Автор Тема: Относно сградите в хобито.  (Прочетена 40960 пъти)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Относно сградите в хобито.
« Отговор #45 -: 19 Ноември 2015, 14:54:33 »
Цитат на: Vlado link=topic=2510.msg42599#msg42599 date=1276498282
Аз най-харесвам Artitec. Но освен картинки в различни сайтове, на които всички модели изглеждат адски добре, друго (на живо) не съм виждал. Доколкото знам обаче eurostar има на макета си такива сгради и може да каже някоя дума за тях.

Виждам че темата е стара, но вече имам преки впечатления от тази фирма. На снимка изглежда добре, но снимките им са силно идеализирани.
Взех си това:



с идеята да му позагладя тухлите и да го пребоядисам. Когато отворих кутията видях, че фактически без боядисване е невъзможно. Всичко приличаше на домашно приготвени отливки, между другото с доста добра детайлност, обаче примерно прозорците не са отделно от стените, освен това всички части са фабрично залепени/отляти на листове пластмаса и си трябва яко пилене и рязане с макетен нож или скалпел. Пластмасата е някаква дяволска, която НЕ МОЖЕ да се лепи с познатите ни лепила за моделиране, а само с моментно лепило. При частите няма съвпадък - нещо като старовремско Kibri са, та даже и по-зле и се налага здраво пилене и после китосване. Като цяло - стават, но е повече нерви и играчка, отколкото удоволствието когато сглобяваш Auhagen или Vollmer.

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Относно сградите в хобито.
« Отговор #46 -: 19 Ноември 2015, 15:01:48 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=2510.msg101937#msg101937 date=1447937673
.....Пластмасата е някаква дяволска, която НЕ МОЖЕ да се лепи с познатите ни лепила за моделиране, а само с моментно лепило. ......

Tова нещо е характерно за смолата, сигурен ли си, че е пластмаса.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Относно сградите в хобито.
« Отговор #47 -: 19 Ноември 2015, 15:08:45 »
Може и смола да е, нямам идея  :agree:

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: Относно сградите в хобито.
« Отговор #48 -: 19 Ноември 2015, 16:54:44 »
Смола е и си има техники за обработка, напасване и лепене.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Относно сградите в хобито.
« Отговор #49 -: 19 Ноември 2015, 20:50:33 »
При мен се залепи и напасна след съответната обработка, в момента е на груб строеж и остана само боядисването, просто давам информация за другите, на по-ниски цени можете да си купите Аухаген или Фалер, при които сглобяването е удоволствие, аз поне този пост го взех на доста по-ниска цена от каталожната, открих си един чуден магазин, в който всичко европейско е на масраф, поради простата причина че местните жители се хвърлят на дръгливото им Хорнби  :haha: