Автор Тема: Проблеми с Windows и тяхното лечение - въпроси и отговори  (Прочетена 29171 пъти)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Само да уточним: офертата за безплатна надстройка на оригинални версии на Windows 7 и 8 е валидна до 29.7.2016, т.е. до една година след изилизането на новата Windows 10. Още размишлявам, дали да прежаля някой комп в офиса и да я пробвам...

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Недей, ще боли, карай си със 7, кво му е, като му спреш всички шарении и се преглъща другото.
Отначало като го сложих първите 2-3 седмици имах непреодолимото желание да си изхвърля
машината през балкона, но някак си успях да устоя и после постепенно му свикнах...
Ама нямаше как, с 2 солид стейт диска съм, а ХР не поддържа трим функция и си е драма с него,
нон стоп остават някакви орфан файлове и като няма трим функция и чек дискът се пали почти
на всеки рестарт на компира...

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Някой престраши ли се вече?  :blush2:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Един път и аз да "уцеля" - винаги слагам следващата версия на Windows-а.
която обикновенно е  предпоследната издадена, след като спрат да псуват последната появила се (най-новата уж).
Впочем това беше валидно до Windows-7, след което се отказах да "съм в крак" с модата. Поне на мен,
а работя с доста тежки и ресурсоемки програми, стария добър Windows-ХР ми върши перфектно работа.
(леле даже не очакваф че ще го кажа  :haha: :haha: :haha:).
Обикновенно псувните затихват около servispack-3, което мен напълно ме е устройвало.
И така се надявам да си остане май по-дълго този път защото след Windows-7 май нещата съвсем луднаха.
Не съм привърженик на "теория на конспирацията", но когато вече почти ежеседмично се сблъсквам
с резултати които говорят в тази посока, ставам нервен...и не защото има какво да  крия, ами просто заради
безогледното и безпардонно нарушаване на общоприетите морални и естетическо норми, понякога дори закони,
които някои ги титулуват за остарели, но които все още пазят личното ми пространство и свобода.
За фейсбук, гугъл хром, както и операционните системи Android и IOS не става въобще въпрос ...в това.

Като гледам и света въпреки огромния натиск, също почва да се усеща къде отива свободата му...

Евентуалният ъпгрейд до Windows-10, е така направен, щото преди това трябва да си заредил Windows-8.1.
Тоест счита се, че вече си се съгласил с настъпващите технологични промени (а свободата само в мислите ти е останала)
и не ти остава  нищо друго освен да извървиш останалата част от своя път в мъглата на заблудата, безкасовите разплащания и
...от тук до реализацията на финалната фаза от "новия световен ред" остава мноого малко.

Не говоря за чисто техническите аспекти, за които колегата widowmaker  :hi: много духовито казва - "боли".
Говоря за тези които искат да разберат на къде сме се запътили, въпреки че от "Microsoft" все още са ни оставили
възможността да се откажем сами от някои нови опции и функции на Windows-10, които са в полза на тях,
но не и в полза на личността. Това всичкото е замаскирано грубо и чепато, че "е в полза на обществото"
(старите хора все още се ловят за оръжието като чуят тази фраза) и дори самите функции да могат да се изключат
 (а дали наистина го правят е друг въпрос!?), то нашият избор е доста добре "забит" в настройките
 и мнозина го правят. Болшинството от потребителите дори не знаят не само че могат да ги изключат,
 но дори не подозират за съществуването на новите функции на прехваления (вече писва) нов Windows-10.

За да не бъда голословен, ето ти един сравнително обективен поглед на нещата,
които след като прочетеш Микси, сам прецени къде  и как искаш да постъпиш с въпросния Windows-10.
 :rtfm: :new_russian: :punish:
Цитат
В интернет от доста време се разпространява карикатура, която проследява накратко
 отзивите от всички версии на Windows. Оказва се, че има интересна закономерност - "хубавите" Windows-и
 се редуват през един. XP беше един от най-харесваните варианти на платформата, Vista - най-мразеният,
 Windows 7 и до ден днешен е най-успешната версия, докато 8.1 така и не спечели потребителите.
По презумпция сега на Windows 10 се "пада" да е добър.

В самия край на миналия месец Microsoft започна разпространението на новата версия в 190 държави,
 при това безплатно за всички притежатели на легални копия на Windows 7 или Windows 8.1.
Компанията има още много работа, за да убеди потребителите в ползите от системата,
 и поне на пръв поглед изглежда, че чисто визуално и функционално е на прав път.
В същото време идва въпросът за сигурността и защитата на личните данни. 
И тук нещата са далеч по-мрачни.

Поука от миналото

Важно е да се учим от грешките си. За Microsoft тази максима невинаги е била вярна и това периодично
 се наблюдава през цялата история на компанията. С Windows 8 бяха допуснати прекалено много грешки.
 Най-голямата от тях беше опитът да бъде наложен нов тип интерфейс, който практически превръща
компютрите в големи смартфони и отнема голяма част от функционалността им. Освен това платформата
не е особено практична за устройства без сензорни екрани. Премахването на обичаното от потребителите Start меню,
обърканата подредба на функциите и настройките създават усещане за две операционни системи в една,
без нито една да е дори завършена. Освен това Windows 8 е и доста "лаком" откъм системни ресурси.
Microsoft се опита да коригира част от проблемите с обновлението 8.1, което беше стъпка в правилната посока,
 но далеч недостатъчна.

Така и дойде време за промяна. Тя обхвана цялата компания и започна от самия връх, обхвана структурата
 и продуктите й и промени и философията й. Дълги години Microsoft разчиташе на "затворената" система.
 Компанията смяташе, че може да задържи потребителите към продуктите и услугите й, като ги вплете
 едни в други и ги направи много трудно достъпни извън собствената й екосистема. Планът работеше добре,
 докато не започна бумът на мобилните устройства. Оказа се, че хората не се интересуват особено от
името на софтуера или производителя. За тях е най-важно той да работи. Няма значение дали е на Apple,
Microsoft, Google или който и да било друг.

Microsoft осъзна тази промяна в нагласите доста късно: чак след като видя реакциите на потребителите
 към Windows 8.1. Изпълнителният директор Сатя Надела промени стратегията и  накара Microsoft да се
 "отвори" към света. Например компанията започна да прави приложения за Android. Пусна своя офис
пакет за конкурентни мобилни платформи напук на първоначалното си убеждение, че чрез него ще привлече
 потребителите към Windows Phone.  Надела осъзна, че е по-добре продуктите да са достъпни на максимален брой устройства.
 И в един момент дойде въпросът защо това да не се случи и с Windows.

Да пробваме новото

Windows 10 следва тази изцяло нова философия. Първо, Microsoft иска платформата да се използва
 от възможно най-много видове устройства. Тя ще бъде налична за настолни и преносими компютри,
 таблети, смартфони, конзолата Xbox, дори устройства от интернет на нещата. Колкото повече,
толкова повече и толкова по-добре. Microsoft иска Windows 10 да се използва от поне 1 млрд. устройства
по целия свят в рамките на три години. За първите 24 часа от пускането на платформата на 29 юли тя е била
 инсталирана на 14 млн. устройства, което  е обещаващо начало. Ако плановете не се променят, това ще е
 последната голяма и изцяло нова версия на Windows. Занапред платформата ще следва модела на
мобилните операционни системи с по-чести обновления, дори по-редовни и от тези на Android и iOS,
които обикновено са веднъж годишно. Microsoft планира да пуска новите функции и услуги веднага щом
 са готови за масовия потребител. Първото обновление за Windows 10 например се очаква още през тази есен.

Новата версия изглежда стъпка в правилната посока. За потребителите на настолни и преносими
компютри това е Windows 7 с леко обновен интерфейс (старт менюто се завръща, ура), по-удобен
начин да се използват приложенията от "мобилния" интерфейс и софтуер, който използва по-малко
 ресурси от предшественика си. За мобилните устройства пък това трябва да е операционна система,
 която да се "съобразява" с техните специфични особености и да е по-практична от Windows 8.1.

Не всичко е розово обаче. "Прероденият" Microsoft тепърва има какво да изглажда.
Новият браузър Edge, който заменя Internet Explorer, получи критики, че все още не е
изпипан добре и има проблеми. На фона на цялата дандания около "най-масовото пускане на софтуер в историята"
 продължават и няколко класически спора. Изпълнителният директор на Mozilla Крис Биърд лично нападна Надела,
 защото според него Windows 10 усложнява начина, по който потребителите могат да сменят интернет браузъра по
 подразбиране с някой, който е различен от този на Microsoft. "Сега трябват два пъти повече кликания с мишката,
пресяване през множество настройки и известни технически познания, за да промениш всичко по подразбиране",
пише Биърд в блога на компанията. Според него това е "агресивен ход" от страна на Microsoft да откаже
 хората да променят настройките на платформата.

Но общото впечатление от "десетката" е, че в Microsoft действително са се постарали този път да се
вслушат в потребителите, а не да им налагат своята визия. Ще си проличи дали това ще е достатъчно,
ако приходите на компанията не спаднат и безплатният Windows бива компенсиран от другите платени услуги,
 които Microsoft предлага чрез него.

Неприятните новини зад бляскавата опаковка

На фона на лъскавата опаковка, големия оптимизъм и добрите първи отзиви Windows 10
крие някои далеч по-неприятни изненади зад прозорците. Microsoft дълго време уверяваше,
 че това е най-сигурната версия на Windows в историята и поставя защитата на потребителите на първо място.
Звучи чудесно, но се оказва, че новата операционна система е пълна със системи за проследяване на активността на
 потребителя. За тях се знае от доста време, но се предполагаше, че са част от пробните версии,
които се използваха от доброволци, за да подпомагат разработката на софтуера. В специализираната
преса се появиха заглавия "Windows 10 е най-големият инструмент за проследяване", че съзнателно
 и нарочно събира всякаква информация за потребителите, дори и кои бутони натискат на клавиатурата.

Само дни след премиерата на операционната система на 29 юли Microsoft промени правилата и условията
 за личната информация. Заровени под 45 страници текст с малък шрифт, гигантът всъщност казва,
че може да събира данни от мейлите, контактите и всякакви други файлове на потребителите,
както и какво търсят в Bing, какво говорят с гласовия асистент Cortana, какви сайтове и приложения
посещават и ползват. В условията дори се казва, че "се събира информация за въведените думи".
Microsoft обясни, че данните се използват, за да се подобрят услугите. Компанията допълни,
че дава на всеки потребител индивидуален анонимен рекламен профил, който може да се
предоставя на трети страни.

Неправителствената организация EdRi (European Digital Rights) обяви пред британския в. Times,
 че условията на Microsoft не са само са "лоша новина за личните данни. При нужното желание
 може да бъдат нарушено и правото ви на свободно слово".

Потребителите все пак трябва да са наясно с един факт: Windows 10 е безплатен ъпгрейд,
тъй като основната цел на компанията е да прави пари от всякакви допълнителни уеб услуги,
 реклами, приложения и т.н. През миналата година Microsoft спечели 3.6 млн. долара от динамичните
 реклами при търсене. Така че компанията може и да не продава данните на потребителите на трети страни,
 но със сигурност ги използва за свои цели, коментира The Wall Street Journal. 

"Всяка споделена с Microsoft информация е по ваше желание. Няма да събираме данни "без ваше разрешение",
 обяви говорител на гиганта. Което е хубаво да се знае, но същевременно всички трябва да са наясно,
 че системите за събиране на информация са включени по подразбиране при инсталиране на "десетката"
 и потребителите трябва да ровят доста, за да изключат някои от тези опции. Отделно използваният
 език в правилата на Мicrosoft e толкова неясен, че при някои настройки човек тотално се обърква
дали системите всъщност събират или не събират информация, коментират специалисти.

Което е доста стряскащо... и същевременно преувеличено. Всъщност истината е по средата.
Да, Windows 10 може да събира информация от и за потребителите чрез приложенията, които използват.
Но това го могат и го правят и Android, и iOS. Правеше го и Windows 8.1. Да, Windows 10 може да
следи местоположението на потребителя. Както и другите две популярни платформи. Да, всички тези
 неща са активирани по подразбиране при инсталацията на Windows 10.... точно както е и при iOS и Android.
 Всъщност и трите платформи предлагат на потребителя да прегледа тези настройки още с
първото пускане на софтуера. Потребителите масово пренебрегват този факт и не отделят пет минути
да проверят какво точно ще събира софтуерът, който ще използват. В Microsoft са дали възможности за
 контрол и е важно да се четат. В Windows 10 те са достъпни по всяко време от настройките под
секцията Privacy, като в нея потребителят има възможност да избира дори кои приложения могат
да работят на т.нар. фонов режим, каква информация да събират, на какъв период от време и т.н.

Същото важи и за гласовия асистент Cortana. С Windows 10 той вече е наличен и в компютрите,
докато досега беше достъпен само чрез мобилни устройства с Windows Phone. Ако вече имате Windows 10,
 но не виждате полето и бутона на Cortana, причината е съвсем проста - асистентът не е видим в страните,
 в които не се предлага, и България все още е една от тях. Когато Microsoft стигне и до активирането на Cortana
за България, той ще се появи автоматично в Windows 10. Управлението му също ще става чрез секцията Privacy.
 Препоръчително е всеки потребител все пак да прегледа тези настройки и да прецени какво точно би
 искал да споделя с Microsoft. В същото време винаги съществува и опцията за създаването на
 локален профил в Windows 10, който ще предотврати достъпа на Microsoft до данните ви.
Подобно решение обаче орязва някои от новите функции на десетката.

В крайна сметка в ерата на "безплатните" продукти отговорността за защита на личната
 ни информация остава в ръцете ни - човек сам трябва да реши каква част да споделя и какво получава в замяна.
Иначе в противен случай по-добре въобще да не инсталира новия Windows.


http://www.capital.bg/biznes/tehnologii_i_nauka/2015/08/07/2587201_novo_nachalo_za_stariia_windows/

Според мен, новия Windows, е пхоредната и този път дългосрочно заложена бомба с часовников механизъм... :girl_werewolf: :focus: :suicide_fool: :triniti:

Впрочем благодарение на модерните телефони с операционни системи Android или IOS,
които имат автоматично включена функция за проследяване на вашия телефон (стига да е модерен) по GPS-координати,
"заловиха" войницита в отпуска на Путин, които си прекарваха "добре" не само в Крим, но и в цяла югоизточна Украйна. :angel:

Напоследък доста български бизнесмени, дават на отрочетата си телефоните със лафа - "Изключи ми
моля те GPS-проследяването, че ще ми звъни един контрагент, а аз ще го лъжа че съм в Германия..."!!! :spiteful:

Почти всички колежки във офисите ни са забранили на децата, си да я изключват и благодарение на нея,
както и на няколко клика в мрежата от настолните компютри, знаят по всяко време на деня, къде са децата им.
...или поне телефоните,а както знаем съвременните деца не се разделят с тях, фейсбук и тем подобни. :search:

Та така...Микси...изборът е в твойте ръце!!! ;)
...и то при условие че спрат да го псуват по чисто технически причини....или widowmaker спре да го боли!!!
 :lol: :lol: :lol:

ПП. А ти сигурен ли си точно какво прави телефона ти в този момент?!!!!!!!  :haha: :haha: :haha:
« Последна редакция: 27 Август 2015, 11:41:09 от pach »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Цитат
А ти сигурен ли си точно какво прави телефона ти в този момент?

Лелеее, Паце, яко те е ударила параноята  :haha:  За телефона съм сигурен, че нищо не прави, щото му падна батерията, но жена ми вече два часа я няма и не знам какво да мисля - дали да не й включа GPS-a? :lol:

Колкото до Windows 10 и следящите приложения - нищо ново под слънцето. Да беше само той, да го разцелуваш, но всичко вече навсякъде се следи и записва, с компютри, телефони, камери, дронове, спътници и т.н. Ако не искаш да те следят, трябва да се изнесеш и то надалече, напр. на обратната страна на Луната. Просто светът се променя и трябва да се адаптираме към това.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
А телефона ти сам ли се изключи като му падна батерията?
Щото ако сам го е направил, а на бас, че без да си го зареждал, ще можеш да го стартираш и ще работи поне още известно време!
Всъщност когато батерията почне да пада, телефона ти взема решение да съхрани нещата и данните от тях,
за които работи зад гърба ти, а ти като обикновен потребител просто можеш да го духаш!
В този момент телефона ти предпочита да работи за истинските си господари,
въпрос на програмиране....а на теб ти казва, че е паднала батерията!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Напоследък за да спре да работи системата, не е достатъчно да се извади батерията от телефона,
защото тя - батерията вече има доста електроника в нея и ...продължава да работи. :yes:
Мутрите едно време вадеха батерийте от телефоните си , пазейки се отподслушване,
но не се опазиха от хората  :spiteful: :spiteful: :spiteful: наредили това подслушване (не казвам че са били официалните власти)!

Иначе си прав - не че човек не трябва да се адаптира към промените в света, но е обидно,
че не ни питаха искаме ли, защото знаят, че не бихме одобрили посоката която те са избрали.

Не че на бензиностанцията не ти взимат пари за по-скъп бензин, при условие че петрола от шест месеца само поевтинява....
 :agree:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Малко предистория

Едно време, като ми забиеше компа с Windows 95 и го рестартирах от специално копче, наречено Reset  :spiteful:  После, с Windows 2000 от Microsoft започнаха да разправят, че системата вече била много по-стабилна и няма да има сини екрани. Някои от марковите производители повярваха и започнаха да предлагат железата без Reset. Обаче и Windows 2000 забиваше, макар и по-рядко. Следваше студен рестарт от копчето On/Off  :haha:  Обаче моя комп беше на кофти място под бюрото и ми беше по-лесно направо да издърпвам щепсела. Стана ми навик...

...

В наши дни

Чета писанията на Пацо по-горе и ме побиват тръпки, но се присещам за стария изпитан начин за изключване на PC. И с рязко движение дърпам кабела от контакта. И о ужас - компютърът ми продължава да работи! Студена пот избива по челото ми - кой ли ме следи? ЦРУ, МОСАД, или може би ДАНС? Не, от ДАНС не разполагат с такива технологии, или пък... Ами да, нали можеха да подслушват телефони с подвижна клетка, монтирана в автомобил. Но как е възможно, какво съм направил?! Ще се побъркам...  :wacko:

Оффф, сетих се, нали преди време си купих лаптоп, явно батерията му още държи  :lol:  :lol:  :lol:

Дали да не извадя и нея?  :pleasantry:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
теб не ,


но Пацо го следят задължително !!

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Абе май всички ни следят и то не на шега:

Сноудън: Хакват телефона ви със SMS

Британските спецслужби и най-вече GCHQ са способни да поемат контрал над вашия смартфон само чрез обикновен SMS.

Разкритието е направено от Едуард Сноудън пред Би Би Си.

"Собствениците на смартфони могат да направят много малко, за да попречат на разузнавателните агенции да поемат пълен контрол над техните устройства", съобщава Сноудън. Разузнавателните агенции могат да превърнат телефона ви в скрита камера, която да прави снимки без ваше знание или в подслушвателно устройство, което записва всеки ваш звук. Агенциите като британската GCHQ и американската NSA са направили много сериозни инвестиции в откриването на начини за хакване на смартфони, а Сноудън добавя, че "Те искат да са истинските собственици на вашия смартфон".

GCHQ е нарекла своите кибер програми за хакване на телефони на смърфовете.

Nosey Smurf или Шумният Смърф се нарича хакът, който включва незабелязано вашия микрофон.

Tracker Smurf открива вашето точно местоположение.

Dreamy Smurf може да включва и изключва вашия смартфон, без изобщо да разберете.

Paronoid Smurf прави откриването на хакове или на някаква нередност в телефона ви почти невъзможно дори и от специалисти.

Естествено, че разузнавателните агенции ще имат достъп до всичките ви контакти, история на браузъра, снимки и контакти след като са "влезли" в телефона ви. Едуард Сноудън разкрива, че специалният SMS, който службите и хакерите използват се нарича "exploit" (бел.Mixy: всъщност така се нарича всеки код, инструмент или подход, оползотворяващ някаква уязвимост в дадено устройство). "В този случай "експлойтът" е много внимателно съставено специално съобщение, което няма да се появи в листата ви с получени SMS-и и ще остане незабелязано от вас, въпреки, че е изпратено", разкрива Сноудън. "Тъй като NSA предоставя основната технология за следене на британците, можем да смятаме GCHQ за техен подизпълнител", продължава Сноудън и добавя, че "в разработката на тези хакерски програми са вложени милиарди".

По повод разкритията, говорител на правителството на Великобритания е заявил, че "Политиката на правителството на Великобритания е да не коментира въпроси свързани с разузнаването".

***

Ами сега?  :resent:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Усещам как скоро гълъбите отново ще станат актуални като куриери...  :blind:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Миленеееее, виж няколкото поста по-горе и пак кажи, че яко ме тресе параноята...
Май става заразно...това с параноята. Сигурен съм (дали?), че и ти няма какво да криеш,
освен двойка близнаци от другата жена  :haha: :haha: :haha:,
ама някак си ти става гадно, като разбереш за подобни неща - НАЛИ!!! :yes:
Особеното в случая е, че смартфона вечер го оставяш дори до леглото си,
 като си мислиш, че ти си му "господаря" и си го изключил дори!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Цитат на: Mixy link=topic=2148.msg100642#msg100642 date=1440669782
Лелеее, Паце, яко те е ударила параноята  :haha:  За телефона съм сигурен, че нищо не прави, щото му падна батерията, но жена ми вече два часа я няма и не знам какво да мисля - дали да не й включа GPS-a? :lol:
... Просто светът се променя и трябва да се адаптираме към това.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Цитат на: pach link=topic=2148.msg101175#msg101175 date=1444127871
Миленеееее, виж няколкото поста по-горе и пак кажи, че яко ме тресе параноята...

Мда, явно съм живял в заблуда. Не, че не ти вярвам, но друго си е като го каже и Сноудън... Някак си, ми става по- :wild:  :angry:  :diablo: към съответните разузнавателни институции.

urko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Новият световен ред обявен от Буш-старши,вече е тук.Американските самолети удрят болница в Афганистан с ракети въздух/земя в продължение на 1 час,въпреки 18 обаждания от все още живите в нея,лекари и пациенти чрез мобилни и сателитни телефони.Шест от тях вече не се обаждат!В прогнозата за времето по руския официален телевизионен канал,съобщават какво ще е времето над Московска област и Сирия,с уверението,че в следващото десетдневие,преваляванията от дъжд над тази територия(забележете и те като нашите говорители вече не говорят за държави,а за територии),нямало да попречат на бомбардировките от руските самолети там!!!Нашия здравен министър иска да въведе пръстови отпечатъци като в секретните служби,а става въпрос за нашето здраве.Президента ни мечтае за скоростна жплиния до Албания,но няма понятие,че гара Гюешево вече повече от 50години е крайна гара,само защото няма интерес (търговски и военен) в това направление!!!Десет страни (територии) подписват ново тихоокеанско споразумение за безмитна търговия,но оставят 12 години за монополно разспространение от амераканска фармацифтична компания на скъпо и ново генетично лекарство,като никой не се запитва от кога три държави от подписалите,имат брегова линия не на южнокитайско море,а на тихия океан!!!Банкнотите били мръсни и пълни с вируси и бактерии,да сме минали на безкасови плащания не само на данъците,но и гласуването дори.1 400 000 доброволци в щатите са вече с вграден чип в ръката...и т.н. и т.н. и т.н.Сигурен съм,че всеки от нас може да продължи с подобни факти.Защото смятаме,че това са глупости от теория на конспирацията?Само защото не ни се е случило още на нас ли???

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Още някои интересни факта около новия Windows 10:

Windows 10 включва истински кийлогър

Windows 10 и личните ни данни

Важно за Windows 10

Има и още много информация и материали за новите "екстри" на Win10 в специализираните сайтове на английски и руски. Някои от тези неща се знаеха отпреди и се предполагаше, че става дума за профилиране на потребителите с цел подигуряване на сигурността на ОС срещу злонамерен достъп и хакерски атаки (с хакерски похвати от страна на Microsoft!?!) или с цел реклама. Но ето, че започнаха да излизат и доста странни съобщения за сериозен трафик между PC-та с Win10 и сървъри на Microsoft, автоматично деинсталиране на софтуер на трети страни и др. подобни, дори и след изключване на всички опции за следене и след блокиране на съответните адреси в защитните стени. Което вече е притеснително.

А "най-готиното" е, че ако още не сте минали на Win10, въпреки, че той е "безплатен" за легални инсталации на Win7 и Win8, следящите екстри сами ще дойдат при вас с няколко обновления в WindowsUpdate и по-точно KB3075249, KB3080149 и KB3068708:

Най-лошото от Windows 10 идва за Windows 7 и 8

Така че, ако още сте на XP... ми стойте си на него, щото Vista-та не става или внимавайте с автоматичните ъпдейти ако сте на 7 или 8  ;)

P.S. Паце, беше прав   :drinks:
« Последна редакция: 12 Декември 2015, 23:01:42 от Mixy »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Мисля, че на всеки поне леко мислещ човек е ясно, че няма как някакъв неизвестен суек като Бил Гейтс да стане най-голямото име в ИТ, ако не е държавен послушник на най-високо ниво.. И не претворява в практика замислите за световно господство на една силно недолюбвана нация, преследвана съвсем "случайно" през цялата история на човечеството...  :drinks:

"...I've been a very bad girl," she said, biting her lip. "I need to be punished."

"Very well," said Steve Jobs and installed Windows 10 on her laptop.  :pleasantry:
« Последна редакция: 13 Декември 2015, 11:52:57 от Best Ripper »