Автор Тема: Проблем с регистрацията в eBay!  (Прочетена 37310 пъти)

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #30 -: 16 Август 2010, 10:44:07 »
А цените на Western Union-а, са бетер банката, особено ако сумата е над 200 долара. :lol:
« Последна редакция: 17 Август 2010, 07:49:25 от TheJackal »

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #31 -: 17 Август 2010, 01:49:37 »
От моята банка ми казаха, че немските банки имат твърда такса от 1€ за получаване на пари по сметката без значение сумата. Затова предполагам германците не са фенове на пейпала.
Моя личен опит показва, че дори да съм предлагал да платя 5-те % пейпал такса вместо продавача, в повечето случаи просто казват "сори". Един път предложих на една лелка да й пратя парите (25€) в плик и тя се съгласи. Оказа се честна за мой късмет, но втори път тази схема не съм я пробвал.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #32 -: 17 Август 2010, 08:38:09 »
По този начин са ми първите петнадесет плащания в немския ибей и до сега проблеми не съм имал (изключая последното - още си чакам пратката). Писмата са ми препоръчани с доказано доставяне и става достатъчно бързо. :hi:
Обаче и аз вече се регистрирах в пейпал! ;D

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #33 -: 17 Август 2010, 17:20:27 »
Цитат на: BDZ link=topic=2218.msg45145#msg45145 date=1281998977
От моята банка ми казаха, че немските банки имат твърда такса от 1€ за получаване на пари по сметката без значение сумата. Затова предполагам германците не са фенове на пейпала.
Моя личен опит показва, че дори да съм предлагал да платя 5-те % пейпал такса вместо продавача, в повечето случаи просто казват "сори". Един път предложих на една лелка да й пратя парите (25€) в плик и тя се съгласи. Оказа се честна за мой късмет, но втори път тази схема не съм я пробвал.
Поне 5-6 пъти съм плащал в плик, при това съвсем обикновено писмо(не препоръчано).  Всичките търговци излезнаха почтени :hi:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #34 -: 17 Август 2010, 19:36:44 »
Ах, какъв съм пън!  :angry: Това с паричките в плик пък въобще не ми е идвало на ум.А е страхотно като идея!Относно коректността на немците, то тя е пословична - не съм се и замислил за миг дори, че някой от тях ще ме преметне.А иначе съм си доста мнителен, относно сънародниците си най - вече.  ::)

Апропо, колко струва едно такова препоръчано писъмце?  ;)

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #35 -: 17 Август 2010, 19:59:11 »
Моето писмо беше с обикновена поща. Понеже беше декември й ги сложих в коледна картичка. :wub:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #36 -: 18 Август 2010, 08:35:08 »
Ако е до 25 грама - 6,50 лв.
Следващата цена обикновенно ми е 7,30 лв. но съм стигал и до 8,50 (имаше повече монети  :lol:).
Препоръчано, с приоритет и доказано доставяне (въздушна поща) - стигат за три дни до Германия.


Колкото до немците - не са чак толкова коректни - за разлика от Ясен и Марио - на мен никой не ми е върнал ресто (монети), а понякога съм слагал до три евро отгоре (при цена + доставка 72 евро аз съм слагал 75 ...).
Само един ми прати една "Ифа" извън покупката.
Вчера писах изключая последната доставка - видях вагоните (които за нещастие играхме с Владо-1) да се пускат отново на търг - писах и питах защо цял месец нямам доставка.
Отговори че не бил получил парите. :search:
Пуснах му, че имам дори обратната разписка за "доказаното доставяне" и той след пет дена се "извинява" - било станало грешка!?!?! :angry:

Но днес му е 59-тия ден от сделката - вагони нямам и следобед с чиста съвест му набивам отрицателна оценка!!! :yes:
Дори и да дойдат вагоните след 60-тия ден... :sarcastic:

Но не е моделист а някакъв антиквар, който явно не приема българите за равни в Европа.
И те така...
 :scratch_ones_head:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #37 -: 18 Август 2010, 09:06:17 »
Е аз не търгувам от анТИКВАРИ, и досега нямам нито една изгубена пратка, освен сегашната - чакам това чудо за моят син - STARCRAFT 2 WINGS OF LIBERTY FOR PC . Купих го от английския ибей, но вече десети ден ни вест - ни кост, а доставката уж за седем работни дни.  :angry:
Ще се глобяваме с тез ингилизи.  ::)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #38 -: 18 Август 2010, 11:34:28 »
Не е ли забранено да се изпращат мангизи в плик като писмо по пощата? Имаше дори репортаж по телевизията по този въпрос, в който стана дума, че при проверка ако се намерят пари, изпратени по този начин, подлежат на конфискуване.

hristo

  • Trade Count: (15)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 233
  • Рейтинг: 18
  • HO-София
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #39 -: 18 Август 2010, 12:38:54 »
Аз също знам, че е забранено и това си е доста сериозен риск.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #40 -: 18 Август 2010, 13:22:27 »
И преди и сега това ВИНАГИ е било забранено, както и конфискацията е 100% сигурна.
И все пак си има начини  :spiteful:, които са по ръба на закона, без да го нарушават.

В противен случай, например банков превод (любимото на немските продавачи), у нас таксите започват от 23 евро, при минимални суми и съответно вървят на горе според политиката на банката (някой са през 500 евро, но други ги вдигат през 100 евро!!!)
Едно приятно изключение е Първа инвестиционна банка (там е 3,5 до 5 евро според условията) за суми под 500 евро.
В най-скоро време ще им ставам клиент, така че подробности - напред във времето.

Но това с банките тепърва ще се променя, защото вече чувстват натиска както на отминаващата криза, така и на европейските финансови институции (знам доста българи които си теглиха заеми от Чехия и Полша - като най-близки дестинации до нас :spiteful:) , защото в тамошните банки, условията са наистина в услуга на клиента, както и лихвите им, които нямат за цел да те превръщат в роб.
Въпреки огромната съпротива на нашите банки, това което е на път да стане с мобилните оператори, ще се случи и на лакомите български (и най-вече гръцки) банкери.

Жалко, че става толкова бавно, ама така сме свикнали - никой в България не е осъдил банка, но вече доста клиетни ги сменят и отиват при конкуренцията им , за по-изгодни условия!!!

И както винаги - всяко правило си има изключения (в случая - Първа Инвестиционна Банка - да не се счита за реклама - просто споделям опита си...) ...но тук има и по-големи банкови специалисти (водещи разгорещени спорове) - те може да ме допълнят. :hi: 

Колкото до писмата, все пак не е наркотици и ли вируси. :yes:
Лично аз веднага бих спазил всички изисквания на държавата, в мига който видя че има смисъл и за държаватга не съм човекоединица (която упорито не я напуска) а данъкоплатец, човек и ...избирател ако щете.

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #41 -: 18 Август 2010, 14:50:04 »
Незнам дали е споменато някъде във форума, но от британския ибей може да се купува чрез Еконт.  Предполагам ще улесни доста хора без акаунти или когато няма опция за изпращане в чужбина:

http://onlineshoppinguk.econt.com/ebay.php

Дано да го направят и за немския ибей. :good:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #42 -: 18 Август 2010, 18:10:12 »
Може, ама късат кратуни за доставката. :spiteful: Пък това да бидват вместо мене - баси тъпнята!Та те нищо не могат ми спечели на нормална цена! Ще трябва да наддам като за нова стока, че и повече за да мога да спечеля каквото и да е с един бид, както ми предлагат от "Еконт".Пък и най - вероятно ще цвъкнат моята цена с дни по - рано, което ми гарантира неспечелването на търга.  :spiteful:
Колкото до доставката, по - добре да си разчитам на пощата, бавна, ама засега поне за мене е сигурна.А и най - евтина.  :hi:
« Последна редакция: 18 Август 2010, 18:15:51 от XRISTO »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #43 -: 18 Август 2010, 18:28:01 »

не се е намерил човекът , дето ще хлъзне батя ви 'Ристо , ей !! :good:
« Последна редакция: 18 Август 2010, 19:02:13 от Adrian »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проблем с регистрацията в eBay!
« Отговор #44 -: 18 Август 2010, 18:32:21 »
Бат Адри, не им се даваме, нали трябва да има кинти за хобито?Който си има много кинти не го бърка и двойно да даде, ама който няма се мъчи да оцелява някак си в пазарната икономика.   :lol: :lol: :lol: