Главен форум | Main forum > Останалият подвижен и неподвижен състав | Rest of the mobile and immobile composition

Относно сградите в хобито.

(1/10) > >>

EMPEROR:
Гледам нямаме си конкретна тема за сгради. Сблъсквал съм се с 3 марки до момента, а именно PIKO, FALLER и KIBRI. Трябва да ви кажа, че всяка си има и плюсове и минуси, но адски дразнещо и при трите е когато отделните елементи се разминават или изобщо не си пасват! Откачам направо! Някакъв съвет за фирма, която се справя добре както с детайлите, така и с точността за сглобката, да ми препоръчате???
Изобщо нека всеки сподели впечатленията си от различните фирми, независимо дали става на въпрост за индустриални сгради, къщи, гари или каквото и да било.  :drinks:

IKAR:
Кибри са типичен пример за това как реномирани фирми решават в един момент, че вече са си изградили име и могат да почнат да я карат по-"халто-палто", съответно да се дънят. Де да бяха само те-с мед да ги храниш. Конкретно аз най-съм доволен от Vollmer - общо взето детайлите пасват, малко си трябва игра с пилата за премахване на "ушите", но е приемливо.

Vlado:
Аз най-харесвам Artitec. Но освен картинки в различни сайтове, на които всички модели изглеждат адски добре, друго (на живо) не съм виждал. Доколкото знам обаче eurostar има на макета си такива сгради и може да каже някоя дума за тях.

eurostar:
Oт готовите сгради имам само на Faller и Vollmer. Доволен съм и от двете фирми като сглобка и мащаб. Аз имам проблем с каменните стени и тротоарните плочки. Още не съм намерил добра фирма в тази част. Разбира се, всяка сграда има нужда от дооправяне. Пластмасата блести неестествено и трябва да се минат с матов лак. А аз някои даже ги минавам с латекс, ако цветът не ми харесва. Немската архитектура е малко мрачна и е нужно малко да се пипне тук-там. Ще се опитам да добавя и малко светещи реклами, но не знам дали ще се справя. Ще видим.

Модерни сгради никой не прави. Това е голям проблем. Правят влакове в 6-та епоха, а сградите им от първа досега не са мръднали. В магазина в Монреал имаше няколко стъклени сгради. Аз тогава не ги купих, но и не запомних коя фирма ги беше произвела. Сега не мога да ги намеря.

eurostar:

--- Цитат на: Vlado link=topic=2510.msg42599#msg42599 date=1276498282 ---Аз най-харесвам Artitec. Но освен картинки в различни сайтове, на които всички модели изглеждат адски добре, друго (на живо) не съм виждал. Доколкото знам обаче eurostar има на макета си такива сгради и може да каже някоя дума за тях.

--- Край на цитат ---

Влади, имам само кораби на Artitec. Те пристигнаха като отливки небоядисани. Като ги оцветя ще ги снимам.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия