Автор Тема: За ламповите усилватели  (Прочетена 70027 пъти)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #120 -: 05 Април 2014, 14:27:03 »
Де го чукаш, де се пука!

Мислиш си, че ще ме уплашиш с клипче за деца ?! И това ще ме накара да приема, че електроните в пасивен проводник могат да се движат по един начин в едната посока и по друг на обратно ?!?!? И дори това да беше така - как въобще се дефинира "посока" при променливотоков сигнал с два полупериода ????? Та това е нонсенс - няма никакъв смисъл !!!!!

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Иначе на хлапетата това вероятно ще им е много интересно, но точно тук да ни занимаваш с теорията за корпускулярно-вълновия дуализъм на светлината при дифракции и интерференции, принципа за неопределеността на Хаизенберг и суперпозицията на елементарните частици - не ставай смешен! Това са неща, отдавна известни и обяснени на квантово ниво, а и физиката вече е много по-напред откакто ти си я учил в училище. Я си признай, колко ти писаха последно за срока? ;)

Така и не разбрах какво общо има всичко това с аудио кабелите при честоти в звуковия диапазон, но нали съм "нискочел" (челото ми е ниско и/или малко съм чел) - от това ще да е...

Това е и другия симптом при заклетите аудиофили - като изчерпат запаса си от псевдонаучни аргументи, минават или към обиди или директно на квантово ниво. В нашия конкретен случай - и двете  :haha:

Поне да беше постнал за наистина интересните проблеми във физиката като напр. The 11 Greatest Unanswered Questions of Physics, въпреки, че това няма нищо, ама нищо общо с преноса на сигнал при звукови честоти...

За да не се мъчиш повече, просто виж какво съм писал в първите си постове - за гледната точка и субективното възприятие на звука. Кажи си, че ти ги чуваш всички тези неща и че твоята гледна точка за всичко това се различава от моята, която ти категорично не споделяш. И аз ще го приема на 100%, защото при слушането, всеки чува индивидуално и различно от всеки друг. Но моля те, не се опитвай повече да ми доказваш каквото и да е, защото е болезнено очевидно, че сме в различни категории.

P.S. Аз съм нискочелия де, ти да не си помисли нещо друго ;)
« Последна редакция: 05 Април 2014, 18:18:57 от Mixy »

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #121 -: 05 Април 2014, 15:38:03 »
Така ги зачекнахте тия лампови усилватели, че накрая ще взема да направя един лампов локомотив  ;D ;D ;D ;D

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #122 -: 05 Април 2014, 18:16:07 »
Да не забравиш да предложиш и чисто сребърни релси за него, ей! Инак все едно нищо не си направил :)

Не знам само как ще се движи по тях назад, щото това с посоката... абе кофти работа... Освен да пишеш някъде, че макетът задължително трябва да е с двойно трасе - така и ти ще си на двойна печалба  :lol:  :lol:  :lol:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #123 -: 05 Април 2014, 19:31:42 »
Цитат на: Mixy link=topic=2289.msg94467#msg94467 date=1396697223
P.S. Аз съм нискочелия де, ти да не си помисли нещо друго ;)
Това ми звучи точно като операта "Селска чест".
Напъваш се нещо да не ти пострада имиджът ли?
Казах ти, спирам да пиша, първо констатираме следствието, после търсим причината.
Естествено, чисто физически, позовавайки се на същата тая физика, за която си мислиш, че са ми писали кофти оценка :)
Иначе ми прилича на нещо като все едно се опитваш да надприказваш арменското радио.
Всъщност да нямаш някаква арменска жилка в рода си, драги?
И смешен е някой друг, драги ми Смехурко, нещо си се объркал ми се струва :)

Някакви си бръщолевения тук са абсолютно лишени от смисъл, след като говорим за звук.
Слуша се и се мери, ако говорим за фотография, ще гледаме фотоси, а иначе форумът става единствено за чесане на езици
и показване на снимков материал, но и при него зависи от монитора, така, че ...

П.П.
Така и не разбрах само ти колко полупроводникови и лампови усилвателя си конструирал,
че си стигнал до тия така гениални прозрения, скъпи ми друже?
Дай да видим някой ултралинеен дизайн де!
« Последна редакция: 05 Април 2014, 19:56:42 от widowmaker »

urko

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #124 -: 05 Април 2014, 20:40:32 »
Sori za latinicata
predlagam na administratorite da dadat 1 sedmica po4ivka na widowmaker ili da zaklu4at temata za 1 mesec!!!
BASTA widowmaker - ne moge da spori i zastiti tezata si bez li4ni obidi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BASTA  :diablo: :diablo: :diablo:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #125 -: 05 Април 2014, 20:47:23 »
Цитат на: urko link=topic=2289.msg94472#msg94472 date=1396719632
Sori za latinicata
predlagam na administratorite da dadat 1 sedmica po4ivka na widowmaker ili da zaklu4at temata za 1 mesec!!!
BASTA widowmaker - ne moge da spori i zastiti tezata si bez li4ni obidi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BASTA  :diablo: :diablo: :diablo:

Намали темпото, братле, ще вдигнеш кръвно и може да си докараш инсулт (недай боже).
Колкото и минуси да ми дадеш ми е все тая, не ги броят за пенсионен стаж или пък за нещо друго важно.
Даже предлагам на администраторите да направят така, че лично ти да можеш да ми слагаш по 100 минуса на менние.
Така ще знам, че си удовлетворен, няма да вдигаш кръвно и не е възможно да си причиниш здравен проблем с това :)

П.П.
Няма извинение за латиницата, драги... как да ти кажа, прилича ми на писано с кафяво по стените на кенеф - чете се, но си е гадно :)
Одма ти зашивам един минус за шльокавицата.
« Последна редакция: 05 Април 2014, 20:52:39 от widowmaker »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #126 -: 05 Април 2014, 21:32:23 »
Молим, администраторите да раздадат Небилета!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #127 -: 07 Април 2014, 09:16:08 »
Единия бил в сатурнова дупка...
Други си хвана белята, че и той разбира от материята.
Резултата - изтървани нерви и липса на елементарна култура на спора.
По-лош е този който е преминал на лични нападки...при това не се познавате лице в лице...
ама като гледам - няма и да се запознаете вече...осрана е темата.

Колкото до тези банани, явно трябва да почна и аз да правя такива кабели и аз да забогатея! ;)
Ще си задържа десетина за моя усилвател и приятелите!
У дома се търкалят поне 100-тина такива посребрени щекери - като голобрад младеж,
 още ученик преди казармата ми дадоха да правя такива в завод "Електроника" по време на стажа.
Тъкмо направих серията (и си бях напълнил джоба за всеки случай) и ме изпратиха в казармата!
Кой да знае, че 30 години по-късно тези банани ще са хит сред меломаните-аплици (от лампи)!!!?!!! :haha:


Мойте даже са по-добри, щото имат и отвор - може още един да се включи в първия
 банан - но под 90 градуса ъгъл - направо са си като разклонители. Дано не им се е окислило
 сребърното покритие обаче, щото отдолу са си чист месинг (федер).
 :lol: :lol: :lol:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #128 -: 07 Април 2014, 10:08:55 »
Тия са родиеви, не са баш като твоите, месинговите.
Идеята е да са твърди и да пружинират (стеблото не е единично, а са 7 по тънки в сноп),
че нали са конектори. Както и да не се окисляват и да се износват лесно (ако са сребърни точно стеблата примерно).
Родият е твърд и е идеален за случая и има само един недостатък - скъп е.
« Последна редакция: 07 Април 2014, 10:11:56 от widowmaker »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #129 -: 07 Април 2014, 10:26:36 »
Е, аз по стъблата се заблудих. Мойте са от пружинен (федер) месинг,
покрити със сребро 9999 - знам щото аз пробивах сребърните плочки за химиците
и получените стружки си ги слагахме във шишета с питейна вода. Много трайна ставаше водата
щото среброто (йоните) трепе всичко наред - бацили, вируси, бактерии и вся осталная сволочь.
Също пружинират, а стеблата са хванате в месингова коронка в която квадратна задна част е отвора
за още един такъв банан-щекер.

Жалко, че истинските са родиеви - рекох си "Е, тЕ сега удАрих джакпота!!!" :haha: :haha: :haha:

Вече съм пуснал  "слуха" че искам едно "малко китче за рожденния ден... :blush2:"
на което мойта реагира "- Какво китче, като аквариума ни е само 90 литра?",.
Последва обяснение що е то трафове, лампи и усилвател и ми бе отговорено уклончиво:
" - Щом не е твойте моделни влакчета ще видим!"...........та може би ще се уредя и аз с радост.
 :lol: :lol: :lol: :lol:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #130 -: 07 Април 2014, 10:48:11 »
Родият има най голяма износоустойчивост, заради това се ползва за покритие при такива конектори.
Бананите не са изцяло от родий, това би означавало цената само на конекторите да е доста над 1000$,
прави се специално покритие, което за разлика от стандартното (20-30 микрона) е няколко пъти по дебело.
Отдолу си е солид кор сребро, което е с определени примеси, правещо го твърдо и пъргаво като пружина.
А и цените за кабелите и другите неща за локални клиенти изобщо не са тези, които са публикувани,
така, че никой да не се стряска и да не сипе огън и жупел :)
След като нямам месингови локомотиви, а имам сребърни кабели най вероятно е да не са ми излезли по 2к евра комплекта :)

П.П.
А иначе проблемът с мърморещата половинка се решава по максимата на другаря Йосиф Висарионович Сталин...
« Последна редакция: 07 Април 2014, 10:55:12 от widowmaker »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #131 -: 07 Април 2014, 11:40:53 »
Цитат на: pach link=topic=2289.msg94492#msg94492 date=1396851368
Единия бил в сатурнова дупка...
Други си хвана белята, че и той разбира от материята.
Резултата - изтървани нерви и липса на елементарна култура на спора.
По-лош е този който е преминал на лични нападки...при това не се познавате лице в лице...
ама като гледам - няма и да се запознаете вече...осрана е темата.

Тука се получи малко тъпо... все пак сме големи хора и мисля, че не ни отива да се дърляме като хлапаци в кварталната градинка кой е по-по-най, без значение дали за влакове, лампи или каквото и да било.

Затова използвам случая, вече съвсем сериозно, да се извиня на widowmaker, ако с моите писания (къде на шега, къде с повечко ирония) съм го засегнал или се е почувствал обиден.  :hi:

Човекът наистина разбира от аудио и макар и да не съм съгласен с много от нещата, които мисли или в които вярва, уважавам неговата гледна точка, а тя отчасти или изцяло се споделя и от много други хора. Който иска информация от извора, нека прегледа bgaudio.org.

Затова и нямам проблеми да се видим очи в очи, да послушаме музика, пък и да поспорим на по бира, но само ако е нискоалкохолна, че не се знае инак какви щети може да причиним на живо ;)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #132 -: 07 Април 2014, 12:03:12 »
Цитат на: Mixy link=topic=2289.msg94501#msg94501 date=1396860053
Тука се получи малко тъпо... все пак сме големи хора и мисля, че не ни отива да се дърляме като хлапаци в кварталната градинка кой е по-по-най, без значение дали за влакове, лампи или каквото и да било.

Затова използвам случая, вече съвсем сериозно, да се извиня на widowmaker, ако с моите писания (къде на шега, къде с повечко ирония) съм го засегнал или се е почувствал обиден.  :hi:

Човекът наистина разбира от аудио и макар и да не съм съгласен с много от нещата, които мисли или в които вярва, уважавам неговата гледна точка, а тя отчасти или изцяло се споделя и от много други хора. Който иска информация от извора, нека прегледа bgaudio.org.

Затова и нямам проблеми да се видим очи в очи, да послушаме музика, пък и да поспорим на по бира, но само ако е нискоалкохолна, че не се знае инак какви щети може да причиним на живо ;)

Благодаря!
Аз също поднасям моите извинения за хапливите нотки по твой адрес в моите постове.
Че и аз не съм цвете за мирисане :)  Ама никак никак :)
Уговорката за среща и слушане остава, много ясно!

П.П. До модераторите:
Малко по нагоре отнякъде излезе един мой пост, в който има само цитат на предния ми пост.
Ще може ли да го махнете?
« Последна редакция: 07 Април 2014, 12:08:12 от widowmaker »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #133 -: 07 Април 2014, 12:48:02 »
Е, как да не ви зашие човек по един плюс...ей така с кеф... :victory:

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: За ламповите усилватели
« Отговор #134 -: 07 Април 2014, 13:17:29 »
Цитат на: widowmaker link=topic=2289.msg94504#msg94504 date=1396861392
.......
П.П. До модераторите:
Малко по нагоре отнякъде излезе един мой пост, в който има само цитат на предния ми пост.
Ще може ли да го махнете?

Разбира се, че може!