Автор Тема: Проблем с регистрацията в eBay!  (Прочетена 37319 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #15 -: 12 Февруари 2010, 07:58:35 »
С него - да, ама аз имам впредвид останалите, които са в НО.Пък да ти кажа, както ми е писнало да го мисля, кроя планирам и пак отначало заради пустото тясно таванче (че и разменка с доплащане мисля да предложа на комшията - неговият таван е 6 на 5 метра, грубо  :spiteful:),не се знае дали няма да се надскачаме един ден и с него... ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #16 -: 12 Февруари 2010, 08:10:08 »


Ице , така минава времето в мечти , няма да усетиш ... спретни трасе и гара , все пак имаш някакво помещение !!?

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #17 -: 12 Февруари 2010, 08:12:51 »
Нищо чудно и така да направя.Нещо по-семпло, но пък и ще стане по-лесно досъпно за доизкусуряване.  :good: Пък и нали затова си набавям релсов материал!Да се сдобия с още 5 - 6 стрелки и ще започвам.Като е на модулен принцип - винаги мога да добавя още модули.  :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #18 -: 12 Февруари 2010, 08:37:00 »
При всеки е различно - за Ибей...
Аз съм с Уиндоус интернет експлорър ,,,6.0 !?!!!!!!!
пощата ми е в АБВ ....
Нямах проблеми с вторият опит, защото при първият такъв ...ползвах поща която всъщност е с абсолютно различни от истинските данни - при това е на дамско име  :lol: :lol: :lol:
Така и не ме разпозна автомата по регистрацията

Вторият път:
пак поща в АБВ, но този път данните от нея съвпадаха на 100 % с данните които подадох за логина ми в бея...
И готово - на 5-тия час вече системата ме разпознаваше , само дето искаше да потвърда чрез код.
Е тук беше за мен зора щото две седмици на всеки трети ден опитвах да намеря този код навсякъде в пощата (дори в спам кутията намирах съобщения от ибея , но код нямаше.
и аз го исках отново и отново от системата им...
Кой да знае , че като пишат "кода ще дойде по пощата" са го имали дословно.
Та така , докато ми пристигна първото писмо в пощенската кутия на входа!!!
Сега имам четири такива писма , с един и същи код , с който си довършех регистрация та и ...готово!!!

Браузъра няма значение - както казва fuit - просто системата е направана автоматично да разпознава ботове и тем подобни...

 А конкуренция в ТТ няма, от нашата страна щото обикновенно щом някой играе там , звъни на другите и пита "Абе ти видя ли какво се е появило ...Имаш ли това ,
че аз ще го играя и т.н."
За сега ТТ-четата е доста сбита, задружна и ...стремяща се към едни и същи неща.
Аукро, Аукцион, молоток и т.н. е едно и също в различните страни от източна европа, това си е източният Ибей.базата им е обща, като най-добре (за ТТ  :spiteful:) са развити полският, чешкия и словашкия вариант - те предлагат цените автоматично в евро, местна валута и български лев.
Актуални цени - перфектна организация.
Тук има същият проблем (като при немците) със шовинизма.
Например чехите изрично пишат че не продават на словашката част и т.н.

Като цяло обаче продажбите и там вървят със ...щури изцепки понякога.
 ;D ;D ;D

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #19 -: 20 Февруари 2010, 15:40:18 »
Така, както вече описах преживяванията си отностно регистрацията в eBay, сега изникна проблема с кода. На мен кода ми дойде в другата поща - (резервната). Прочетох там всичко каквото е описано дословно, щракнах на този линк към този адрес за потвърждаването на регистрацията ми - http://www.internetaccountupdate.com/ - да, ама НЕ!!! Не ще и не ще! Изписва, че сървърът не бил в час и ала - бала от сортта.  :wacko: :fie: :scratch_ones_head: :search:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #20 -: 20 Февруари 2010, 18:15:05 »
Първо това е някакъв "фалшив"линка за регистрация, второ кода трябва да го получишна на книжно листче, а не по електронна поща. Ако си го получил на другата ти поща нещо има "гнило в Дания" , така че внимавай!!!
Опитай да се логнеш в Бея, със твоя си никнейм ,ако регистрацията ти е дошла ще се отвори втори линк на който ще ти иска пак никнейма и отдолу във втори "джам" кода който си получил , /там впрочем е бутона дето аз четири пъти си исках кода, та накрая след две седмици , последователно получих,четири КНИЖНИ писма с него/   за да си потвърдиш и завършиш регистрацията.
Ако след като си напишаш никнейма , той бея не ти казва истинското име под никнейма, значи не е задействана процедурата.
Опитай пак , по начина който съм ти описал , ако ли не ще взема аз да те регистрирам, пък после ти ще си смениш паролата и ...готоФо. ;D
« Последна редакция: 20 Февруари 2010, 18:19:17 от pach »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #21 -: 25 Юли 2010, 08:21:21 »
Някой има ли на представа как се вади Ибей кредитна карта и дали са и големи лихвите, таксите за превод и т. н., тоест, набутвация ли е?  :hi:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #22 -: 07 Август 2010, 21:24:13 »
За какъв чеп ти е тая карта, като повечето търговци отказват да се плаща с нея?
Пейпал акаунт е напълно достатъчен, повечето продавачи "клякат" и се съгласяват на такива плащания,
особено след като се съгласиш да платиш 3-4-те % комисионни на Пейпал.
И айде стига с тия "набутвации", "далавери" и с това вечно мрънкане колко нямаме париЧКИ и колко сме бедниЧКИ.
Не е нужно нонстоп да се самосъжаляваме, няма да се оправят така нещата!
Така е устроено всичко - всяко едно нещо е "набутвация", майка Тереза е само една (тя жената почина отдавна).
Много ясно, че всички искат да изкарват пари от клиентите, в случая клиентите сме ние.
Това е положението, безплатен обяд (на "далавера") няма.
Човек трябва да е готов да плати парите, които той би поискал за същата работа/услуга,
а не за себе си да вади другия "аршин" и да "мери" с него, щото по му изнася

И престанете с това "впредвид", какъв е тоя български?
Откога се ползват два предлога едновременно?
ПРЕДвид е правилно!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #23 -: 07 Август 2010, 22:43:31 »
Който и да съм попитал досега - никой не се е съгласявал на пейпал щом го няма упоменат.
Значи безплатен обяд за мене няма, ама търговците да смъкват от мен и за обяд и за вечеря, че и за какво ли още не.Да, ама не!Тук не са познали.  :spiteful:
А колкото до граматиката - ще го имам впредвид.  :beee: :beee: :beee: На мене ми е простено - все пак повече от 4 по български през живота си не съм виждал, а за висше не съм и сънувал.Срамно е когато младите "интелектуалци " започнат да пишат тъпни от рода на "кутий".  :haha: :haha: :haha:
« Последна редакция: 07 Август 2010, 22:48:07 от XRISTO »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #24 -: 08 Август 2010, 03:57:14 »
Аз за 50-ината сделки, които съм направил, поне 10 съм платил през пейпал без да е бил упоменат.
Хората предпочитат банков превод, все пак получаваш упоменатата сума.
Ама като питаш за пейпал и им кажеш, че поемаш таксите и се съгласяват, стига да имат акаунт.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #25 -: 08 Август 2010, 16:57:41 »
Едва ли им е проблема в 4 - те процента такса.Най - голямата ми сделка е за 60 евро, та това са дребни суми - не вярвам да се цънцарят за по 3 евро, като се има ПРЕДВИД  :spiteful: , че всички масово товарят с поне по 17 евро за доставка(е, има изключения), която кой - знае колко струва всъщност (най вероятно поне два пъти по - малко  ;)).Пък и винаги ги питам преди да съм играл, защото няма да забравя една сделка, която имах още като току - що проходил в Ибея.Та във въпросната сделка играх за нещо си, дори не си спомням какво беше.Печеля, понечих да платя и...греда.Пичът не приема пейпал.То бяха молби, кандърми не, та не.Заяви ми , че няма регистрация в пейпал .Накрая ангажирах познати в чужбина да платят.От тогава щом си харесам нещо и първо това гледам.Ще му преведа кинтите, ще се набутам с 15 кинта за превода, поне толкова беше през миналата година, и може спокойно да си ме излъже.После какво,  да се оплача на  http://armenskipop.net/ освен.Какво, като са немци всичките са честни ли?Амиии, не на мене тия!Измамници има навсякъде. :hi:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #26 -: 09 Август 2010, 11:03:00 »
Казвал съм и друг път - решението е много лесно. Да се модифицират правилата на и-бей по следния начин:
1.Пей-пал-ът да стане задължителен и за търговците и за клиентите, без изключение.
2. Търговците да бъдат задължени да изпращат в цял свят или поне на цялата територия на ЕС.
Така всички ще са доволни. Въпросът с набутвацията си е напълно основателен, защото по банков път първо режат глави в буквалния смисъл - трябва освен таксата на нашата банка, да платиш и тази на другата, в която е сметката на клиента - и второ, няма гаранция, че няма да те преметнат. Практически е много трудно да си върнеш парите в този случай. Банката не носи никаква отговорност, само си прибира мангизите.

Скоро поръчах едни неща от малко магазинче в Розенхайм, което не работи нито с кредитни карти, нито с пейпал. Щом направих поръчката, получих и-мейл от собственика, че вече е изпратил нещата и моли да му преведа парите по банка. Изпратил НА ДОВЕРИЕ. Още на другия ден, за да не се набутвам с банков превод, пуснах сумата чрез Western Union, пратих кода за получаване по мейла, след по-малко от 10 минути човекът си взе парите и благодари. Можело значи!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #27 -: 09 Август 2010, 15:02:19 »
Тез измекяри Western Union не тръскат ли яко?...или са се очовечили малко?  :unsure:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #28 -: 09 Август 2010, 15:35:53 »
15 евро е таксата при превод до 100 евро. Пак не е малко, но по-добре отколкото по банка, за такива по-малки суми. От 100 до 200 евро вече става 23. По банков път таксата на нашите банки е от 25 лева нагоре, отделно трябва да платиш и разноските на другата банка, които са минимум 20 евро, да не говорим, че при нареждането на превода не се знае какви са. Значи сложи минимум 60-70 лева. Така преди 3 години вземах от Унгария ония книги за историята на Икарус от книжарница, която не работи с дебитни/кредитни карти и в банката ми отрязаха главата. Освен тове Western Union-а е моментен превод, тоест след 10 минути човекът може да си вземе парите, докато по банка трябва да чака три работни дни.
« Последна редакция: 09 Август 2010, 15:40:47 от IKAR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #29 -: 16 Август 2010, 09:37:58 »
Боже...пази се от рИформатори...стигнали са до пейпал вече...
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: