Автор Тема: Макет на Caprycorn  (Прочетена 112960 пъти)

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #60 -: 26 Април 2010, 19:06:35 »
Ясене, няма никакъв смисъл от тази шайба разположена по този начин. Какво ще въртиш на нея, при положение, че нямаш достатъчно коловози, на които да разполагаш локомотивите. Ако питаш мен при този вариант аз бих си развил едно двойно депо и 2-3 коловоза обслужващи точно като за междинна гара, където обикновенно в ония времена не е имало повече от 2-3 локомотива за смяна или маневри. При това пространство просто май се обезсмисля шайбата. Ето един пример за шайба:



А това е за теб в случая:



Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #61 -: 26 Април 2010, 19:07:26 »
Като толкова държиш да имаш обръщател създай и инфраструктурата, която оправдава неговото присъствие. Иначе става "на свинчЕ-звънчЕ". Не разбирам, как може да държиш да имаш перфектни машини, а се стискаш за място. Отпусни тая душа, дай и полет :dance1:
В противен случай ще имаш чудесни витрини, чудесни мебели и скъпа играчка с електрически влакчета  :on_the_quiet:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #62 -: 26 Април 2010, 20:08:45 »
Първото нещо, за което си дадох сметка преди 20 години, беше, че не мога да имам всичко в хобито. Невъзможно е. Затова още тогава си изградих приоритети. Така разсъждавам и сега, не мога по никакъв начин да сметя нито гара, нито депо, като тези, които Нил показва на първата снимка. Но мога да "загатна" част от гарата-първите 3 коловоза, също така мога да "загатна" част от депото, най интересната част-обръщателят! Ако не го направя, със сигурност ще съжалявам!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4779
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #63 -: 26 Април 2010, 20:25:33 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=2315.msg40299#msg40299 date=1272301725
Първото нещо, за което си дадох сметка преди 20 години, беше, че не мога да имам всичко в хобито. Невъзможно е. Затова още тогава си изградих приоритети. Така разсъждавам и сега, не мога по никакъв начин да сметя нито гара, нито депо, като тези, които Нил показва на първата снимка. Но мога да "загатна" част от гарата-първите 3 коловоза, също така мога да "загатна" част от депото, най интересната част-обръщателят! Ако не го направя, със сигурност ще съжалявам!
:good: :good: :good:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #64 -: 26 Април 2010, 20:33:53 »


точно така , трябва да има приоритети - направи си торното , братле , за да ти олекне !

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #65 -: 26 Април 2010, 20:36:59 »
Кеф цена нема.  :good:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #66 -: 26 Април 2010, 20:41:01 »
Цитат на: Сaprycorn link=topic=2315.msg40299#msg40299 date=1272301725
Първото нещо, за което си дадох сметка преди 20 години, беше, че не мога да имам всичко в хобито. Невъзможно е. Затова още тогава си изградих приоритети. Така разсъждавам и сега, не мога по никакъв начин да сметя нито гара, нито депо, като тези, които Нил показва на първата снимка. Но мога да "загатна" част от гарата-първите 3 коловоза, също така мога да "загатна" част от депото, най интересната част-обръщателят! Ако не го направя, със сигурност ще съжалявам!
Смело напред  :good: ;D

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #67 -: 26 Април 2010, 21:29:46 »
Абе я мини в 6-та епоха и ще си решиш всички проблеми. Шегичка!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #68 -: 26 Април 2010, 22:43:48 »
Цитат на: eurostar link=topic=2315.msg40309#msg40309 date=1272306586
Абе я мини в 6-та епоха и ще си решиш всички проблеми. Шегичка!
и в Z и край на мъките :dance1: :on_the_quiet:

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #69 -: 27 Април 2010, 00:57:22 »
Ясене, може би една налудничава идея – не мога в момента да го начертая, но ще се опитам да го опиша: защо не вземеш идеята за разположението на обръщателя от варианти 3 - 4, но ако започнеш да "издигаш" основната линия западно от гарата чрез "хълм" покрай стената, мисля, че ще имаш поне два метра и половина до нишата на прозореца, където може да поставиш мост. Така коловозът към обръщателя ще остане на основно ниво, а самият обръщател може да "влезе" под моста? Така може би ще имаш възможност за повече секции, както и повечко пространство за другите съоръжения. Да, проблемът с махането и поставянето на плота барабар с всичко на него остава, но ще бъде по-тесен и вероятно по-удобен за местене. А след преминаването на моста, покрай нишата на прозореца, започва спускане обратно до основното ниво. Естествено, при това положение трябва да помислиш за повърхността на мебелите...
« Последна редакция: 27 Април 2010, 00:59:06 от Maktub »

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #70 -: 27 Април 2010, 01:26:26 »
Идеята ти Филипе, не е лоша, но както сам казваш, проблемът с големия подвижен плот остава. Този плот е с размери около 140 х 50 см и форма на неправилен ромб. Такъв предмет е доста неудобен за прехвърляне всеки път, когато искам да си отворя прозореца (а аз отварям след всяка изпушена цигара). Затова подвижните плотове е най добре да останат сегашните (те са с ширина 12 см), а обръщателя да бъде върху твърда основа :)
« Последна редакция: 27 Април 2010, 01:37:30 от Сaprycorn »

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #71 -: 27 Април 2010, 08:36:02 »
Макета си е на човека все пак, идеи много, варианти много, важното е да му е кеф на него. Понеже 98% от нас са ограничени от към пространство, от личен опит съм решил за себеси, че ограничения не трябва да се поставят. Макета е една илюзия и как ще работиш с пространството е голямата мйстория. Замислям се в бъдеще за  продължение на макета ми с модули, та за това ще дам една еретична идея. Като гледам концепцията на помещението за обръщатетл има място върху шкавче мини-бар. Практичен, атрактивен модул на колеца.

Спам: Не мога да си редактирам стари постове. По сигнал на Жоро си поправям грешката -"Половината"  не "полувината" надявам се да а отпадна от номинациите за наградите!  
« Последна редакция: 27 Април 2010, 08:49:06 от jopeto »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #72 -: 27 Април 2010, 09:08:30 »
Да бе, реализъм и логика в макета се търсят индивидуално, в крайна сметка всеки си прави това, което му харесва най - много.Аз също се кефя на обръщател и бих си сложил и на един коловоз само, щом това ме прави щастлив.Проблема с мястото, уви, понякота е нерешим.  :hi:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4779
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #73 -: 27 Април 2010, 18:15:37 »
Заради скапаният прозорец,толкова ядове :angry: :diablo: :diablo: :angry:
Я си го смени с отваряем над нивото на макета :good:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Макет на Caprycorn
« Отговор #74 -: 12 Май 2010, 03:48:26 »
Това са последните виртуални картинки, които качвам в тази тема! Следващите снимки ще бъдат вече само на реалния макет!