Автор Тема: Представяне на Luci  (Прочетена 13027 пъти)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Представяне на Luci
« Отговор #15 -: 02 Февруари 2010, 09:43:45 »
Добре дошъл!!   ;D :good:

Има нужда от такива специалисти във форума и то голяма!  :good:

Първото, което трябва да разбереш, за да направиш връзка между старото и новото е, че старото BTTB сега се казва Tillig, а PIKO в твоя мащаб и в минало време не го споменавай, тогава те правеха само H0 и N и при теб само трансформаторът-тухла е от тая фирма. Едва от скоро PIKO започна да произвежда някои неща в TT:

http://www.piko.de/produkt_db/check.php?page=shop&grand_id=3&parent_id=17&sss=210

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2018.msg31789.html#msg31789

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на Luci
« Отговор #16 -: 02 Февруари 2010, 09:49:41 »
Аз това за наследничките фирми вече му го обясних все пак... :blink:

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Luci
« Отговор #17 -: 02 Февруари 2010, 10:24:24 »
Абе хора мерси много!
:) тука ме гледат странно в офиса :) На въпроса:"Кво зяпаш в тоя форум бе? Ако си видиш визиономията?" имам хитра физиономия, все едно съм настъпил АКО и няма да кажа на мама :)

patch: мерси много man ! (сега пак ще си го прочета :) ) Почвам да се притеснявам за Дебилските си наклонности :)

Иначе, колкото до ембедед системс, това което би могло да се направи, а не виждам наоколо решено по този начин устройство е: че подбран добре едночипов контролер с вградена периферия и може с малко допълнителни елементи извън него, може да се проектира и изпълни в Тайланд или Китай при съвсем малък растер. Дори като се замисля дори при много намалени размери, допълнителни лигавщини като (певдо ГПС позициониране или систем репортинг към станцията-контролът) при достатъчно бройки след прототипите ще е дори доста рентабилно.

С едни приятели от белгия участвахме в проект с корейско-китайска фирма за Японския пазар, и намерихме в корея страшна производстенна линия за малки количества високо интегрирани прибори. Ако се реши проблема със големината на токът, размерът на самият локдекодер с доста сериозни възможности може да стане (в момента спориме с колеги тук и се рисува по дъска настървено) до 09x08-06mm (под квадратен cm и с прилична височина). ще е неудобен за спояване за това ще се наложи както казах най-вороятно контатен плосък кабел с притискане или друг микро конектор... ех разшавах се .. притеснявам се че ще заразя и невинни колеги наоколо.

CaLLIo Ехее, тогава за мен всичко е било PIKO, така се водеха нещата :) и бяха сред други HO на щанда на Детмаг (имаше ПИКО надпис и...), :) прости невежеството ми :) наистина тогава надали съм гледал фирмите. замене всички влакове на света бяха Piko. Със сигурност може да си прав. Кой знае още колко глупости ще надрънкам. всепак на 3 Дни съм ... :) толкова минаха от както се разкрих (тва като Педалите :) да откриеш, че си обратен.. а наще все още не знаят :) хихи )

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на Luci
« Отговор #18 -: 02 Февруари 2010, 10:43:22 »
Цитат на: luci link=topic=2164.msg34930#msg34930 date=1265099064
patch: мерси много man ! (сега пак ще си го прочета :) ) Почвам да се притеснявам за Дебилските си наклонности :)

Викай ми само расн   :scratch_ones_head:

Цитат на: luci link=topic=2164.msg34930#msg34930 date=1265099064
Иначе, колкото до ембедед системс, това което би могло да се направи, а не виждам наоколо решено по този начин устройство е: че подбран добре едночипов контролер с вградена периферия и може с малко допълнителни елементи извън него, може да се проектира и изпълни в Тайланд или Китай при съвсем малък растер. Дори като се замисля дори при много намалени размери, допълнителни лигавщини като (певдо ГПС позициониране или систем репортинг към станцията-контролът) при достатъчно бройки след прототипите ще е дори доста рентабилно.

Първо мини на нормален език (въпреки че ни предупреди) щот подозирам, че май си програмист (един от мойте вчера си чисти с дъска снега от стъклата на колата!!! :sarcastic:) а ние тук сме обикновенни хора! :lol: :lol: :lol:

Цитат на: luci link=topic=2164.msg34930#msg34930 date=1265099064
С едни приятели от белгия участвахме в проект с корейско-китайска фирма за Японския пазар, и намерихме в корея страшна производстенна линия за малки количества високо интегрирани прибори. Ако се реши проблема със големината на токът, размерът на самият локдекодер с доста сериозни възможности може да стане (в момента спориме с колеги тук и се рисува по дъска настървено) до 09x08-06mm (под квадратен cm и с прилична височина). ще е неудобен за спояване за това ще се наложи както казах най-вороятно контатен плосък кабел с притискане или друг микро конектор... ех разшавах се .. притеснявам се че ще заразя и невинни колеги наоколо.

Колкото до размерите - това не е като при GSM-мите (мъжете за пръв път спорят на кой му е по-малък   :sarcastic:) не е нужна свръх миниатюризация, щото все пак на 75 % от електрониката в моделите се монтира от самите моделисти , а те не са длъжни да имат микроскопи , нито да знаят основите на електрониката и програмирането (но все пак - помага  :yes:).

Това с прототипите в Азия , ясно, но го остави за големите фирми с широки пазари (те за това ни дерат по пет кожи за китайските "прототипи") щото колкото и да е евтино и за линия с малък капацитет , все пак пазара в България не би ти покрил абсолютно нищо.

 Ние сме преко сили 200 човека моделни железници железници (кашонни, витринни, мактни, модулни и клубни) и не си струва усилията.

По-добре се включи тук с идеи и разработки , и на ниво работещи прототипи ще станат нещата за една мини/микро серия от 20-50 продукта.

Впрочем , не е лошо да се запознаеш и прочетеш със стандартите по NEM които са основата на всичко в моделизма ни. Другото е само напразна загуба на енергия в откриване на топлата вода (почти де  ;))

 ;D ;D ;D

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Luci
« Отговор #19 -: 02 Февруари 2010, 12:16:43 »
pach :) sorry

:) все пак, си мисля че много малък дори-мек СМД (сети се лентите с диоди дето се лепят) модул с плосък кабел към конектор лесен за спояване (по едър но си го слагаш на друго място из вагона или лока) който просто залепяш за корпуса на удобно място и не ти се налага да посягаш към дремела.. си е ТАРИХАТЦКО..

цените на самите части са определящи. но при бройки от по 100 което не е невероятно голямо количество, до колкото смятаме тук в непринудена дискусия (крадейки от работното време) не би било повече от 30-40 лева на модул. ама никак..

Ако има антени, някакви глезотиийки като RGB Лед-ове които да имитират светене от горене в пеща на локо, или пък мигане на осветлението на вагоните при минаване по релси.. си трябва още окабеляване верно, но не е фатално..

Ние като професионално извратени, си мислим, че ако се запалят няколко проектанта на системи, може да се направи модулна система с Ядро(конроллер/CPU)) + Audio;Light FX;Smoke;ZgBeeWIFI-базиран препрограматор;Cell-based localGPS и каквото хрумне там... така цената ще е много ниска на Ядрото, а другите неща са пожелателни....

Едно и също ядро може да се използва за Конроли на Елементи от декорацията, на състава, на всичко, с различна "перирерия" и програмиране. ААбеее яка зарибявка е, като се замисля.

Може да не стана моделист или със знанията за модели и модификации на реални представители на Локове и вагони.. но виж в тази насока някак ми се допъват страстите в критична маса. Вече получих сърцебиене и се замислям за някой колега проектант, който да има свободно време и да ми спести четенето на спецификации на PICове,AVR-и и изисквания на производители.
---
Хахаха като каза GSM: текуща идея на колега тук - цитирам "Абе като гледам за ТТ няма да стане ама за НО, взимаш 4 екрана 320x120 отделно или заедно ги управляваш с един видеочип, и на минимална резолиуция пускаш разхождащи се хора в купето, или седящи четящи вестник :) Или за Гара във фоайето през прозорците " .. кретенясъхме :)










pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на Luci
« Отговор #20 -: 02 Февруари 2010, 12:34:08 »
100 бройки са пренебрежимо малко , а не както ти си го разбрал - твърде много...и цената от 30/40 лв е точното попадение - те сега по-обикновенните декодери примерно струват по толкова ...не са идеалните , но стават за "стартиране". :yes:

Няма страшно - от кретенясването ще се оправите ВЕДНАГА щом кацнете отново на планетата - оная същата на която простосмъртните казваме Земя , а не оная срещуположната  - Фантазия.
 :lol: :lol: :lol: :haha: :haha: :haha:

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Luci
« Отговор #21 -: 02 Февруари 2010, 13:02:06 »
Цитат на: pach link=topic=2164.msg34942#msg34942 date=1265106848
100 бройки са пренебрежимо малко , а не както ти си го разбрал - твърде много...и цената от 30/40 лв е точното попадение - те сега по-обикновенните декодери примерно струват по толкова ...не са идеалните , но стават за "стартиране". :yes:

Няма страшно - от кретенясването ще се оправите ВЕДНАГА щом кацнете отново на планетата - оная същата на която простосмъртните казваме Земя , а не оная срещуположната  - Фантазия.
 :lol: :lol: :lol: :haha: :haha: :haha:

късно е :) вече гледаме каталози, и доставчици с дръпнати очички, а на принтера весело румолят лисчета със спецификации :)

Pach, обаче май форумът се нужда е от една Основна категория-тема, за новите токущо регистрирани, щото да си зададем простите въпроси, освен това да се открият помежду си самите те.. защото много от тези въпроси са идентични в повечето случай.. и някак е по-прието :) не искам да давам акъл.. по ското си мисля..

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на Luci
« Отговор #22 -: 02 Февруари 2010, 13:19:51 »
Ми мислейки си задавай въпросчетата или само ключови думички в търсачката :search: и ...готоФоооо  :pardon: ;D ;D ;D
Намираш нужното , четеш, пак питаш, пак четеш и накрая питаш отново , но вече живите хора (не търсачката).
 :hi:
(смятам че за това не ти трябва специална програма (или "тъпанарка" както е жаргона по-въпроса... :on_the_quiet:)

Coltrane

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Luci
« Отговор #23 -: 02 Февруари 2010, 13:35:40 »
Добре дошъл!!! Щом токущо си възстановил спомена за "Млад техник" и "Дет Маг", най-интересното тепърва ти предстои. На добър час!!! :good: :drinks:

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Luci
« Отговор #24 -: 02 Февруари 2010, 13:40:53 »
Pach !!! Е не не мога да издържа :) и ще те попитам, защото иначе сигурно ще предизвикам спор в стил кое е по по най MAC или PC ..
нооо.. :)

понеже ти си ТТ активиста :) tillig bahn ли е фирмата, поради това, че има най-много ТТ неща. Знаеш ли кой ги вкарва. Рисковано ли е, кой е най- сносният метод за закопуване от тук ?
Ти самият какво би ме посаветвал? и тн .. За релсите вече ми каза tillig.
На снимките изглеждат чудесни, но на живо? демек, Пико или Тillig за Локове и вагончета и тн .. ? (или роко ? :( но и пико и роко са много бедни изданиата за 1:120 :( )

ИИИИ разбира сеее Дигитал на tillig bahn изглежда добре но нищо незнам , по форумите се пишат какви ли не ревюта и субективни мнения и нямам никаква представа вече.. :) а ако не спя и тази нощ ще бъда набит в къщи :)


p.s.
Smile :) mersii

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Представяне на Luci
« Отговор #25 -: 02 Февруари 2010, 14:00:15 »
Аз не съм Пач, ама да ти кажа. За щастие, в случая няма такова нещо като ФИРМАТА. Всеки производител прави различни неща, със своите плюсове и минуси и нерядко се получава така, че точно фирмата, чиято концепция най ти допада не произвежда модела, който искаш и трябва да търсиш алтернативи, които често водят до компромиси. Иначе да Тилиг е една от водещите фирми в ТТ. Колкото до сигурността при пазаруване изпитаните варианти са или чрез някоя от периодичните поръчки от Жоро или от утвърдени интернет магазини. На заглавната страница на сайта има няколко връзки.

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Luci
« Отговор #26 -: 02 Февруари 2010, 14:10:11 »
Цитат на: zazo link=topic=2164.msg34949#msg34949 date=1265112015
Аз не съм Пач, ама да ти кажа. За щастие, в случая няма такова нещо като ФИРМАТА. Всеки производител прави различни неща, със своите плюсове и минуси и нерядко се получава така, че точно фирмата, чиято концепция най ти допада не произвежда модела, който искаш и трябва да търсиш алтернативи, които често водят до компромиси. Иначе да Тилиг е една от водещите фирми в ТТ. Колкото до сигурността при пазаруване изпитаните варианти са или чрез някоя от периодичните поръчки от Жоро или от утвърдени интернет магазини. На заглавната страница на сайта има няколко връзки.

:) благодаря, по-скоро не толкова за конкретните модели а до изработката: сред моите локове от деството има един грозен, не додялан и някак недооцветен:)  незнам на каква фирма е но бих я избягвал. :) дори по сайтовете, които цяла нощ гледам а и днес :) дори на картинки има видима разлика между детаилите и изработката на някои фирми (не ги назовавам да не се обиди някой :))

Май просто ще си се зазяпам по Тилиг :) IV и V и като се разора до край може да се огледам пак за още :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Представяне на Luci
« Отговор #27 -: 02 Февруари 2010, 14:15:53 »
Цитат на: zazo link=topic=2164.msg34949#msg34949 date=1265112015
Аз не съм Пач, ама да ти кажа. За щастие, в случая няма такова нещо като ФИРМАТА. Всеки производител прави различни неща, със своите плюсове и минуси и нерядко се получава така, че точно фирмата, чиято концепция най ти допада не произвежда модела, който искаш и трябва да търсиш алтернативи, които често водят до компромиси. Иначе да Тилиг е една от водещите фирми в ТТ. Колкото до сигурността при пазаруване изпитаните варианти са или чрез някоя от периодичните поръчки от Жоро или от утвърдени интернет магазини. На заглавната страница на сайта има няколко връзки.

Подкрепям напълно - "на цвят и вкус товаришчь нет".
Примерно при мен си (ама съм скромен а? :blush2:) се получава следното.
 Цифрово управление от Роко,
аналогово управление от Пико,
Модели от почти всички фирми настоящи и бивши производителки на ТТ подвижен състав, като:
Tillig,
ВТТВ,
Zeuke,
Kuhn,
Kehi,
ROCO,
Rokal,
TT-Club,
Пересвет,
ТТ-модель,
Schrimer,
Gutzold,
както и още някой чешки,полски,руски и унгарски фирми.
ПРи ,релсите съм на остатъци от ВТТВ, а новите са ми изключително на Тилиг.
Декодери - всички които по размер ми пасват на моделите, не зависимо от фирмата производител (тук все още съм по-близо до термина в нашият моделизъм - "всеядното прасе" :fie:) но предпочитам на нашият съфорумник представител на "СТ-elektronik" - Любомир , защото предлагат най-добра сервизна подръжка, съотношение цена/качество и най-вече единствените звукови декодери които стават за ТТ (споредс моето скромно мнение  :blush2:) на цени под 100 евро/бр.
Има още много, но все пак (без да се стремя да ти изкарам боя у дома) ама вземи и ти прочети по-добре във форума (вече ми се обаждаха по телефона , че с тая фраза приличам на един мой "любим" модератор от друг форум) всичко и тогава сам ще знаеш отговора на повечето въпроси.
Тогава вече (след като покажеш че си в час) , може да ти отговорят и другите колеги тук, които нямат толкова време за губене...най-малкото че чрез въпросите си се опитваш да ни върнеш във вече предъвквани многократно тук теми.
Или казано по друг начин - "Лови влака в движение, щото той вече пътува!".
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 02 Февруари 2010, 14:37:35 от pach »

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на Luci
« Отговор #28 -: 02 Февруари 2010, 14:39:34 »
Мерси :)

Не ме мързи да чета и мисля че ми остават 10-15ч. и ще съм прочел всичко написано из форума. :) Проблема е че Мнения много a и нямам на базата на какво да избера и разбера кое e по- добро за мен. } ще се науча .. все някак. но до тогава.. ех. (само до преди 20 минути мисля че имах 3210 bookmarks, като от вчера сигурно преди да ви намеря сайта съм минал през де що има релси или колела.. много то Инфо си е направо дезинформация :) и още съм дезориентиран а и много противоположни мнения има ...)

Затова и до тук, ти мой човек направи много за мене!! 10x! А и на другите благодаря.

Започва събирането на Парички, и заплахата към домочадието от сериозно разместване в къщи... :)

 

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Представяне на Luci
« Отговор #29 -: 04 Февруари 2010, 22:45:42 »
Добре дошъл и от мен. Кутията точно на време те е ударила, но не бързай толкова. Всичко с времето ще ти се изясни. И аз като тебе разчисвах един килер преди година и половина и ме озари детският спомен мил. От тогава без сън останах. Пожелавам ти да си много щастлив с бъдещите ти придобивки в хобито. :drinks: