Автор Тема: Макети на сгради от СИМОНА  (Прочетена 53891 пъти)

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Re: Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #75 -: 02 Септември 2018, 13:00:50 »
Благодаря, Марио! Ще го потърся и пробвам. Това ще е мой първи опит със Симона. От форума виждам,че атано има доста хубави изпълнения с този материал.

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #76 -: 02 Септември 2018, 14:35:06 »
Ако тепърва ще пробваш - аз лепя с каноконлит, капчица, или какъвто вариант на ЦА имам. Лепи много бързо, лесно, безкрайно здраво и сигурно. Но няма никакво време и възможност за наместване и нагласяне. Мажеш, допираш и край. Но може и да нагласиш на сухо което както трябва и след това да му капнеш малко лепилце в ръба между двете части. Ако нещо се размести - отварям с макетния нож, зачиствам с шкурката и е готово за ново лепене. Всичките ми кутии, пулта, портали на тунели, целия втори етаж на макета е така.

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Re: Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #77 -: 02 Септември 2018, 16:57:50 »
Благодаря, mitko0888! Kazah po-горе, че това ще са първи опити. До сега ползувах друг материал за  тунелните портали и подпорни стени, но за  целта сега  се оказа мек.

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макети на сгради от СИМОНА
« Отговор #78 -: 22 Ноември 2018, 18:47:02 »
Цитат на: TANO link=topic=4884.msg104893#msg104893 date=1471501446
и евентуално, ако успея да си ги направя – имитация на два ръчага за семафорите.

Ей за тия става въпрос:


Две години ги мислих как да ги направя от ламаринки, или фотоец, пък най-накрая взех скалпела, и за няколко часа бяха изрязани от симона. Който го е измислил тоя материал, трябва паметник да му се направи. Лично аз много им се радвам. Сега на малкото макетче му остана само ландшафта, и мисля да го почвам в най-скоро време. Демек сезон III ще е някъде напролет догодина.

 :drinks: