Автор Тема: Макети на сгради от СИМОНА  (Прочетена 53885 пъти)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #30 -: 11 Юли 2011, 11:52:00 »
Приятели,
какво по същност е лепилото "контакта" на Ревел ? На тубата пише единствено polystrene cement и нищо конкретно. И то ли е обикновенно лепило за ПВЦ ? Защото ми се струва, че хваща по-добре от онези прозрачни туби с воднесто ПВЦ лепило с които се лепят отбратните тръби. Видно е, че са 2 различни типа лепила.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #31 -: 11 Юли 2011, 16:03:35 »
Цитат на: niki link=topic=2551.msg63196#msg63196 date=1310364200
Да не говорим, че и полистирола  е пвц))))))))))))))))))) или може би е от кайма, знам ли). разликите , ако щеш при някои разновидности на материалите  е само различен строеж на атома, недей така на ангро да говориш. :drinks:, За всички материали има органични разтворители, все пак всичките те са петролни продукти.

Пробвай да го разтвориш в ацетон и да си направиш лепило.


Цитат на: gzo link=topic=2551.msg63201#msg63201 date=1310374320
Приятели,
какво по същност е лепилото "контакта" на Ревел ? На тубата пише единствено polystrene cement и нищо конкретно. И то ли е обикновенно лепило за ПВЦ ? Защото ми се струва, че хваща по-добре от онези прозрачни туби с воднесто ПВЦ лепило с които се лепят отбратните тръби. Видно е, че са 2 различни типа лепила.


Ами те хората са го написали - полистирен, т.е. другото наименование на полистирола.
Обикновено е разтворен полистирол в ацетон, върши перфектна работа за залепяне на детайли от същия материал - демек всички сглобяеми къщички, самолети, кораби ( и т.н.), които се продават.
« Последна редакция: 11 Юли 2011, 16:07:28 от widowmaker »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #32 -: 11 Юли 2011, 16:31:35 »
Дани, бе човек, с тангит става точно така, настъргваш си от материала, и се разтваря, като кит.Канализация не съм правил, но съм гледал новите пвц улуци- лепи , като звяр, ако го напънеш както казваш , се чупи някъде отстрани, но не и на мястото ,където е залепено.Аз не съм нито вносител, нито търговец на този материал))) да го ,,защитавам,, просто наистина става за работа.Акрилните лепила както каза, може и  да се счупи, ноооо, те се ползват само да сложиш тук там, да фиксира за секунда, да не придържаш с ръце.После както казах с тангита-лепиш. :drinks:.Живот и здраве, като се върнеш, ще пием по нещо на терасата, и ще ти покажа, на живо.Това всичко го казвам, на база опит- минало ми е през ръцете, разбери, не са догадки ли прочетено някъде.
« Последна редакция: 11 Юли 2011, 16:38:53 от niki »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #33 -: 11 Юли 2011, 16:46:26 »
Ники, само си губиш времето.. Ти не спориш с widowmaker, а с GODMAKER-a!  :spiteful: :lol: :lol:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #34 -: 11 Юли 2011, 17:13:58 »
Цитат на: niki link=topic=2551.msg63211#msg63211 date=1310391095
Дани, бе човек, с тангит става точно така, настъргваш си от материала, и се разтваря, като кит.Канализация не съм правил, но съм гледал новите пвц улуци- лепи , като звяр, ако го напънеш както казваш , се чупи някъде отстрани, но не и на мястото ,където е залепено.Аз не съм нито вносител, нито търговец на този материал))) да го ,,защитавам,, просто наистина става за работа.Акрилните лепила както каза, може и  да се счупи, ноооо, те се ползват само да сложиш тук там, да фиксира за секунда, да не придържаш с ръце.После както казах с тангита-лепиш. :drinks:.Живот и здраве, като се върнеш, ще пием по нещо на терасата, и ще ти покажа, на живо.Това всичко го казвам, на база опит- минало ми е през ръцете, разбери, не са догадки ли прочетено някъде.

Ники, лайноотводна тръба брат не се разтваря почти от нищо.
Вместо да се пънеш, вземи пробвай материала (за къщите) да го настържеш и го виж как ще се държи.
Пък напиши тук какво се е получило. Цъкни някоя снимка. С каноконлит се лепи, това е ясно.
Дай да видим дали може да се направи лепило, което да лепи качествено и да е здраво.
Чистият поливинилхлорид е жесток боклук, само термична обработка го оправя.
Може материалът, който се ползва да не е пвц точно, а нещо по различно.

@ Венци:
Вместо да си на всяко гърне мерудия, вземи напиши нещо и за моделни влакове, а?
Щото освен "временното сървърче", другото дето си писал е чиста плява.
И тук таме изцепки като оная с електровоза в 1/87 дето щял да тежи 1 тон.

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #35 -: 11 Юли 2011, 17:32:03 »
))))))))))))))))))))))) ясно. Спирам, няма смисъл. ТИ  не четеш, аз няма за какво да се ,,напъвам,,. По- горе, ти писах, че става така и така с това и това лепипло, че от 30 години работя  в областта, пуснах снимки, на неща направени от пвц, стояли на вятър, сняг, слънце, дъжд и тн. Повтарям за всеки случай, отговорите на последния пост/твоя/ - ги има по нагоре  в мойте постове и снимки. :drinks: :drinks:Да допълня, на няколко от снимките има една къща, тя е горе долу, 1, 50, 1, 40, 1, 60метра, целта беше за панаира да се направи в умален вид, нанасянето като последователност на система за изолазиция-да се вижда по малко от всеки слой. Та на това пвц си хвана лепилото от раз, без проблеми, силикона също, а както се вижда  е качена на 7 метра. От София до Пловдив пътува хваната с каиши вурху конструкцията за изложбата- това са големи натоварвания. Снимките са от Пловдив, КАКТО добре се вижда, няма нищо разлепено или счупено, 3 години се ползва и изглежда по същия начин. :drinks:
« Последна редакция: 11 Юли 2011, 17:48:59 от niki »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #36 -: 11 Юли 2011, 17:52:21 »
Цитат на: niki link=topic=2551.msg63216#msg63216 date=1310394723
))))))))))))))))))))))) ясно. Спирам, няма смисъл. ТИ  не четеш, аз няма за какво да се ,,напъвам,,. По- горе, ти писах, че става така и така с това и това лепипло, че от 30 години работя  в областта, пуснах снимки, на неща направени от пвц, стояли на вятър, сняг, слънце, дъжд и тн. Повтарям за всеки случай, отговорите на последния пост/твоя/ - ги има по нагоре  в мойте постове и снимки. :drinks: :drinks:Да допълня, на няколко от снимките има една къща, тя е горе долу, 1, 50, 1, 40, 1, 60метра, целта беше за панаира да се направи в умален вид, нанасянето като последователност на система за изолазиция-да се вижда по малко от всеки слой. Та на това пвц си хвана лепилото от раз, без проблеми, силикона също, а както се вижда  е качена на 7 метра. От София до Пловдив пътува хваната с каиши вурху конструкцията за изложбата- това са големи натоварвания. Снимките са от Пловдив, КАКТО добре се вижда, няма нищо разлепено или счупено, 3 години се ползва и изглежда по същия начин. :drinks:

Ники, чета аз и то доста внимателно. Едно е рекламно табло 2 на 4 метра, съвсем друго е къщичка 8 на 10 см.
Това имах предвид, дай да видим къщичка залепена, а не букви, големи по половин метър.
Тях можеш да ги залепиш (грубо) с каквото си искаш, сигурно ще държат и с дърводелски туткал.

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #37 -: 11 Юли 2011, 17:56:29 »
Дани, виж ми моста, 1, 60 е дълъг, елементите са 2мм на 1,5 мм, /това е площа на която ги лепя/ също така и пейките, има ги снимани  и качени, сега ще намеря снимките на макети , които съм правил за строителни фирми./мащаба е 1;100/  :drinks:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #38 -: 11 Юли 2011, 18:02:22 »
Снимах ти клип, на който се вижда как взимам /направих си от пвц, приспособление за баластриране/ не съм си мислел, че ще го тествам/по този начин/, нооооо стъпих на него, а аз съм 87 килограма- не предизвиках никакви аномалии)))  върху цялостта му.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #39 -: 11 Юли 2011, 18:20:28 »
Много добре щом си тествал, дерзай!
Аз ще карам по стария изпитан начин:
за сгради - китове или пък релефни плоскости (покриви, тухли, павета, камъни и т.н.) за самостоятелна постройка.
за мостове - профилен месинг (L,T,I профили) и поялник :)

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #40 -: 11 Юли 2011, 18:23:51 »
Ето го http://www.youtube.com/watch?v=t_VZhnBXxSY   , както се вижда , качено то Тони :hi:
« Последна редакция: 11 Юли 2011, 18:42:58 от niki »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #41 -: 11 Юли 2011, 18:29:45 »
Разбира се , аз не те агитирам, да почнеш с пвц. Реално всеки работи с материала и начина с , който се чувства най -сигурен, и можещ. Просто за всичко си има чалъм, както ако си спомняш преди  3 месеца те питах, защото ти разбираш, а аз не, и си взех за целта поялник/30 вата/ , за което :hi:. . Всичко , пък ,което писах за пвц то е, за тези , които ме питаха, да споделя опит и знания. :drinks:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #42 -: 11 Юли 2011, 18:35:25 »
Ще гледам като се прибера, от чайна тубата не се отваря.
Рестрикции (по комунистически), какво да се прави...

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #43 -: 11 Юли 2011, 18:41:57 »
АА, да не пропусна, тревата на макета съм си я лепил към пвц то с с-200. Наистина, има разлика, когато лепиш на по голяма площ, но става. :drinks:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #44 -: 12 Юли 2011, 08:39:08 »
Ако сте се укротили, да вметна...

Водна шкурка за моделите - само където си лепил, китвал или е грапаво, а ти трябва гладко. :this:
На другите места и излишна загуба на време и средства. :yes:

Преди боя почти на 95 % е задължително поне една ръка да го пръснеш с кит по две причини:
1. Именно подготвяш (грундираш) гладката повърхност , за да "хване" по-добре боята.
2. Кита перфектно показва къде не си видял драскотина или друг недостатък който после ти прецаква визията при боята.
(тук евентуално вече играе и водната шкурка, пак кит и т.н. няколко пъти докато наистина стане много добре)

Това обаче е излишно ако (и преди кита се прави) не си го "умил" със спирт за обезмасляване.
Ако не си го обезмаслил, независимо какъв е материала, боята ще винаги ще пада. Ако не го прави при самото
боядисване, то става при пипане и боравене с детайла или цялата кострукция - люпи се и разваля направеното.
Струва ми се, че точно с този проблем се е сблъскал и gzo.

Това всичкото горе се отнася наистина за сравнително дребни детайли (от вагон, локомотив до сгради)
при моделирането и макетостроенето. При огромните предмети, които са ползват в рекламната индустрия
може и да ловят лепила , бои и т.н но там се търсят коренно различни резултати от нашите.

И нещо по темата и извън нея.... :spiteful:

Момчета, не е нужно да се нахвърляте един на друг и да доказвате кой, как греши!
Още повече, че това дразни хора от типа на Венци и става съвсем разводняване на темата.
И двамата сте направили най-важното - споделяте своя опит.
Ама нека да е по структурирано (именно тук спора и "доказването" развалят всичко),
та като се четат постовете ви да се "набива" на очи полезната информация (а не спора).

Че то сега четох, четох...че потретих за да отсея зърното от плявата и пак не съм сигурен
дали схванах кой какъв опит и съвет "ми дава", за работа с различните материали.
Много писани-малко инфо и то трябва "да си го търся".

Поздрави!
 ;D ;D ;D

Ако искате съберете важното от постовете си в един , а модераторите да затрият излишните!!! ;)
Май по-добре ще си е темата тогава... :scratch_ones_head: