Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Източници на напрежение-проблем!

(1/16) > >>

br185:
   Търся подходяща схема на аналогово захранване за това което в бъдеще ще бъде мой макет.Разгледах подробно статията поместена в графа "Електроника"-"Общи теми"-"Токоизточници" и дори изпробвах някои от схемите показани там обаче резултатите нещо не ме удовлетворяват. Ще ми се да е нещо по съвременно с итегрални схеми например знам ли. Във всеки случай да е схема осигуряваща стабилно захранване и плавно регулиране на напрежението. Ако някой има идеи моля да ги сподели. Предварително благодаря.

Gervasii:
що се мъчите с това аналогово управление, цаката е дигиталното там има големи възможности. то е малко като да си чаткам с пишеща машина а копмпютъра да стои покрит с вестник

Vlado:
Gervasii е прав! Дигиталното управление е в пъти по-добро от аналоговото. Отгоре на всичко вече първите мишки на Роко (Lokmause) струват буквално стотинки. А, уверявам ви, минете ли на дигитално, аналоговото тутакси ще го забравите. Ако мога да ползвам това сравнение - това е същото като да се качиш от "Лада" на чисто нова западна кола. На по-доброто се свиква адски бързо.
:)

Жоро:

--- Цитат на: gervasii link=topic=227.msg1745#msg1745 date=1202460593 ---що се мъчите с това аналогово управление,

--- Край на цитат ---

--- Цитат на: Vlado link=topic=227.msg1746#msg1746 date=1202463985 ---Gervasii е прав!

--- Край на цитат ---
Защо нещо не виждам адреса, където раздават пари!?! Предимствата на дигиталното са ясни. Само че, едно е да цифровизираш 2, друго е 20 локомотива. А по-вече от 20? Иначе е много лесно да се дава ъкъл.
И не е задължително целият макет да е с цифрово управление. Дигиталните локомотиви спокойно могат да продължат да вървят от цифров в аналогов участък. Само ще се лишат от някои функции ( звук, вкл./изкл. на осветлението и др.)

Vlado:
Аз само казвам кое е по-добро според мен, а вече за паричните знаци проблемът е ясен. Всеки си преценява сам за себе си кое може да си позволи и кое не. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия