Автор Тема: Снимков материал  (Прочетена 21894 пъти)

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Снимков материал
« Отговор #15 -: 01 Август 2010, 01:40:26 »
Като качиш снимките онлайн, вдясно на страницата, където е албума има "Paste link in email or IM" и под него е линка към албума. :good:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Снимков материал
« Отговор #16 -: 01 Август 2010, 09:39:35 »
Не ми излиза такъв надпис, тя ми е и българска версията, но няма нищо подобно и на български, а за линк - да не говорим.  :hi:
Вадя си линк единствено  като натисна бутона споделяне и от падащото меню "копиране на адреса", но там са видими всички снимки, които съм получавал.Няма кой - знае какви тайни снимки, но някой би се засегнал ако ми пратил снимка, пък аз взема че ги шерна в мрежата.Някак си некоректно е все пак.Искам да се вижда само този албум, а не профила ми.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Снимков материал
« Отговор #17 -: 01 Август 2010, 10:02:42 »
Аз затова и я зарязах тая Пикаса, така и не намерих начина от собствения си профил там да дам линкове за форума на снимки с цялата им големина 1024 х 768, а всички възможни варианти са някакви с по-малки размери. А иначе си пише пикселите в албума - 1024, което означава че са качени с тия големини и ги има там някъде, но за мен са недостижими както такива. Може и аз нещо да бъркам, но така или иначе не успях и зарязах.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Снимков материал
« Отговор #18 -: 01 Август 2010, 10:15:22 »
Сашо, не си само ти. Аз също не и хванах цаката как е точно, но според мен проблема е другаде. :)

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re:Снимков материал
« Отговор #19 -: 01 Август 2010, 10:17:49 »
Христо, кликваш с десен бутон върху избраната снимка/предварително уголемена в picasa/ и от появилото се меню избираш Properties/най-долу/. Появява ти се информация за снимката, включително Address(URL). Копираш този адрес и го поставяш между вътрешните скоби на , което пък е опцията да вмъкваш снимки във форума - вторият бутон от ляво на дясно непосредствено над емотиконите в меню "Публикувай отговор". Това действие извършваш с всяка снимка, която искаш да споделиш. 

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Снимков материал
« Отговор #20 -: 01 Август 2010, 10:18:13 »
Пфу, накрая се "сборих" с пикасата.Копвам въпросния линк, пействам го в браузъра и ми отваря страница в чиито десен край има линк за имейл и за форум, обаче като качих този за форума, се оказа, че е 4-5 реда  :angry:.Накрая сложих този, дето е за имейл или незабавно съобщение и... ВОАЛА! Нещата се понатъкмиха.А за да я видите в пълен размер, предполагам, че се налага логин в собствен акаунт.Пише някакъв тъпизъм от рода на:
"Влезте в профила си, за да харесате тази снимка"  :lol: :lol: :lol:
Сякаш ако не я харесвам - щом влеза в профила си и започвам неистово да я харесвам, баси...  :spiteful:

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Снимков материал
« Отговор #21 -: 01 Август 2010, 11:44:05 »
За пълният размер как аз си реших проблема:

Ако това е директния (примерен) линк към снимката, който излиза при цъкване с десен бутон върху фотото и после пропъртийз -

хттп://lh5.ggpht.com/xxxxx/xxxx/xxxxx/xxxx/s640/Photo1020542.JPG

s640 (може да е и s512 и s800 или друго) е резолюцията по ширината, като тази стойност се променя автоматично спрямо резолюцията на дестопа и свободното място в прозореца незаето от тулбарове. Като задам друга стойност след копи/пейст във форум, мога да избера точно с каква резолюция да се покаже на страницата (примерно s800 ще я покаже с размер 800х600). Ако пък направо се премахне частта /s512 от URL адреса на снимката, излиза с оригинален размер, с който е качена. Малко е сложно, но пък позволява една и съща снимка да се публикува с различни размери на различни места. А пък ако ви попадне в нета чужда снимка и по url-a я разпознаете, че е от сървърите на гугъл, като копирате url-a в url полето на нов прозорец на браузера и махнете частта /sxxx от адреса и после "ентер" може да видите и свалите снимката в пълния й размер. :good:

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Снимков материал
« Отговор #22 -: 17 Ноември 2010, 16:27:17 »
Вчера исках да кача някоя и друга снимка, но ми излизаше съобщение:
Грешка!
Папката за файлове е пълна. Моля, опитай с по-малък файл или уведоми администраторите или модераторите.

Снимките не са големи - между 100 и 150 кВ, но не можах да кача нито една. Направих проба с миниатюрна снимчица от 12 кВ, и тя не мина. А преди качвах без проблеми. Моля за помощ.
Благодаря предварително.

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Снимков материал
« Отговор #23 -: 17 Ноември 2010, 16:39:57 »
Цитат на: Tramway link=topic=2432.msg49437#msg49437 date=1290004037
Вчера исках да кача някоя и друга снимка, но ми излизаше съобщение:
Грешка!
Папката за файлове е пълна. Моля, опитай с по-малък файл или уведоми администраторите или модераторите.

Снимките не са големи - между 100 и 150 кВ, но не можах да кача нито една. Направих проба с миниатюрна снимчица от 12 кВ, и тя не мина. А преди качвах без проблеми. Моля за помощ.
Благодаря предварително.

Емо, трябва да си направиш регистрация в някои от сайтовете за снимки! www.snimka.bg там имаш 6 ГБ място и регистрацията е бърза и лесна!
Иначе тук в сайта мисля че е ограничен ресурса и не може да се качва ей тъй!

Поздрави!

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Снимков материал
« Отговор #24 -: 17 Ноември 2010, 16:41:30 »
Използвай обществен сървър (напр. снимка БГ), от там чрез линковете за споделяне на всяка снимка ги вмъкваш с иконата "Вмъкни изображение". Има едно условие, трябва да се регистрираш  на сървъра за снимки.  :drinks:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re:Снимков материал
« Отговор #25 -: 17 Ноември 2010, 16:43:45 »
Емо, утвърдената вече практика във форума е снимки да се качват някъде из порталите за снимки като www.snimka.bg, www.bgphoto.net и др. и след това да се поставят линкове към тях в подготвените вече мнения, например:

http://www.bgphoto.net/photos/708/o634063367569336250.JPG - като линк или

- отново линк, но използвайки функцията "Вмъкни изображение" в панела с инструменти или

http://media.snimka.bg/7592/021440293-big.jpg - като линк или

- с функцията "Вмъкни изображение"

На този етап самият форум няма дисков ресурс за качването на каквито и да е снимки чрез него и по-специално чрез функцията "Прикачи" и скоро не виждаме шанс нещата да се променят.
« Последна редакция: 17 Ноември 2010, 16:53:33 от Vlado »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Снимков материал
« Отговор #26 -: 01 Април 2011, 19:31:19 »
аз съм новичък тука, прочетох мнения, но май въпроса е сходен с този, като яйцето и кокошката, а всеки забравя за петела ;D

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Re:Снимков материал
« Отговор #27 -: 15 Юни 2011, 09:26:26 »
Аз искам да призова да не слагат само линковете, а да се използва функцията за вмъкване на снимки описан от Владо.. когато се вижда само линка уви в службата всички тези сайтове са филтрирани и не мога да видя нищо, а и е по- удобно докато се чете темата да се вижда снимката.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Снимков материал
« Отговор #28 -: 04 Януари 2015, 10:42:05 »


Апропо - някой да знае защо не могат да се uploadват снимки в  snimka.bg
или проблемът е в моя тв ?

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re: Снимков материал
« Отговор #29 -: 04 Януари 2015, 12:20:18 »
Не знам защо, но проблемът не е в твоя тв