Автор Тема: Макетът на Владо Колев  (Прочетена 128569 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Макетът на Владо Колев
« -: 13 Септември 2007, 11:29:26 »
Отварям дискусия за моя макет - един проточил се във времето проект на изцяло българска жп тема.

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #1 -: 13 Септември 2007, 11:33:14 »
Е хайде дай линк и една кратка ретроспекция на това колко време ти е отнел, през какви препятствия си минал, какви промени или довършителни работи предстоят и т.н. ;)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #2 -: 13 Септември 2007, 15:21:02 »
Основното място, където помествам снимки от направата на макета е на адрес: www.bgphoto.net/vlado_k . Там под формата на отделни папки представям отделните етапи от макетирането му.
Като цяло започнах работа по макета 2003 г., първоначално със съвсем друга идея, но постепенно проектът беше разширен и се достигна след известни колебания до този му вид. Вече четири години го работя като основната ми цел е пресъздаване на бг действителността някъде към 90-те години на миналия век. Първоначално мислех и подвижният състав да е само бг, но поради пречки от обективен характер това не се осъществи. Все пак се надявам, когато проектът бъде на 100% завършен да съм постигнал възможния максимум реалистичност.
Трудности при работата, разбира се, съм срещал, а и сега срещам, но като цяло, а и тъй като обмислям всяко действие много внимателно, това не се е отразява на работата ми. А и когато имам нужда от помощ не се притеснявам да питам, докато не разреша проблема. Заради желанието ми съвсем накратко тук да представя макета, не смятам да задълбавам в детайли работата по него. Но в отделните теми от раздела на части ще споделя всичко свързано с творческия процес по създаването му с всичките му подробности и особености.
« Последна редакция: 13 Септември 2007, 15:24:11 от Dispatcher »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #3 -: 14 Септември 2007, 18:00:31 »
ехаа, има много радост за окото тук ;)
бравос!

polval

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #4 -: 16 Октомври 2007, 10:57:35 »
Това е вече съвършенство!

http://www.bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=5341182

поздрави
Тино

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #5 -: 16 Октомври 2007, 14:19:22 »
Между впрочем, както сигурно сте видели, съм сложил доста дървета на макета. Разбира се, това няма да е всичко, като вече съм поръчал поредната порция дървен материал (но не за подпалки). Озеленяването тепърва предстои. Ще има още дървета, храсти и треви. Идеята ми е макетът да стане един зелен рай. Това, освен че ще направи визията му добра, ще го доближи и до реалността, което е основната ми цел.

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #6 -: 26 Ноември 2007, 18:41:20 »
И аз да не остана по-назад: http://tranz.it/load.php?id=WMdDevdCTgmlJ1aK24667
Малко видео от макета. Приятно гледане!
:)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #7 -: 26 Ноември 2007, 20:16:13 »
5 ръти го тегля и все не се отваря.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #8 -: 26 Ноември 2007, 20:31:37 »
При мен се отваря. Върхът е. Особено ми харесва двусекционния товарен вагон.  :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #9 -: 26 Ноември 2007, 20:41:36 »
Цитат на: Vlado link=topic=24.msg37#msg37 date=1189686062

Трудности при работата, разбира се, съм срещал, а и сега срещам, но като цяло, а и тъй като обмислям всяко действие много внимателно, това не се е отразява на работата ми. А и когато имам нужда от помощ не се притеснявам да питам, докато не разреша проблема. Заради желанието ми съвсем накратко тук да представя макета, не смятам да задълбавам в детайли работата по него. Но в отделните теми от раздела на части ще споделя всичко свързано с творческия процес по създаването му с всичките му подробности и особености.
Владо,извитите основи за релсовия път/невидимото трасе/ с какво ги оформяш.Само с трион и шкурка ли?
P*S Лудница е макета ;) 4 години...,струвало си е търпението.Добре че е Владо,тъкмо да се откажа от проекта и като вида кво е направил...си викам -то не може хоп и готово....и продължавам с покупки и идеи:))))
« Последна редакция: 26 Ноември 2007, 21:38:12 от mill »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #10 -: 26 Ноември 2007, 22:48:32 »
Ще ти се. Почнеш ли един път това е, цял живот си моделист. Щеш нещеш тва е наща болест (която аз обожавам)  ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #11 -: 27 Ноември 2007, 08:47:20 »
Цитат на: mill link=topic=24.msg328#msg328 date=1196102496
Цитат на: Vlado link=topic=24.msg37#msg37 date=1189686062

Трудности при работата, разбира се, съм срещал, а и сега срещам, но като цяло, а и тъй като обмислям всяко действие много внимателно, това не се е отразява на работата ми. А и когато имам нужда от помощ не се притеснявам да питам, докато не разреша проблема. Заради желанието ми съвсем накратко тук да представя макета, не смятам да задълбавам в детайли работата по него. Но в отделните теми от раздела на части ще споделя всичко свързано с творческия процес по създаването му с всичките му подробности и особености.
Владо,извитите основи за релсовия път/невидимото трасе/ с какво ги оформяш.Само с трион и шкурка ли?
P*S Лудница е макета ;) 4 години...,струвало си е търпението.Добре че е Владо,тъкмо да се откажа от проекта и като вида кво е направил...си викам -то не може хоп и готово....и продължавам с покупки и идеи:))))
Виж: "Изработване на жп трасе" в раздела "Основни похвати в макетирането"

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #12 -: 27 Ноември 2007, 09:50:56 »
http://www.gomplayer.com/download.html   GOM Player (Guru Online Media Player) е плейър, отличаващ се с оперативност и функционалност, с високо качество на възпроизвеждането, с наличие на вградени кодеци, с поддръжка и настройка на субтитри, с различни цветови схеми и скинове. GOM Player поддържа всички аудио и видео формати, както и възпроизвеждане по URL.

Приятно гледане

Naskoni

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #13 -: 27 Ноември 2007, 16:32:44 »
Цитат на: Dispatcher link=topic=24.msg323#msg323 date=1196095280
И аз да не остана по-назад: http://tranz.it/load.php?id=WMdDevdCTgmlJ1aK24667
Малко видео от макета. Приятно гледане!
:)

Клипчето е с добро качество, много добре се виждат детайлите. :)

Много ми хареса, благодаря!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макетът на Владо Колев
« Отговор #14 -: 27 Ноември 2007, 19:00:59 »
Инсталирах си този плеър,страхотно се вижда,само дето нещо няма звук.Дали филмчето е узвочено?Владо с какво си снимал?