ВАЖНО !!! | IMPORTANT !!! > Правила, препоръки и указания за правилна експлоатация на форума | Rules, suggestions and leads for correct exploatation of the forum

Снимков материал

(1/7) > >>

eurostar:
Няколко пъти отправям препоръки към отделни участници във форума, но днешната ми случка беше върхът. 27 минути се борех с темата на Христо и пак не можа да се отвори както трябва. Иконите му са между 600 и 1300 КВ, а снимките са много. Размерите са им за принт, а не за интернет.

1. Предложение: Да се направи официално ограничение общата стойност на снимките в един пост да не надхвърля 1000 КВ (1 МВ). Така, ако иска някой да качи 10 огромни снимки, ще трябва да напише 10 поста и страницата няма да се претоварва. Но по-добрият вариант е снимките да се подготвят за интернет.

2. Препоръка как да направим това:

В Adobe Photoshop има функция Image/Image size. Там са зададени параметрите на снимката широчина и височина. Може да зададете широчина 1024 (ако надвишава тази стойност) и височината ще се смали пропорционално. Снимка, по-голяма от екрана, не е нужна.

След това има функция File/Save for web, където допълнително може да се намали до желаната стойност в килобайти чрез стойността за качество на JPG - Quality. И готово!

3. Aлтернатива: Ако все пак искате да покажете огромните си снимки, поставяйте не икони, а линкове към снимките.

pach:
Оставете човека намира ...
Момчето най-после имА възможност да си снима моделите с качествен фотоапарат и хайдееее...за ушите и в супата. :lol:
 На мен темата на Христо ми зарежда за около 35 секунди, което значи че е и въпрос на връзка с мрежата.
Жорж, нали не искаш някой да ти каже да си вдигнеш скоростта на мрежовата връзка, само защото той не може да те чете!?!?! :pleasantry:
Така или иначе форума загуби от намаляването размера на снимките (мое лично виждане) , сега зор и на хората да се наложат ограничения...
 :boredom:

eurostar:
Pach, нали за това съм написал точка 3-Алтернатива. Защо е необходимо в поста да се вкарват снимки за календар? А пък и предложението за смаляване на снимките не е лошо. Ако смяташ, че аз не трябва да чета постовете на колегите си от страх, че провайдерът ми ще се самозатвори, кажи.

Adrian:


Жорж е абсолютише прав - подкрепям !

pach:
Христо за пръв път се учи да качва снимки с голяма резолюция , а тук вече се чуват викове - "анАтема"...
Ми който не му харесва - да не чете... :lol: :lol: :lol: :pleasantry:
Щом админите не са реагирали - какъв ви е проблема пичове? - бавна връзка???
...или друго? :angel: :drinks:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия