Автор Тема: Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46  (Прочетена 176129 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #495 -: 19 Януари 2012, 08:53:20 »
Миро , ще им сменяш ли номерацията
?

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #496 -: 19 Януари 2012, 09:15:57 »
Много ми се ще!Даже може вобще да не оставя с тези номера нито една.Само да знам как да си направя табелки и бих го направил веднага. :yes:
 Преди години ми подариха една табела с номер на 46-017 ,любимата ми машина ,и много искам да направя една от 5те да е с този номер и да си я държа пред табелата. :)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #497 -: 19 Януари 2012, 10:43:04 »
Мисля, че още една табела 46 017 има и в Кончар.

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #498 -: 19 Януари 2012, 17:05:49 »
Цитат на: liro4605 link=topic=3543.msg71227#msg71227 date=1326920445
За мое голямо щастие има 5 от тях  ;Dили по-скоро за мое голямо нещастие имам само 5 от тях  :resent:щото в серията са 45.Чакам мига в който ще си взема обръщател и ще си ги наредя като в бургаското депо.С някой от вас май се въртяхме там.
(Image removed from quote.)
Сега се колебая и колко Шенкера да си взема че и те ще изчезнат и после  :scratch_ones_head: искам ама няма  :search: Познавам още един скрит талант със същите помисли  :haha:
 Дай "Боже" още добри времена и да има втора серия на 46тите и тоз път поне двойно повече да си взема :angel:
 Колкото минава времето и тез локчета стават като че ли още по ценни а за мен вече са безценни :)

http://www.railwaypassion.com/files/custom/Konkursi/P1160658_01.jpg

Извинявам се много,че ще го изкоментирам по този начин. Добре де,нали вече имаш 5? Разбирам желанието ти да си направиш колекция от всичките такива локомотиви и да си ги караш, и че имаш възможността да си позволиш повече от една бройка. При това положение такива като мен,които не могат да си позволят повече от една машина няма да се вредим никога.  :( :( :( :nono: Не съм съгласен така. Малко по внимателно моля,за да има за всички!

hristo

  • Trade Count: (15)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 233
  • Рейтинг: 18
  • HO-София
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #499 -: 19 Януари 2012, 17:44:30 »
През 2010г. в продължение на поне 6 месеца течеше заявка за тези локомотиви. Имаше достатъчно време всеки да заяви своите бройки. Който е искал е заявил една, който е искал е заявил 10 броя. От събраната заявка е била поръчана и общата бройка. Наистина имаше достатъчно време за заявка! ;)

BaHkaTa

  • БАНКАТА
  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 464
  • Рейтинг: 56
  • BDZ/UP/BN - София
    • Хоби Работилница
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #500 -: 19 Януари 2012, 17:54:26 »
WOLFMX забелязах че регистрацията ти е от май месец 2011. Имал си достатъчно време да реагираш и да се включиш в общата поръчка. Още повече всичко това приключи около ноември 2011. Свършен факт. Имаше минимално количество което трябваше да бъде покрито и за да не се изпусне възможността която ни беше предоставена хората са купили по няколко за да се покрие лимита, така че лично от мен евала на всички тези съфорумници вкарали маса пари в тези локове за общата кауза с което са помогнали и на мнозинството тук закупили единична бройка.
Подобни изказвания и подразбиращи нападки лично аз не смятам че трябва да има.

Ако някой иска да се "отърве" от излишните бройки би го обявил в раздел "Продава" на форума.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #501 -: 19 Януари 2012, 17:56:46 »
А да не говорим, че след това поне на два пъти във форума имаше продажби...  ;) Кой ял - ял, кой...

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #502 -: 19 Януари 2012, 19:50:48 »
Аз те съветвам да пуснеш тема в раздел КУПУВА, може пък някой да се прежали :mda:

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #503 -: 19 Януари 2012, 21:20:54 »
Цитат на: spiritt1974 link=topic=3543.msg71315#msg71315 date=1326995448
Аз те съветвам да пуснеш тема в раздел КУПУВА, може пък някой да се прежали :mda:

Това е идея,ще пробвам.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #504 -: 20 Януари 2012, 19:07:47 »
Благодаря ви съфорумци за подкрепата с написаното!За момент  почувствах сякаш съм ощетил някой ,а всъщност както писах- ощетеният съм аз ,защото по ясни причини не мога да си закупя 45броя , колкото са в серията.За мен един номер променя всичко.И при човеците е така, зад всяко едно име стои различен човек.

  В момента се пише част от историята на българския жп моделизъм с производството на първите български локомотиви.Както бях писал някъде "...Русе ,Бургас ,Пирдоп.." ,а утре знае ли се?Само мога да се радвам ,че това се случва и имам част от него. :hi:

  Трябва ли да се чувствам виновен, че искам да имам повече от тази история? :hi:


Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #505 -: 20 Януари 2012, 19:30:11 »
Изобщо не трябва да се чувстваш виновен за нищо!  :yes:
Всичко друго е гледане в канчето на другия, то човешката наглост граници няма  :(
Пуснати са еди колко си бройки в свободна продажба, решил си че имаш пари да си купиш еди колко си бройки - купил си си, не си ги откраднал!  :yes: След като си дал пари за тези локомотиви - те са САМО и ЕДИНСТВЕНО твои. НИКОЙ няма право да ти държи сметка какво и колко имаш. Отдавна отминаха времената, когато някой можеха да ти държат сметка защо имаш 2 апартамента, няколко телевизора или дори телефонен апарат във всяка стая или да те задължават като си купиш Жигули да си продадеш Запорожеца. Най-сърдечно ти пожелавам да имаш финансовите средства да си закупиш останалите така желани 40 модела, както и да има от къде да си ги купиш.

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #506 -: 20 Януари 2012, 19:45:58 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=2371.msg71390#msg71390 date=1327080611

Всичко друго е гледане в канчето на другия, то човешката наглост граници няма  :(
Пуснати са еди колко си бройки в свободна продажба, решил си че имаш пари да си купиш еди колко си бройки - купил си си, не си ги откраднал!  :yes: НИКОЙ няма право да ти държи сметка какво и колко имаш. Отдавна отминаха времената, когато някой можеха да ти държат сметка защо имаш 2 апартамента, няколко телевизора или дори телефонен апарат във всяка стая или да те задължават като си купиш Жигули да си продадеш Запорожеца. Най-сърдечно ти пожелавам да имаш финансовите средства да си закупиш останалите така желани 40 модела, както и да има от къде да си ги купиш.

Много благодаря! Не знаех че аз съм нагъл. :blink: :( :wacko: И не съм гледал никакво глупаво канче! Казах само,че за ВСИЧКИ трябва да има,а не само за определени лица можещи да си купят над пет броя! Ами тези дето не можем? Ясно ми е че ще си остана на сухо и това е. Би било хубаво ако тези с големите мераци я карат по леко. Имало е допълнителни раздавания,хубво. А случайно някой да се сети,че примерно не съм успял тогава не заради времето,а поради чисто финансови причини? Не,вместо това се каза,че аз съм бил правел нападки. Не беше така! Казах как стоят нещата реално. И сега знам,че като сте настроени срещу мен нищо няма да продадете! Естествено,нали аз съм егоист?  :no: Наказвайте,правете,струвайте ме... Омръзна ми везно всеки с повече пари да си гледа себе си,а не примерно да остави малко и за другите.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #507 -: 20 Януари 2012, 19:56:47 »
Колега, по-спокойно... Нещо сам се вкарваш в приключение. С изчерпването на един модел не идва краят на света... И аз не си купих тогава... И сега какво - да се беся ли, да се тровя ли, да се хвърлям под влака, или какво? Има ибей, като искаш толкова, търси и там. Ако не - чакай тук във форума да се появи някоя бройка за продажба. Ако пък си толкова приритал, пусни обява, че купуваш. Ама после да не писнеш, че Онуфрий е гаден спекулант, че ти иска примерно със 100 лв. по-висока цена от каквато е била...

WOLFMX

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #508 -: 20 Януари 2012, 20:06:02 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2371.msg71393#msg71393 date=1327082207
Колега, по-спокойно... Нещо сам се вкарваш в приключение. С изчерпването на един модел не идва краят на света... И аз не си купих тогава... И сега какво - да се беся ли, да се тровя ли, да се хвърлям под влака, или какво? Има ибей, като искаш толкова, търси и там. Ако не - чакай тук във форума да се появи някоя бройка за продажба. Ако пък си толкова приритал, пусни обява, че купуваш. Ама после да не писнеш, че Онуфрий е гаден спекулант, че ти иска примерно със 100 лв. по-висока цена от каквато е била...

Проблемът ми е чисто финансов. Просто много бих се зарадвал и аз да имам един такъв локомотив,това е.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Групова поръчка на БДЖ локомотиви серия 46
« Отговор #509 -: 20 Януари 2012, 20:18:41 »
Да спрем до тук!Не искам темата за любимите ми локомотиви да се превръща в поредната свада!

   Ще кажа само едно.И днес се продават модели на български  локомотиви и всеки сам може да прицени колко да си вземе и дали да си вземе.
   Естествено е ,че нещо което се търси цената му расте.Аз лично моите 46 и за 600лв не бих ги дал ,та който търси сам да си прави сметката, друг е въпроса как съм спестявал за да си ги купя ,защото знаех ,че с тях част от моделизма лично за мен свършва.Споделял съм с колеги дето са по парата да си вземат по една поне ,защото утре ако се търсят бройки за да се произведе парен (БДЖ) и аз ще си купя за да ги подкрепя и имаше резултат макар и частичен.

   Точка моля ви  :hi:
 Сами разберете ,че заедно можем много!  "681г снопа с копията"