити да покараме - Васко донесе две мотриси на DB със звук, но от тях нямам снимки. А аз реших да видя как изгежда един влак на живо:
BR 103 с неприлично дълъг влак(не че нещо се озорила да го дръпне, а просто едва ли е теглила такъв влак)


Преброихте ли ги? Много са!


Който е стигнал до 24бр. - това е верния отговор. Ама и на мен не ми харесаха как биха стояли на един макет и ги намалихме на 10:


Изглеждат по-добре, но пак е малко дълъг:



Тук вече са 8 и това комай ще е най-голямата дължина за макета


А това специален поздрав за Лъчо, ако беше тук, щеше да види 250-ката на Gützold на живо

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #50 -: 10 Февруари 2010, 13:28:56 »
Цитат на: Жоро link=topic=2135.msg35605#msg35605 date=1265799954
Една седмица по-късно
След събранието на 06.02., направихме плахи опити да покараме - Васко донесе две мотриси на DB със звук, но от тях нямам снимки. ...

Ами беше зает да позираш с двечките... :on_the_quiet: :drinks:

В които и аз се ...загледах :angel:









ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #51 -: 10 Февруари 2010, 13:57:08 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #52 -: 10 Февруари 2010, 14:29:02 »
Мъчейки се за (кой ли път) с редактора ми, който има странното чуство за хумор и този път не иска да обедини клипчетата (на Тано пък не искаше да ги раздели...).
качих всичките клипчета тук. Съжалявам , че са шест къси по време , но пък имат супер звук и картина.

Ето продължението от мотрисното движение:
http://www.youtube.com/watch?v=tkPfsnsr4uc
А това е малка проба на ...звук и видео...
http://www.youtube.com/watch?v=B80JdnuPkqQ
Тук обаче , под вещото управление на Васкопф, стана перфектно филмче.
http://www.youtube.com/watch?v=aHkD7JhQQ4I
Първи опит за най-дълъг пътнически влак на клубните модули.
http://www.youtube.com/watch?v=fh2h0qNupws
Втори опит - един вагон взе че се "разрови" по релсите.
Впрочем ,след като клуба утихна (всички си тръгнаха) вече перфектно се чува тропането на вагоните по наставите
http://www.youtube.com/watch?v=ri5AmVF9-gY
Трети и успешен опит за рекорд в "Гинес" - най-дългият пътнически,
 задвижен влак на нашите клубни модули :
http://www.youtube.com/watch?v=YuOAoc_d0Tc
 :hi: :clapping: :clapping: :clapping: :bb2: :bb2: :bb2:
« Последна редакция: 10 Февруари 2010, 14:33:37 от pach »

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #53 -: 10 Февруари 2010, 18:32:56 »
   Браво  :hi: BR103 ми един от любимите локове-там с 8те вагони е много яко. :clapping: :clapping: :clapping:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #54 -: 10 Февруари 2010, 19:47:00 »
Mного яко ... и красиво.Ееех тая гара Панагюрище -супер ме кефи всеки път :clapping: :clapping:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #55 -: 10 Февруари 2010, 22:36:00 »
СЛЕД, КАТО ИЗРИЧНО БЯХ ПОКАНЕН ДА ПОКАРАМ С ВАС ТАЗИ СЪБОТА - 6.2.2010 СЛЕД СЪБРАНИЕТО ВИ; А СЛЕД ТОВА МАРИО ПРОМЕНИ ПОКАНАТА СИ НА "ПОНЕЖЕ ИМА СЪБРАНИЕ, НЯМА ДА СЕ КАРАТ ВЛАКОВЕ ТАЗИ СЪБОТА, НО ЕЛА СЛЕДВАЩАТА" ;; ПО-КЪСНО ТОВА СЕ ПРОМЕНИ ОТНОВО НА "АБЕ Я НЕ ИДВАЙ ПРЕДИ КРАЯ НА МЕСЕЦА В ДЕНЯ НА *ОТВОРЕНИТЕ ВРАТИ* - и, естествено сега, имайки единствено шанса да гледам снимки и филмчета от дистанция от ВЕЛИКАТА ви сбирка, на която само с пари може да се влезе явно (направете поне с билет по 5 лева да може не-ЧЛЕНОВЕ да могат да дойдат да се порадват на хобито, щом парите са всичко); стигам до заключението, че наистина тук става дума за някакво затворено общество и, както друг човек ви нарече, "телевизионни глави", които само говорят и всъщност не допускат никой до своя свят.

Обидно ми е да бъда лъган в очите, което е и повода да бъда по-остър в горния си пост (въпреки, че истината е, че по-скоро смекчавам това, което чувствам отвътре).

Наистина оценявам страхотните модули и всичките Ви усилия; но е непонятно защо трябва да бъда лъган ДВА ПЪТИ подред и да ми се хвърля прах в очите, че уж може да дойда сега, пък после, пък после не можело, щото нямало да се карат влакове - само, дето е било дори организирано карането; но защо ви е някакъв нов, нали.

Защо е това отношение? В крайна сметка имах чисти помисли и желание да видя, да покарам, да се запознаем, да стана член на клуба, да допринеса за него с каквото ми дадете възможност - но ето какво се получава. Обидно е. Дори малко противно. И какъв е този "ден на отворените врати", вратата ви е само една.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #56 -: 10 Февруари 2010, 23:07:21 »
Ако може аз да ти отговоря въпреки,че не съм присъствал на тази сбирка.Но съм присъствал също като абсолютно незнаещ,неразбиращ на събиране с хора като Адри,Жоро,Владо,Дориян,Недялко,Пламен....да не ги изброявам всики.Та и аз като теб отидох надъхан и мислещ ,че ще седнат на ми обясняват А,Б-то в моделизма и цял следобед с мен ще се занимават.За целта минах 250 км.Ти поне си в София :spiteful:.Като отидох и след 2-я ми въпрос гледах като ошашавен и си виках-Тея хора на какъв език ми говорят.Съвсем честно ти споделям.Едно разбрах ,ако искам да науча нещо -заставам до тях ,наострям уши и се мъча да разбера това което ме интересува.Гледам кое как правят,как пускат мултимауса.Нищичко не вдявах.Ако беше чел из форума  Светлине/пр.ми е Димитър/с колко труд ,нерви и бюрокрация е извоювано това което е сега клуба  щеше да разбереш хората ,които мислиш че лъжат.А когато си нов и непознат ,може да използваш малко такт.Ти не искаше да се "сближиш" с някой като пишеш на лична.Попитай /ако искаш в отделна тема/,дали на някой съм отказал информация,да му дам съвет,въобще всичко което знам.И когато някой "стар" предложи " така и така това момче .... може ли да дойде " никой няма да има против.Както искаш го разбирай .Като проверка,като защита от страна на хората в клуба ,но времената са такива.И накрая защото вече сигурно си мислиш,че оправдавам Марио  ще ти кажа че аз не съм член на клуба,все още.А знам със сигурност,че въпросната сбирка наистина е била само за управителния съвет.Тактичния намек от страна на Марио,ти си го изтълкувал като лъжа. :hi: Когато някой се опита да те посъветва-ти реагираш с "кво ме нападате,аз само питам".Замисли се! :)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #57 -: 11 Февруари 2010, 00:08:35 »
Благодарен съм за последния пост и разбирането в него.

Но, тогава как от другия клуб ме поканиха веднага; оставиха ме да си обикалям из цялото помещение без надзор, да си разглеждам състава и да изказвам мнение и обърнаха внимание на въпросите ми?

Жалко е да се окаже, че само в "единия клуб" се приемат не-специалисти, а "другия клуб" е само за супер-напреднали хора с огромни колекции от машини и по един макет поне у тях.

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #58 -: 11 Февруари 2010, 00:27:22 »
Цитат на: 760mm link=topic=2135.msg35659#msg35659 date=1265839715
Благодарен съм за последния пост и разбирането в него.

Но, тогава как от другия клуб ме поканиха веднага; оставиха ме да си обикалям из цялото помещение без надзор, да си разглеждам състава и да изказвам мнение и обърнаха внимание на въпросите ми?

Жалко е да се окаже, че само в "единия клуб" се приемат не-специалисти, а "другия клуб" е само за супер-напреднали хора с огромни колекции от машини и по един макет поне у тях.

Man, нали знаеш, че аз съм доста добронамерен :) ама стига си драматизирал де.. ееее :) наслаждавай се, егаси. Това уж е за удоволствие, станало станало, какво толкова, различни хора, всички ходят на работа, имат си неща в главата и тн .. Намали малко оборотите, споко.

Отвори една тема за Теснолинейките, субирай си там материали от нета, стани спец сам.. стани по спец дори от останалите, направи тема за фото, снимай влакове - снимай много и тн.

Ако мен ме питаш тва е ценното :) не се дърпай ами създавай приятелства.. :) тук всички не сме много У'ред :) щом имаме нужда от хоби и тн. :) и ще е трудничко ... ко да се прави.. :) иначе ходи на салса :P там няма толкова "социопати" :)

Светни една тема за photo и ретуш, скорости и бленди и филтри при снимане в движение и влакове и от статив и тн .. или там квото си измислиш. тук половината сигурно сме галфони и ще ни е интересно, а и полезно. Освен да снимат на Макро някой макет или нов Локо... са си снимали само на нова година надпиването.. :) Бъди полезен с каквото можеш, те хората сами ше почнат да те търсят..

сори за Дългия отговор.. ама стават банални такива дискусии вече. ;) На мен са ми интересни .. ама .. :on_the_quiet:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Среща на 30.01.2010 г.
« Отговор #59 -: 11 Февруари 2010, 00:32:02 »
Man, нали знаеш, че аз съм доста добронамерен усмивка ама стига си драматизирал де.. ееее усмивка наслаждавай се, егаси. Това уж е за удоволствие, станало станало, какво толкова, различни хора, всички ходят на работа, имат си неща в главата и тн .. Намали малко оборотите, споко.

Ами ходи се наслаждавай; като не те пускат  :sorry:

Отвори една тема за Теснолинейките, субирай си там материали от нета, стани спец сам.. стани по спец дори от останалите, направи тема за фото, снимай влакове - снимай много и тн.

Ей това е проблема; че човек трябва да се "наточи" и да се юрне да става по- от другите в нещо - вместо да си помагаме взаимно - това е то Българщина - дразнеща...

Ако мен ме питаш тва е ценното усмивка не се дърпай ами създавай приятелства.. усмивка тук всички не сме много У'ред усмивка щом имаме нужда от хоби и тн. усмивка и ще е трудничко ... ко да се прави.. усмивка иначе ходи на салса :P там няма толкова "социопати" усмивка

Абе, съвсем наред сме, всеки го избива на някъде в тоя живот, всеки търси бягство от реалността и мисля, че нашето е доста приятно, интелигентно и забавно такова.

Светни една тема за photo и ретуш, скорости и бленди и филтри при снимане в движение и влакове и от статив и тн .. или там квото си измислиш. тук половината сигурно сме галфони и ще ни е интересно, а и полезно. Освен да снимат на Макро някой макет или нов Локо... са си снимали само на нова година надпиването.. усмивка Бъди полезен с каквото можеш, те хората сами ше почнат да те търсят..

А за влагови снимки е railwaymodeling форума; тук не е точно мястото за това, иначе с радост ;)

сори за Дългия отговор.. ама стават банални такива дискусии вече. намигване На мен са ми интересни .. ама .. закачам се