Автор Тема: Простотии на килограм  (Прочетена 102851 пъти)

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Простотии на килограм
« Отговор #435 -: 07 Април 2013, 13:43:20 »
Ми честитиме какво лошо има??? Ако говориш за темата за двамата рожденици, постът е пуснат в 22:42, почти 11 вчера. Аз по това време не съм на компа...  сега им честитя на хората... видях че рождения ден им е вчера... и пак казвам какво лошо има че съм им честитил макар и на другия ден (на патерици), или urko искаш само да се заяждаш?  :angry:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Простотии на килограм
« Отговор #436 -: 10 Април 2013, 13:14:26 »
Поредната простотия от наш съфорумец бе сътворена вчера.
Чувствам се длъжен да предупредя другите да внимават - техните постове са
индентични с моя получил оценка от големия "специалист" тук:
И така да се броят за "предупредени" следните хора:


Само на първо четене (в търсачкат въведох една дума)  според критерийте въведени от вчера,
 тези хора би следвало да получат отрицателен вот, тъй кат оса си позволили да упътят питащи,
 или да се похвалят как и от къде, или да покажат къде може да се намери дадена стока – Открийте разликите!?
-----------------
Gervasii - Re:Бъдещият макет на rccreator
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3487.msg69516.html#msg69516
--------------------
 Сaprycorn - Re:Макет в мащаб 1
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1827.msg28139.html#msg28139
-----------
Adrian - Re: Ей туй нещо (BR 219 DB), кой го произвежда.
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,820.msg10588.html#msg10588
--------------
Der Hetzer -  Новости от Jägerndorfer
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2175.msg35043.html#msg35043
-------------
mgirginov - Re:Нещо интересно в нета
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2916.msg61572.html#msg61572
------------
 vlado1 -  Re:Радиус на релси
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,359.msg41233.html#msg41233
---------------
zazo - Re: Декали – сухи
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,821.msg10469.html#msg10469
---------------
 BaHkaTa - Re:Ebay
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,83.msg83190.html#msg83190
------------
CaLLlo - Re:Разни online - местенца
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,235.msg81558.html#msg81558
------------------
 hristo - Re:Новости от Tillig/Sachsenmodelle
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,11.msg82459.html#msg82459
-----------------
gregary - Re:Състаряване на модели
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,48.msg85510.html#msg85510
-----------------
nilfe - Re:Интересни линкове към чужди макети
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,61.msg81956.html#msg81956
 
и т.н....и т.н.

но само моят пост се оказа за зона на търговеца!?!?!?
Емилееее, нито съм търговец, нито мога да продам въпросните артикули от линковете!
И ти това прекрасно го знаеш, но явно нямаш доблестта да се извиниш.
Скри се и не желаеш да ми обясниш защо мойте линкове са за оказиона?

Дадох ти  време (вече са около 24часа), да ги качиш там и да ги продадеш.
Другия вариант  беше да си признаеш грешката и да се извиниш - на всеки се случва да не дочете даден пост,
но не  е редно да го оценяваш, ако не си схванал за какво става въпрос в него!!!
Но ти предпочете да мълчиш някъде там долу и да чакаш да ти се размине .
Мъжкарството не е чужда дума - и ние я ползваме, но явно не и в случая.

Както казах вече, аз оценка няма да ти връщам...просто защото ти сам се оцени пред очите на всички вчера!

 :hi:

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re: Простотии на килограм
« Отговор #437 -: 10 Април 2013, 16:54:37 »
Мислех да не отговарям на постовете на Пламен, но тъй като възникват въпроси дали заминусяването вчера не е заяждане, и след достатъчните квалификации изсипани по мой адрес реших да изложа гледната си точка, защото не се крия, както ни сподели Пламен...

Започвам с уточнението, че втори отговор от моя страна няма да има, защото е детско и махленско някой да се опитва да сипе провокации, както не веднъж сме били свидетели в този форум, и да се опитвам да доказвам, че нямам сестра.

Явно оценяване на действията удря рязко по егото на Пламен, който не можа да преглътне отрицателната оценка, та наспами в две теми и изсипа достатъчно квалификации по мой адрес, за което можеше да го оценя с още един минус...

А повода за този минус е, че без конкретен въпрос за помощ, Пламен започва да изсипва линкове към продукти, които могат да потрябват на някой. Бих просто предложил да се отвори специална тема под надслова "И така - актуалното от "продовалник"-а за днес:" и Пламен , като добрата самарянка да прави ежедневни ъпдейти на всички обяви от eBay, продавалник.бг, оказион.бг, аукро.бг, настаро.бг и т.н., свързани и не дотам свързани с хобито, защото може пък на някой да му е полезно нещо....  Не мога да си обясня защо бяха предупредени хора,  които публикувайки линкове  в отговор на конкретни въпроси, трябва да се чувстват застрашени, но това е логиката на Пламен...

Дано манията да се поства каквото и да е, заради самото постване, не е по- силна от оценката да има селективност не само в четенето, но и в постването!

Да Пламене, всички имаме източници, от които пазаруваме, или където продаваме. Ако някой имаше нужда съм сигурен, че твоята помощ ще е полезна, но в случая това не е така. Далеч по - полезен щеше да бъдеш за форума, ако загубеното време по тези ти три поста го беше отделил за теми като "България-само фотоси" и подобните, за които ти свалям шапка.

За мен системата за оценяване е по- скоро коректив за оценените и трябва да води към размисъл дали действията им са в правилната посока, а не да водят до истерични постове, квалификации, защото такова е поведението на подрастващите, а не на зрели хора.

Пач- Не ми давай отново време да отговарям... няма да го направя и един приятелски съвет- не го прави и ти, запази достоинството си.

P.S. Когато видиш мой пост в Оказиона ми звънни и ми тегли една дългосвиреща благословия (дано не е в разрез с форумните правила този израз)
« Последна редакция: 10 Април 2013, 17:12:26 от emilchaushev »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Простотии на килограм
« Отговор #438 -: 11 Април 2013, 10:38:42 »
Винаги съм казвал, че премълча ли истината, значи лошото е взело връх...така че за достойнството ми сам се грижа Емчо.
Ще се опитам да бъда кратък.

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
Мислех да не отговарям на постовете на Пламен, но тъй като възникват въпроси дали заминусяването вчера не е заяждане, и след достатъчните квалификации изсипани по мой адрес реших да изложа гледната си точка, защото не се крия, както ни сподели Пламен...
Няма обидни квалификаци - "специалист" е в кавички, щото и ти сам твърдиш че не си търговец (виж си поста в края).

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
Започвам с уточнението, че втори отговор от моя страна няма да има, защото е детско и махленско някой да се опитва да сипе провокации, както не веднъж сме били свидетели в този форум, и да се опитвам да доказвам, че нямам сестра.

То и аз нямам сестра, но не  продавам въпросните линкове, за да ги пускам от мое име в оказиона, както ти си коментирал
и както сам не пожела да направиш.

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
Явно оценяване на действията удря рязко по егото на Пламен, който не можа да преглътне отрицателната оценка, та наспами в две теми и изсипа достатъчно квалификации по мой адрес, за което можеше да го оценя с още един минус...

Не става въпрос за его, а за некомпететна оценка, каквато правиш и в момента - това не е спам, нито тук, нито в другата тема.
Замисли ли се защо само ти даде минус там? Или смяташ че само ти си вярно преценил?
 Явно това ти дава основание да заявеш тука вече и следното:

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
А повода за този минус е, че без конкретен въпрос за помощ, Пламен започва да изсипва линкове към продукти, които могат да потрябват на някой.

Емиле, това че на теб въпросните неща не ти трябват, не ти дава абсолютно никакво право да се изказваш от името на останалите. Все пак има хора които си купуват точно такива неща по ред причини. Нещо на "ние елитните не сме искали помощ" както казва Адри. Обаче фрума е точно за това.
Нима някой поиска "помощ" за виадуктите, където и Владо, и аз (а по-рано и другите колеги) се "занимават със спамене" и
качваме намерените материали в съответната тема???
(въпроса е риторичен)
 

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
Бих просто предложил да се отвори специална тема под надслова "И така - актуалното от "продовалник"-а за днес:" и Пламен , като добрата самарянка да прави ежедневни ъпдейти на всички обяви от eBay, продавалник.бг, оказион.бг, аукро.бг, настаро.бг и т.н., свързани и не дотам свързани с хобито, защото може пък на някой да му е полезно нещо....  Не мога да си обясня защо бяха предупредени хора,  които публикувайки линкове  в отговор на конкретни въпроси, трябва да се чувстват застрашени, но това е логиката на Пламен...
Ето това вече е спам , макар темата да  е "Простотии на колограм"(щото иначе си е чисто заяждане...)

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
Дано манията да се поства каквото и да е, заради самото постване, не е по- силна от оценката да има селективност не само в четенето, но и в постването!
Не мания, а опит да се събере на мястото му (форум за железопътен моделизъм и история) всичко по доста всеобхватното му хоби.
Ако теб не те интересува, постарай се да не пречиш на другите и подобно изпускане на нервите (заяждането и жлъчността в действие).

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
Да Пламене, всички имаме източници, от които пазаруваме, или където продаваме. Ако някой имаше нужда съм сигурен, че твоята помощ ще е полезна, но в случая това не е така. Далеч по - полезен щеше да бъдеш за форума, ако загубеното време по тези ти три поста го беше отделил за теми като "България-само фотоси" и подобните, за които ти свалям шапка.

Тук вече наистина се опитваш да се поставиш в някакъв "елит"!!!
Това че ТИ не си ме питал, от къде купувам стари модели за части, не значи че не интересува
други колеги тук, които вече на лична ми се извиниха и съжалиха за предизвикането "наскачане като бълхи"
по мен, за това че съм публикувал материали в помощ на тях.

Това явно вече ти става някакъв навик - да не четеш внимчателно,
защото "България-само фотоси" не  емоя тема и аз нямам никакви заслуги там,
че да ми сваляш шапка. Там горе (при елита) явно тук долу не се виждат ясно нещата!!!

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
За мен системата за оценяване е по- скоро коректив за оценените и трябва да води към размисъл дали действията им са в правилната посока, а не да водят до истерични постове, квалификации, защото такова е поведението на подрастващите, а не на зрели хора.

Когато е просто технически уточнено че оценката ти не подлежи на реализация
(продължавам да твърдя че поста ми не е за оказиона) по изброените по-горе причини,
ти се вижда истерична реакция. Може би защото си очаквал нещо такова след твойта провокация?
Повярвай ми - съвсем спокоен съм - въпреки твойте въжделения.
ПРосто съм трениран тук - имах първия бан, що пък да нямам първия "истински" минус отново аз?

Цитат на: emilchaushev link=topic=218.msg88374#msg88374 date=1365602077
Пач- Не ми давай отново време да отговарям... няма да го направя и един приятелски съвет- не го прави и ти, запази достоинството си.

P.S. Когато видиш мой пост в Оказиона ми звънни и ми тегли една дългосвиреща благословия (дано не е в разрез с форумните правила този израз)

За пореден път показваш че не четеш, не схващаш ...или не ти отърва.
Не те обвинявам, че продаваш в оказиона (не го правиш явно е),
А ЧЕ ТЕХНИЧЕСКИ НЕ Е ВЪЗМОЖНО И ТИ (НИТО АЗ) ДА ПРОДАДЕШ ВЪПРОСНИТЕ ЛИНКОВЕ,
 КОИТО ТИ СИ ОПРЕДЕЛИ "ТОВА Е ЗА ОКАЗИОНА" ДАВАЙКИ МИ МИНУСОВАТА ОЦЕНКА.


Не очаквам никакъв отговор от теб - бъди спокоен!
« Последна редакция: 11 Април 2013, 10:41:41 от pach »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Простотии на килограм
« Отговор #439 -: 11 Април 2013, 10:46:20 »
Предлагам да спрете. Явно всеки си е прав за себе си и не може да се убедите в противното.
Проблем няма че е пусната информация, проблемът е между вас и го решете като големи хора без да събирате публика!