Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Представете модел на български подвижен състав | Review a BG model

A.C.M.E. EA3000 Булмаркет Bulmarket

<< < (5/5)

IvanC:
Митко.

Благодаря за чудесното представяме ма модела (включително проблемите).

От това, което виждам на снимките, гнездото за декодера не е PluX22, а MTC-21, изгъзицата на Мерклин, която дори и Мерклин/Трикс вече изостави. И двата вида използват 22-пинови конектори, но ключът (липсата на пинче) е на различно място и местата на "мъжки" - "женски" са разменени на декодера и локомотивната платка.

По принцип карданите, бидейки пластмасови, нямат нужда от смазка, особено ако са направени от качествена пластмаса и луфтовете са минимални. Аз лично не харесвам омацани в грес кардани и техните чаши (като на БДЖ 42-ра серия на TechImage; той си е целият ульосан в грес). Понеже нямам как да проверя "мат'ряла" на карданите и чашите в които влизат, ги почиствам от смазка, ако има такава и слагам една идея (т.е. минимално количество) грес за пластмасови зъбни колела, като тази за серва.

Това, което описваш за изработката и визията на модела звучи, като моите впечатления за БДЖ 46-та серия на Аминтири-Феровиаре (A.C.M.E.???). Споделям мнението ти, че не е редно да седнеш да ремонтираш чисто нов модел, за който си "налял" не малка сума пари.

Но понеже и аз съм болен от същата болест, като теб (то май си е мазохизъм за моделите на някои конкретни производители), да попитам откъде се снабди с моделчето?


Иван

mitko0888:
ГРЕШКАта е изцябо моя: гнездото е ца 21MTC, а не plux22.  :(

Надбуферните светлини са свързани директно към силовите изходи на декодера F0f, F0r, AUX1, AUX2. Останалите 8 изхода са през транзистори - активират се с подаване на плюс. Както си пише по книгите.

Карданите ги оставих за сега така. Въпреки че на тефлоновия тиган пише първо да се намаже с мазнина.

Моделчето го купих от местния магазин - Хобиленд. Има го все още. Аналогов. 465 лв. крайна цена. Има и 86.019 DB Cargo BG, както и 018 kнезадвижен - 310 лв. Когато излезе не ме заинтригува. Като мина време и изчезна от липето, го гледах в магазина, на една ръка разстояние, и на добра цена - не се сдържах ...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия