Автор Тема: Ново чудо на света  (Прочетена 5089 пъти)

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Ново чудо на света
« Отговор #15 -: 20 Юли 2010, 11:19:02 »
Не мога да разбера, защо в един такъв форум с интелигентни хора, трябва постоянно да се излива злоба, жлъч - пряко или под формата на сарказъм и ирония. Чета и други форуми, но като че ли тук са събрани най-нещастните хора с най-хубавото хоби.

Не забравяйте, че всички сме хора, а разликите между нас идват от различната среда, в която сме израснали (не по наш избор) и живеем. Останалото е предразсъдство и късогледство. Злобата я насочете директно към политиците, които са създали сегашните условия на живот, не мразете хората, заради това че са израснали или трябва да живеят в тях.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ново чудо на света
« Отговор #16 -: 20 Юли 2010, 11:47:04 »
И не мразете държавата като граници, природа и всичко, а я отстоявайте, защото това е нашата родина!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ново чудо на света
« Отговор #17 -: 20 Юли 2010, 12:05:04 »
Цитат на: BDZ link=topic=2570.msg44468#msg44468 date=1279613942
Не мога да разбера, защо в един такъв форум с интелигентни хора, трябва постоянно да се излива злоба, жлъч - пряко или под формата на сарказъм и ирония. Чета и други форуми, но като че ли тук са събрани най-нещастните хора с най-хубавото хоби.

Не забравяйте, че всички сме хора, а разликите между нас идват от различната среда, в която сме израснали (не по наш избор) и живеем. Останалото е предразсъдство и късогледство. Злобата я насочете директно към политиците, които са създали сегашните условия на живот, не мразете хората, заради това че са израснали или трябва да живеят в тях.

бла - бла - бла...те да вземат да се заселят край вас и като карцином да завладеят цялата махала, пък тогава да те питам дали ще бъдеш такъв човеколюбец.  ;D

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ново чудо на света
« Отговор #18 -: 20 Юли 2010, 12:08:21 »
Е, да, ама като хулиш какво променяш? Ако вместо това изтъкваш красотата на България - ще промениш - защото повече хора ще се борят за нея, а тя има нужда от това!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ново чудо на света
« Отговор #19 -: 20 Юли 2010, 14:49:37 »
Да бе, да взема да обърна и другата буза.  :lol:
Май с пушка на рамо му е оправията, ама съм стар за тези работи - да му мислят младите - дупе да им е яко!  :spiteful:

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Ново чудо на света
« Отговор #20 -: 20 Юли 2010, 14:54:26 »
Цитат на: XRISTO link=topic=2570.msg44471#msg44471 date=1279616704
Цитат на: BDZ link=topic=2570.msg44468#msg44468 date=1279613942
Не мога да разбера, защо в един такъв форум с интелигентни хора, трябва постоянно да се излива злоба, жлъч - пряко или под формата на сарказъм и ирония. Чета и други форуми, но като че ли тук са събрани най-нещастните хора с най-хубавото хоби.

Не забравяйте, че всички сме хора, а разликите между нас идват от различната среда, в която сме израснали (не по наш избор) и живеем. Останалото е предразсъдство и късогледство. Злобата я насочете директно към политиците, които са създали сегашните условия на живот, не мразете хората, заради това че са израснали или трябва да живеят в тях.

бла - бла - бла...те да вземат да се заселят край вас и като карцином да завладеят цялата махала, пък тогава да те питам дали ще бъдеш такъв човеколюбец.  ;D

Живял съм за кратко и в гето и не съм мразил хората там, колкото и  антисоциални да са били, защото е очевидно, че са такива заради мизерията, породена от липса на пари, а не защото са се родили такива.
Помисли върху следния пример:

Раждаш се и погрешка те разменят в болницата с циганско бебе. След 20 г. ти щеше ли да ходиш с чист панталон и риза и да колекционираш скъпи влакчета? След 20 г. циганското бебе отгледано от твоите родители щеше ли посредата на зимата да изкърти паркета в апартамента и да запали огън да се постопли? Отговорът е "Не" и в двата случая. Ако законът не ти харесва или не се прилага, вини управляващите, не хората - те живеят или оцеляват според в резултат на условията създадени от управляващите.

И като вземеш пушката, какво ще направиш? Празни приказки на безсилен човек.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ново чудо на света
« Отговор #21 -: 20 Юли 2010, 15:07:57 »
Прав си, не само аз - всички сме безсилни да се преборим с тази напаст.А колкото до размяната - и аз гледах онова репортажче с въпросният циганин - програмист, ама не можем всичките да ги изселим в приемни семейства, та макар и след време да са ни благодарни за това.Нали сме в ЕС?Кой ще разреши нещо подобно?А да разбиеш техните гета с агитация и наливане на пари, пък ако ще и с рестрикции (затвор) нищо няма да се получи, практиката го е доказала.Безсилен?Да, и не само аз - държавата и всички ние сме безсилни.Празни приказки наричаш моите? Празни са тези, че трябва да им правим агитация и да им търсим работа.На тебе като останеш безработен (не дай си боже!) някой ще ти търси ли работа? Ти май мислиш като онзи баща с двамата синове - единият работлив, а другият - мързелив.Работливият се блъскал, купил си къща, кола, изучил си децата и всичко каквото ти дойде на ум с честен труд.Мързеливият пък цял живот пилял на баща си парите.Обаче бащата още приживе приписал всичките си имоти на мързела: - той другият ми син си има, а този, горкият, нищо си няма...  :yes:
Трябва и малко правда на този свят, а не да се мисли по този начин.Лично аз нищо няма да променя а и нямам желание да се разправям.Както казваш - чеша си езика.Но проблемът си го има и не само аз го забелязвам.В моят град не е наболял, но като гледам и слушам какво става в София....много скоро ще стане сериозен.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Ново чудо на света
« Отговор #22 -: 20 Юли 2010, 15:13:35 »
Значи преди доста години класната ми отиде за известно време в Бразилия. Като се върна я попитах, понеже ми беше интересно, какви хора живеят в т.нар. бидонвили, бордеи, фавели, коптори и т.н. все едно как ще ги наречем. И отговорът беше повече от озадачаващ - не става дума за мизерия, за безпаричие, а за чист мързел. Просто там климатът е такъв, че позволява да се живее на улицата. И се получава верижната реакция - скитник ражда скитник и прочие. Такъв човек като влезе в някои ресторант, ще му дадат нещо да яде само и само да им се махне от главата. Градове големи, после в друг ресторант и т.н. Тия хора просто не мож ги накара да работят. Същата е работата и у нас с тая разлика, че некои хора имат много голям интерес от тая ситуация, най-вече на четири години един път. Затова и е възможно да се краде, да не се плаща тока и т.н. А не разни "расова дискриминация", тинтири-минтири и прочие. Колкото и да е странно, има и цигани лекари, полицаи и т.н.

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Ново чудо на света
« Отговор #23 -: 20 Юли 2010, 15:17:39 »
Христо, съгласен съм с всичко в последното ти мнение. Понеже и аз съм живял, през онова време преди 20 г. си спомням, че настоящите проблеми с циганското малцинство ги нямаше. Дотук мисля, че може да се съгласим предполагам? Добре, какво се промени коренно през последните 20 г.? Политическата система? Умело ни настройват едни срещу други, а дефакто ние всички сме жертви на една и съща система, на едни и същи управляващи.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Ново чудо на света
« Отговор #24 -: 20 Юли 2010, 15:48:39 »
БДЖ-то е напълно прав, и се учудвам , че администраторита не са разчистили тая тема,
защото тя отдавна е излезнала от възхищението към поредното строително постижение на човечеството!!!
Всичко друго е ...точно - бла,бла, бла и т.н.
Независимо къде си отишъл, в ЕС, Щатите, Южна америка или Хонконг,
не си ли читав човек и там ще ти проличи.
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Добре че поне 75 % от българите все още ги бива да работят,
и отдавна са разбрали че с бла,бла и бла, работата не става.
Поели са всичко в свой ръце и въобще не ги интересува, топлофикация, газпром и правителство.
Само такива хора са способни да променят нещо из основи...
Всички други са плямпала, дето също им е изгодно да "удрят" правителство, власти, цигани, и т.н. с кравиатурата...а опрели се до работа - първи почват да мрънкат!!!
Темата яко се е изкривила и апелирам към изтриването и!!!!
 :angry: :angry: :angry:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Ново чудо на света
« Отговор #25 -: 20 Юли 2010, 15:52:26 »
Момчета, тоя проблем не е само у нас. Вижте преди няколко години какво стана във френските предградия и тамошните гета, когато палеха коли и магазини - беше като гражданска война. Там е същата мизерия, същите условия и същата работа, само дето не са цигани, а 2-3 поколения имигранти от бившите френски колонии, които така и не са успели да се интегрират във френското общество. И не е само там - ами негрите и латиносите в гетата в Щатите? Ами в другите държави? Истината е, че няма оправия или ако има, то не става за няколко години - трябва последователна политика по въпроса и наливане на много пари. Но мързела с пари и политика не се лекува. Ето и един виц по въпроса:

Отива един бизнесмен в някаква африканска държава и гледа един негър лежи под една палма, яде банани и пие кокосово мляко. И му вика:
- Виж се бе, здрав и прав младеж като тебе! Защо мързелуваш ами не захванеш бизнес?
- Какъв бизнес? - пита негъра?
- Ми вземи обери бананите и ги продай на туристите. С парите купи колело, та следващия път да набереш повече, после си купи и количка и обери всичките палми в околността, вложи спечеленото в плантация, създай фирма и почни да се рекламираш и на запад и след няколко години ще си бос на голяма мултинационална компания, ще си осигуриш старините и по цял ден ще си лежиш и ще си пиеш бананов шейк с кокосови стърготини.
Негърът се замилил и казал:
- Ми че аз и сега съм си бос, по цял ден си лежа и ям банани с кокосово мляко :)
« Последна редакция: 20 Юли 2010, 15:54:21 от Mixy »