Автор Тема: !!! ВАЖНО !!! "Коментари и критики"  (Прочетена 8662 пъти)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
!!! ВАЖНО !!! "Коментари и критики"
« -: 01 Април 2010, 14:56:39 »
!!! ВАЖНО !!! Относно администрацията на Railway Passion

Единствената цел на Railway Passion е да остане независима институция, която се стреми към обединяването на хора с еднакви интереси – в конкретния случай в областта на жп моделизма. В последно време се наблюдават конфликти на интереси от различно естество, които действат в ущърб на тази идея.
Предвид стеклите се напоследък обстоятелства, както и във връзка с назряващите конфликти на интереси, екипът на Railway Passion стигна до следните единодушни решения:
1. Владо (Vlado), Павел (pavel75) и Иво (ivo) прекратяват дейността си като администратори, като тази функция поемат Росен - служител във фирмата на Иво като (Dispatcher), а като модератор дейността си запазва Лъчезар (EMPEROR).
2. Dispatcher ще следи за реда във форума и ще налага административни наказания. Той е независим, не е обвързан нито с форума, нито с хобито и ще се разчита на неговата безпристрастност при вземането на решения. EMPEROR ще върши всичко останало.
3. Сайтът www.railwaypassion.com и форумът се хостват благодарение на www.studioitti.com, но правата се прехвърлят от Иво на екипа на Railway Passion.
Тези решения имат за цел да не се облагодетелства една или друга страна, независимо дали е физическо или юридическо лице, член или не на организация, свързана с жп моделизма. Това пряко засяга и pach, който ще изтърпи наложеното му наказание.
Горепосочените решения са окончателни и не подлежат на коментар!


екипът на Railway Passion[/color]
« Последна редакция: 11 Май 2011, 14:26:55 от Dispatcher »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Във връзка с промените относно модерирането на сайта искам да заявя следното:

Винаги съм се старал безпристрастно да модерирам поверените ми раздели от форума. Надявам се да съм се справил доколкото са ми позволявали силите и разбиранията. Ако някой съм обидил, то е било неволно.
Искам да изкажа благодарност на всички за помощта и разбирателството.

Пожелавам на модераторите лека и спокойна работа по форума.

За мен беше чест да съм в екипа на Railway Passion.

Лек ден!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Присъединявам се към казаното от Павел!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
 :hi:
Смятам, че се справяхте отлично с функциите си и не сте позволявали вашите предпочитания да надделяват над един или друг случай на неразбирателство.Този форум е и си остана един от малкото с добър тон, уважение към околните (с много малко изключения) и прекрасни взаимоотношения(отново с малки изключения).И това се получаваше и благодарение на вас и вашите усилия.Надявам се и занапред да сте участници във форума, защото той без вас не би бил същия.  :yes:
« Последна редакция: 01 Април 2010, 20:34:26 от XRISTO »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Напълно разбираеми и правилни са взетите мерки !
Разбира се - благодарност за Vlado , Pavel75 & Ivo за отделеното време  :good:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
 :good: :clapping:С благодарност към  Vlado , Pavel75 & Ivo за отделеното време , сили и търпение.  :clapping::good:

p.s. Дано това да не е "началото на края". :(
Поздрави.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4774
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ

С благодарност към  Vlado , Pavel75 & Ivo за отделеното време , сили и търпение. 
 :hi: :hi: :hi:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Бих желал да благодаря на целия екип за усилията които положиха в пътя за укрепване на сайта и считам че спокойно могат а го предадат на следващите. Пък и дано се разраства и очакванията на всички да станат реалност.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Чакайте ...ехооо,какво сте ги "заоплаквали" .Владо, Иво и Павката са си същите и преди и сега...готини,вежливи ,винаги готови да споделят ,дори  да пуснат съвсем непознат в дома си /Владо/.Какво сте им заблагодарали,като че ли вече няма да идват на сбирки :stop: .Лично моето мнение е че се справят отлично с ролята си на модератори.
Влака движим ние-мисълта за влак движи нас! ХОУ  :good:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Aз, както често се случва, съм проспал предшестващите събития. Но не виждам къде е точно конфликтът на интереси. Ако не ви се разказва тук, ще ми разкажете на някоя от следващите сбирки в Тереасата. Аз съм изключително доволен от начина на модериране на този сайт и от работата на Владо, Иво и Павката, от тяхното чувство за толерантност и отговорност. Ако все пак това е крайното ви решение, уважавам го. :hi:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:!!! ВАЖНО !!! Относно администрацията на Railway Passion
« Отговор #10 -: 02 Април 2010, 09:49:23 »
Нищо страшно не се е случило! В крайна сметка в дейността си досега винаги сме се старали сайтът и форумът да се развиват, да обединяват, да сплотяват и щом се появи заплаха за това, сме длъжни да реагираме. Дано е за добро!
Не на последно място имахме нужда и от почивка, защото не знам дали си давате сметка колко натоварващо, както емоционално, така и чисто времево, е заниманието с Railway Passion. Чете се всичко, нужни са редакции, мнения, коментари, понякога бърза реакция, пък и трябва да си справедлив, безпристрастен, дипломатичен, твърд, когато се налага, но и мек, щом е нужно, изобщо... куче влачи рейс...
Въпреки всичко смятам, че поне засега нещата вървят и сайтът изпълнява мисията си - да ни събере на едно. Пък от тук насетне, впрочем както е било и преди, всичко си зависи само от нас - ако не спрем дрязгите, самите ние ще се натоварваме, ако не сме заедно, именно ние ще бъдем разделени, ако не гледаме в една посока, пак ние ще се чудим къде сме и защо не се получават нещата, и т.н., и т.н. всичко зависи само и единствено от самите нас. И пак ние ще определим бъдещето, каквото и да е то! Дано е добро!
За мен бе чест и удоволствие да бъда член на модераторското тяло на сайта и да общувам с всички жп моделисти, независимо от местоживеене, клубна принадлежност, разбирания, предпочитания, пристрастия и пр.
Благодаря!
п.п. Между впрочем "напусналите" продължаваме да обслужваме сайта, като така, освободени от ангажименти към форума, ще можем да се концентрираме върхи съдържанието на главната страница, тъй че в скоро време очаквайте много нови неща там.
« Последна редакция: 02 Април 2010, 10:06:05 от Vlado »

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:!!! ВАЖНО !!! Относно администрацията на Railway Passion
« Отговор #11 -: 02 Април 2010, 12:11:39 »
Аз също искам да благодаря на досегашните модератори за времето и усилията, които са посветили на поддръжката на форума. Не знам каква е мотивацията зад решението, и без да имам информация за това не бих могъл да изкажа мнение по въпроса, но не мога да не споделя личните си впечатления от досегашното обслужване на форума като място за обмяна на мнения и съвети, а то е базирано на това, че макар да съм редовен читател, досега не знаех кои са модераторите. Това само по себе си е признак за перфектно вършената от тях работа - модераторите в това отношение са като системните администратори - когато всичко върви добре, обикновеният потребител не се сеща за тяхното съществуване.
Още веднъж - благодаря ви, и се надявам тези промени в администрирането на форума да са за добро.
@muncho: не ги оплакваме, просто им отдаваме дължимото за перфектната работа, която са вършили до момента. Аз самият съм бил модератор на няколко форума и знам колко времеемко, тежко и отговорно задължение може да бъде това. А нашата благодарност за тяхната работа е единственото им възнаграждение.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Благодаря на модератоският екип (този дето вече не такъв) за свършената работа!!!
Специална персонална благодарност за Иво - най-важният човек тук!
 :hi: :hi: :hi: