Автор Тема: Идеи  (Прочетена 10775 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Идеи
« -: 03 Февруари 2010, 21:08:37 »
Здравейте,

Имам в нас календар на БДЖ за миналата година - 12 страници голям формат, 6 снимки. 4 от тях съм ги снимал аз и ми изпратиха копие от календара. Би ли било интересно да го донеса // може да се изрежат снимките и използват за украса в клуба?

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Идеи
« Отговор #1 -: 03 Февруари 2010, 21:10:01 »
Открих как да редуцирам количеството си теми - като пиша в една и съша :) Имам машина-генератор на луупове. Има 50 луупа, измежду които град, дъждовна нощ, поляна с пасящи животни, привечерна гора и други. Би ли било интересно да го донеса на клубна сбирка и да го оставим край макета за допълнителен реализъм?

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Идеи
« Отговор #2 -: 03 Февруари 2010, 21:11:26 »
Има ли WiFi в клуба? Ако да, имам програма на телефона, с която мога да излъчвам в реално време срещата така, че да е достъпна на интернет адрес така, че хобисти, които не са могли да дойдат могат да гледат от вкъщи. Дали има интерес към това?

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Идеи
« Отговор #3 -: 03 Февруари 2010, 21:12:48 »
Също, ако има ВиФи в клуба, имам програма, с която мога да предавам в реално време от камерата на телефона ми към лаптопа; на който да се следи образа - би било забавно да натоварим телефона на влакова композиция и да се "повозим"; следейки движението на лаптопа. Пробвал съм в нас и е доста реалистично, като се гледа от мястото на пътниците/товара.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Идеи
« Отговор #4 -: 03 Февруари 2010, 22:43:52 »
Пич, най-добре успокой топката, защото като гледам реакцията на всички, не само че няма да намериш реализация на идеите си, но и ще се самоизолираш. Преди да изливаш такъв поток от въпроси, предложения, безсмислици, недомислици и изобщо всичко до тук, беше най-добре първо да попрочетеш това-онова, да навлезеш в атмосферата на форума и чак тогава да показваш активността, която така ни натрапи. Ние нямаме нужда от това! И престани да се оправдаваш, че си нов, защото това не е вярно - регистриран си във вече далечната 2007 година и доста от хората тук помнят първото "цунами" предизвикано от теб с налудничавата ти идея да направиш макет на теснолинейката Септември-Добринище. Не искам да те заплашвам или нещо подобно, но преосмисли поведението си, защото в противен случай ние ще те накараме да го направиш. Ако продължаваш в тоя дух първо от останалите форумисти, като престанат да ти обръщат внимание, а после и от администрацията на форума, която, както сигурно се досещаш, има средства да "превъзпитава".
Помисли над думите ми и вземи мерки, защото търпението на всички май, май започна да се изчерпва!
Владо-админ
« Последна редакция: 03 Февруари 2010, 23:10:07 от Vlado »

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Идеи
« Отговор #5 -: 04 Февруари 2010, 02:57:34 »
Владо, не се очудвам, че в свят, в който човек трудно получава контрол на нещата около себе си, хора като теб се борят за повдигане на егото чрез упражняване на контрол поне там, където им е даден. Поста ти е крайно нападателен срещу мен, крещи от неприязън и показва колко отвратителен човек си. Вече имам един враг сред моделистите и това си ти. Хайде, изгони ме от форума, използвай "методите за превъзпитаване". И всичко това в отговор на предложението ми да донеса снимки от календар на бдж, машина за създаване на аудио фон и идеи за заснемане на макети. Жалко, че в България всичко се обръща на "война за власт", никой няма да подаде ръка на някой, няма да се зарадва на нечии идеи, важното е всички да сме "отгоре", нали. Хайде, покажи на всички силата.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Идеи
« Отговор #6 -: 04 Февруари 2010, 06:24:31 »
Цитат на: Vlado link=topic=2179.msg35085#msg35085 date=1265229832
Пич, най-добре успокой топката, защото като гледам реакцията на всички, не само че няма да намериш реализация на идеите си, но и ще се самоизолираш. Преди да изливаш такъв поток от въпроси, предложения, безсмислици, недомислици и изобщо всичко до тук, беше най-добре първо да попрочетеш това-онова, да навлезеш в атмосферата на форума и чак тогава да показваш активността, която така ни натрапи. Ние нямаме нужда от това! И престани да се оправдаваш, че си нов, защото това не е вярно - регистриран си във вече далечната 2007 година и доста от хората тук помнят първото "цунами" предизвикано от теб с налудничавата ти идея да направиш макет на теснолинейката Септември-Добринище. Не искам да те заплашвам или нещо подобно, но преосмисли поведението си, защото в противен случай ние ще те накараме да го направиш. Ако продължаваш в тоя дух първо от останалите форумисти, като престанат да ти обръщат внимание, а после и от администрацията на форума, която, както сигурно се досещаш, има средства да "превъзпитава".
Помисли над думите ми и вземи мерки, защото търпението на всички май, май започна да се изчерпва!
Владо-админ
подкрепям :hi: :hi: :hi:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Идеи
« Отговор #7 -: 04 Февруари 2010, 07:43:39 »
Цитат на: 760mm link=topic=2179.msg35087#msg35087 date=1265245054
Поста ти е крайно нападателен срещу мен, крещи от неприязън и показва колко отвратителен човек си.

Не с тоя рог, че Владо ще извади вилата и ще е прав.Прочети правилата на форума, за да ти стане ясно, че място за обиди и конфронтация в този форум няма!Аз също заставам зад него.Трябва правилата да се спазват от всички!  :good:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Идеи
« Отговор #8 -: 04 Февруари 2010, 08:02:01 »


760 мм ,

не знам на колко години си , защото неизчерпаемата ти активност граничи с абсолютното детско любопитство , което никога не намира обяснение и си остава с въпросите.

1. Представи се - колко пъти да ти го кажа ?? - разкажи спокойно що за човек си , докъде си с хобито , накъде смяташ да дълбаеш

2.За*би тоз мързел и седни малко да прочетеш темите-учебници и си научи а-то и б-то на хобито !! - то е смешно да не различаваш АС от ДС !!!

3.Прекрати това бълване на постове , защото наистина късаш нервите на хората !
Админ: няма ли ограничение на бр постове/ден, които може да публикува новобранец ? - защото има такива дето им е болестно състояние да напишат 20-30 нови теми , при условие че 18 от тях напълно съвпадат с вече съществуващи ?

4.Стига с тоя тон на ощипана и недо*бана мома , ако си нов в нета редно е да знаеш ,че форумите се управляват от Модератори - тяхната дума е закон !! - виждаш ,че досега Модераторите са изкл.толерантни -  извини се.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Идеи
« Отговор #9 -: 04 Февруари 2010, 09:31:47 »
Извинявам се официално.

Ще си направя представяне.

А за въпросите да - може би (надявам се :) ) съм поне достатъчно зрял; за да осъзнавам, че се държа детски... но просто не исках да убивам *страстта* - нали затова е railway *passion* - страстта често е детско/неконтролирано желание за нещо; идващо от подсъзнанието - което вследствие съзнанието регулира и настройва според възможностите и реалността на ситуацията :)

Няма да питам повече; само ще чета и ще търся информацията сам - тук и в други форуми.

Моля да ме извините за любопитството.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Идеи
« Отговор #10 -: 04 Февруари 2010, 10:29:04 »
Цитат
.......
Ако сега кажа и, че съм фотограф и с радост бих снимал влакчетата много реалистично, вероятно ще получа още един ред упреци.
.......

Много добра идея -хем да починеш/м малко от приказките, а ние да погледаме малко твои снимки.
Давай!

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Идеи
« Отговор #11 -: 04 Февруари 2010, 12:18:37 »
Когато има възможност, с радост ще.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Идеи
« Отговор #12 -: 04 Февруари 2010, 12:32:44 »
Само искам да спомена, че 760мм наистина е много талантлив фотограф, като доста негови снимки може да (видите) разгледате на адрес www.railwaymodeling.com. Постигнатото е наистина впечатляващо. На черното бяло не може да се казва, няма спор!

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Идеи
« Отговор #13 -: 04 Февруари 2010, 12:35:14 »
Благодаря. Ще се надявам спирайки с хаотичнит въпроси да създам по-скоро приятели/познати в бъдеще.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Идеи
« Отговор #14 -: 04 Февруари 2010, 12:37:16 »
Добре би било!