Автор Тема: Закупуване на аерограф от ибей  (Прочетена 39883 пъти)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #15 -: 23 Юни 2010, 20:38:07 »
Чети по-горе^
Май ще е по добре да вземем 0.3мм
« Последна редакция: 23 Юни 2010, 20:48:32 от widowmaker »

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #16 -: 23 Юни 2010, 21:31:53 »
"а по скоро в това, че 0.2 мм дюза работи с фини бои,
а аз не съм сигурен колко фини са ревелските, които ползвам..."


 Перфектно 0.2 мм дюза ще се справи с бои на ELITA MODELLE - www.elita.de i Model Master - Testors - http://www.testors.com боите са супер и много лесно се работи с тях.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #17 -: 23 Юни 2010, 22:00:58 »
Ако наистина няма да се справи с бои на ревел. И аз ще искам 0,3.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #18 -: 23 Юни 2010, 22:35:24 »
Може ли и аз? 1 брой, bitte!  :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #19 -: 24 Юни 2010, 08:51:09 »
Не съм скачал, а се смях, че "свършиха" общо 16 бр. аерографи.
Но бях на чужд (досадно работещ) компютър и не  се сетих да пусна емотиконите със смях - само тоя с клечката и то по препоръка на домакина.
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Аз също потвърждавам един брой от 0,3 мм.

Принципно 18 евро (17,60) е застрахована пратка до 2,5 кг (или май беше до 5 кг) но пристига 99 % сигурно , но много бавно.Но струва ми с, че 6/7 аерографа не би трябвало да надскочат 5 кг...

Аз лично (но не го препоръчвам за групова поръчка) ползвам незастрахована за 8,60 евро от немско, която де факто е също застрахована от загубване но до 50 евро (при обявена стойност) обаче ми пристига два пъти по-бързо , при това на домашен адрес а не на гише.Но както казах , не го препоръчвам за групова поръчка , щото ако стане нещо горим всички  :focus:,  :lol: :lol: :lol:
а иначе само аз пия студена вода (до сега не съм имал проблеми :thank_you:).
Даже вчера си получих в плик с обикновенна поща (4,30 евро от Германия) контейнеровоз , двуосен дълга база, без ОVР , но в перфектно състояние ... за 6 дена !!!

За аерографите.
Не виждам смисъл в такава малка разлика (0,2-0,3 мм) , след консултация и със специалисти. Тоест хора които ползват аерограф не от вчера , за мен като начинаещ ми препоръчаха да почна с 0,3 мм.
Виж , друго би било да има 0,15 - тогава разликата наистина е съществена от 0,3 мм.
Колкото до боите, всеки си има предпочитания към дадена марка (както Иво например) но всички сме еднинни в това коя боя не става за нищо.

А доколкото знам от врели и кипели аерографаджии :punish:, ако не си прецедиш боята през дамски чорап :girl_hide:, преди да я сложиш в аерографа, ще имаш и плюене от дюзата :bad:, както и често задръстване на иглата и куп други проблеми :rtfm:.
Звучи логично нали?!!!
 :yes: ;D ;D ;D
 :yes: ;D ;D ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #20 -: 24 Юни 2010, 09:43:13 »
Да споделя малко скромен опит. Пръскам с аерограф с 0,3 мм. дюза, много подобен на този който е показан и мисля, че е съвсем подходящ за нашите цели. Имам и втори с 0,35мм и честно казано разликата е значителна, но тя идва и от различното "захранване" горно/долно при двата модела. Мисля, че малките дюзи имат приложение, когато става въпрос за рисуване и то на много фини неща, а това изисква майсторство и умения, които при моделизма не са необходми. И до ден днешен не мога да тегля права равна черта с аерографа, а това е един от първите уроци за хората искащи да рисуват с аерограф. И последно по тоя въпрос дюзите са нещо което се сменя.

За боите съм различни бои и при всичките се появява плюене след продължително пръскане, защото се натрупва засъхваща боя. Основен проблем беше, че от боядисването с четка бях свикнал да разреждам доста по-малко боята, а аерографа си иска доста течна и много добре разбъркана боя. Обикновено разбиването на боята ми отнема много повече време от самото пръскане.

Аз лично си купих следния комплект преди време:

http://cgi.ebay.co.uk/AIRBRUSH-KIT-AIRBRUSH-COMPRESSOR-AIR-BRUSH-COMPRESSOR-/370268372610?cmd=ViewItem&pt=UK_Crafts_DrawingSupplies_EH&hash=item5635b6fe82

И съм изключително, доволен. Доставката беше 15 паунда, но търговеца ползва Хермес за спедитор и кашона, доста тежък заради компресора, беше донесен от куриер до офиса ми и предаден лично срещу подпис. Така че ако някой търси цялостно решение за пръскане мисля, че е удачно. Когато пазарувах това беше единствения коплект с компресор, в момента се предлагат и други комбинации.

http://stores.ebay.co.uk/RDGTOOLS-ON-LINE_AIRBRUSHES-COMPRESSORS-TOOLS_W0QQ_fsubZ293104015QQ_sidZ81740245QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em322

Гледам че има някакви катили дето предлагат тука подобни неща на двойни цени:
http://www.eurographs.com/Magazin/Products/Komplekti/PID-OS0102.aspx

http://cgi.ebay.co.uk/ELEPHANT-AIRBRUSH-KIT-AIR-BRUSH-COMPRESSOR-NEW-UK-/350358667220?cmd=ViewItem&pt=UK_Crafts_DrawingSupplies_EH&hash=item519300ffd4

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #21 -: 24 Юни 2010, 09:57:39 »
За плюенето от зъсахнала боя е логично . Отпушва се рязко и изплюва.
За плюене без да е засъхнала (друг вид плюене - заради количеството боя отпред) - попивай на изхода (дюзата) от време на време с ушоклечка - така не се натрупва излишно количество боя и предотвратявя плюенето.
Сега ако и Шатци (той си ни е истинския Пикасо  :lol: :lol: :lol:),
 се произнесе за опита си  аерографа ?????
Може да съберлем още инфо от най-ценното ----> споделен практически опит!
 :hi: :hi: :hi:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #22 -: 24 Юни 2010, 10:49:34 »
Аз само не разбрах дали съм в играта?...защото като броя предните постове съм 6-7 по ред. :spiteful:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #23 -: 24 Юни 2010, 11:25:30 »
Май ЗАЗО е прав като за аматьори по-евтиният вариант с 0.3 мм дюза е по-подходящ. Вторият има доста джаджи по него - регулиране на въздуха, регулиране на подаваното количество боя, т.е. съотношението въздух-боя и др. до колкото виждам. Аз лично не мисля, че за макетирането чак толкова много ни е необходимо, при положение, че много фирми продават и спрейове като вариант за боядисване. Та, давайте да решаваме какъв модел ще купуваме и да действаме. Колкото повече умуваме, толкова повече се отдалечаваме от първоначалната цел. Утре някой ще изкара вариант на цял комбайн - аерограф + пистолет за боядисване на коли + компресор за боядисване и надуване на гуми + комплект четки за дооформяне на изделието и т.н. и т.н.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #24 -: 24 Юни 2010, 13:58:28 »
Цитат на: nilfe link=topic=2532.msg43131#msg43131 date=1277367930
... съотношението въздух-боя...


Това доколкото го знам става именно от "спусъка", за което се води "дабъл екшън" ( двойно действие) щото с един спусък регулиращ едновременно подаването и на боята, и на въздуха. Точно това ме притеснява, ще си иска бая трениране ...или както казват майсторите - "Докато свикнеш да се разписваш с аерографа, бая модели и боя ще улееееешшш!!!"

Цитат на: nilfe link=topic=2532.msg43131#msg43131 date=1277367930
... Колкото повече умуваме, толкова повече се отдалечаваме от първоначалната цел. Утре някой ще изкара вариант на цял комбайн - аерограф + пистолет за боядисване на коли + компресор за боядисване и надуване на гуми + комплект четки за дооформяне на изделието и т.н. и т.н.

Такива комплекти има в Бриколажжжжж  :haha: :haha: :haha: :haha:

Иначе Христо не се притеснявай, щом колегата е в Китай , изчакай да мине 16 часа (по това време вече е свършил работа, вечерял и влиза във форума...предполагам). :scratch_ones_head: :lol:

А аз за себе си съм избрал ----- М-130/0,2 мм , при това с такава разлика в цената не е от значение парите , а по-скоро дали ще се справя с по-обикновен модел.
 :blush2: ;D ;D ;D


widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #25 -: 24 Юни 2010, 14:24:00 »
Айде аз като човек с опит в боядисването да се изцепя:
1. И двата имат реглаж на въздуха и боята, нали са двойна акция.
2. Изменяне съотношението боя/въздух позволява с използването само
на гланц боя да могат да се направят покрития, вариращи от гланц до пълен мат.
3. Отвор 0.2мм има 2.25 пъти по малко сечение от 0.3мм, не са много еднакви, си мисля.

До Пач:
Дай да не издребняваме с това да свалим транспорта до стотинки,
почваме да си показваме точно Бай Ганьовщината :)
Аз мога и да си платя транспорта само за един, мен не ме бъркат 18Е,
но не мисля, че има смисъл и че е полезно упражнение...

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #26 -: 24 Юни 2010, 14:30:57 »
OK .... за мене един от които вземате. :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #27 -: 24 Юни 2010, 14:47:13 »
Цитат на: widowmaker link=topic=2532.msg43135#msg43135 date=1277378640
...
До Пач:
Дай да не издребняваме с това да свалим транспорта до стотинки,
почваме да си показваме точно Бай Ганьовщината :)
Аз мога и да си платя транспорта само за един, мен не ме бъркат 18Е,
но не мисля, че има смисъл и че е полезно упражнение...

Не ме разбра...не става въпрос да издребняваме , ама някой пак се разглаголстваха "Ама защо точно 18 евро?"  :scratch_ones_head:  и такива ми ти глупости... :sarcastic:
оОще повече, че не си поръчаха, а само гледат ... :wild:


Аз самия съм си плащал транспорт от 18 евро за стока от 6,5 евро !!!!
Особено когато продавача не е сговорчив...
Но тук не ставаше въпрос да се пазариш, а да взимаме заедно, та поне транспорта да ни е по-евтин, каквато беше идеята ти!
 :scratch_ones_head: :yes: ;D ;D ;D

Аз също не очаквах, че ще се съберат толкоз кандидати за аерографи... :this:

Иво , кой какъвто иска да взима, нали така - има и от двата модела за всички желаещи.
Ти си прецени какъв искаш , не ние да ти избираме... :drinks: :drinks: :hi:
 ;D ;D ;D

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #28 -: 24 Юни 2010, 15:23:42 »
:) Ok искам от по-евтиния.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Закупуване на аерограф от ибей
« Отговор #29 -: 24 Юни 2010, 16:33:49 »
1. Иво - 0.3мм
2. Аз - 0.3мм
3. Пач - 0.3мм
4. Нил - 0.3мм
5. Кракомобила - 0.2мм (кракомобила е единствения с 0.2мм, предлагам да мине и той на 0.3мм)
6. Тачо - 0.3мм
7. Христо - 0.3мм
« Последна редакция: 25 Юни 2010, 06:05:31 от widowmaker »