Автор Тема: Гафове на производители  (Прочетена 13735 пъти)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Гафове на производители
« Отговор #15 -: 03 Юни 2008, 22:33:42 »
Цитат на: br118 link=topic=259.msg6531#msg6531 date=1212496545
Цитат на: CALLlO link=topic=259.msg6516#msg6516 date=1212481197
Цитат на: Maktub link=topic=259.msg6046#msg6046 date=1211834379
едната страна носи логото на "Виви-кола", а другата – на "Оранжина"

Това се казва гаф, ГОЛЯМ ГАФ ... ;D ...

Но br118 е прав, гафът прави бройката уникат, както са уникат монетите от 10 ст, на които и двете страни са с "ези"!

ех, ако можеше от някъде да ми изпаднат сгафени банкноти от 1 долар, на които пише 100 ... ;)

Eee, ти сега ще поискаш няколко стотин хиляди униката!  ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Гафове на производители
« Отговор #16 -: 03 Юни 2008, 22:43:22 »
ами помисли само... с една такава "уникална" банкнота дори и един никак уникален локомотив не мога да си купя...  :o
но с няколко таквизи - нещата стават доста по-различни  8)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Гафове на производители
« Отговор #17 -: 16 Юни 2008, 15:58:43 »
Цитат на: Adrian link=topic=259.msg5770#msg5770 date=1211460371


Според мен баща ми е направил голям гаф , след като ме е произвел толкова рано!
Мо'еше да изчака 20 години  :-\

Е те това е приказка на място!!!! Но това си има и положителните неща - синовете ни ще се кефят на по-хубави неща, а не като нас само на Пико и Шихт.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Гафове на производители
« Отговор #18 -: 07 Септември 2008, 17:50:04 »
Като стана въпрос за Schicht, не знаех че и SNCF са имали Reko вагони  :o ;D




« Последна редакция: 07 Септември 2008, 17:52:37 от br118 »

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Гафове на производители
« Отговор #19 -: 18 Февруари 2009, 19:43:01 »
Хайде малко да ъп-неме темата нагоре. Този път става дума не за гафовете и измишльотините при детските изпълнения, а за наистина модели с големи претенции. Както знаете, бате Роко преди да банкрутира, някъде през 2003-та, 2004-та г. пусна т.нар. "платинена" супер скъпа и уж супер качествена и детайлизирана серия от модели. За въпросната лебедова песен казах в темата за предимствата и недостатъците на отделните фирми. От друга страна моделите от тази серия, точно поради последвалия банкрут, не са кой знае колко като брой и при повече късмет в и-бея или в немските магазини, дето си прочистват складовете от стари неща биха могли да се намерят на доста сносни, дори понякога на смешни цени. Въпросът е дали си струва. Аз например до съвсем скоро много ме беше яд, че не можах да си купя "обекта" на разглежданата статия - просто защото тогава все още бях студент и нямаше от къде да извадя 1000 лева а сега, когато мога да ги дам, тези модели отдавна не се произвеждат. Но, както става ясно от статията, няма за какво да ме е яд.

Та стартовият сет 41250 излиза точно преди 5 години. Съдържа "платинена" версия на дизел-хидравличния локомотив V200 със звук и три вагона за регионални превози "Сребърна монета" също с някакви звукови функции, всичко в 3-та епоха. Тогава големият хит е вече остарялата Мишка 3, която е същата като Мишка 2, но с по-различен дизайн. С нея се управляват до 99 локомотива, а със сегашната знаете колко....
Но друга ми беше мисълта. Както казах, локомотивът е със звуков декодер, което сега се счита за нещо не толкова необичайно, но тогава се появяват първите озвучени модели и това е голям хит - дотогава има само "свирки" с дигитално управление. Звукът, пише в статията, е изключително реалистичен. Но при неговото включване, както и в последствие се "стартира" и работи само един двигател, съответно хидропредавателна група. А истинският локомотив V 200 e с два двигателя и при нормална експлоатация винаги работят и двата. Но дори и да се абстрахираме от това, всички звуци работят перфектно когато локомотивът е в изолирано движение, тоест без вагони. В другия случай и най вече когато осветлението на вагоните е включено, звукът на машината не може да бъде изключен, въздушните компресори продължават да свистят и при спрял влак с изключен звук. Отделно от това се забелязва, че локомотивът ускорява със закъснение, също със закъснение, тоест когато влакът вече е набрал нужната скорост, се чува "ревът" от бързото увеличаване оборотите на двигателя. Това никак не е приятно, тъй като е доста далеч от реалността. В допълнение при бавно движение на локомотива ясно се чува прещракване на трансмисионните елементи, които предават въртящия момент от двигателчето към колоосите. Забелязва се и съществен недостатък по отношение на детайл, който е от особена важност за модел с такива висши претенции - малките дръжки в предната част на локомотива  са частично боядисани в основния цвят на коша, тъмночервено, а не са оставени изцяло безцветни-хромирани, както е в действителността.

Комплектът съдържа три Silberlnge вагона, единият от които със звук - затваряне на вратите и кондукторска свирка преди потегляне. Затварянето на вратите трудно може да бъде чуто дори когато човек доближи ухото си до вагона. Свирката е достатъчно силна. Вагоните са с фабрично монтирано осветление, което обаче осветява само всеки втори прозорец, а входно-изходните преддверия са абсолютно тъмни. Осветителните системи на отделните вагони не могат да бъдат свързани последователно, също така осветлението не може да бъде изолирано от електрическата верига, тоест изключено. Съединителните диафрагми или хармониките на вагоните не съответстват на NEM стандартите и трудно влизат в предвидените за тях жлебове - изисква се преработка, свързана с изпилване. И това се отнася за първите "платинени" вагони в мащаб 1:87.

На снимката на вагона с първокласно отделение ясно се виждат "футуристичните" седалки от V-та епоха, монтирани в него....


Ето линк към статията http://www.railforum.de/modellbahn/rosilberl/v200004.html

Доколкото знам Жоро е щастлив притежател на този комплект, та той би могъл да каже дали написаното е вярно или не.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Гафове на производители
« Отговор #20 -: 19 Февруари 2009, 08:55:38 »
А може би производителят е направил фабричните настройки според изискванията на масовият потребител ,щото и на платинените серий също има много почитатели на които отбелязаните недостатъци не правят впечатление.
Не знам какъв е декодера в локомотива , но си мисля , че синхрона на звука с движението и т.н.може да бъде оправено посредством индивидуалните настройки при програмирането на декодера , което е различно от фабричното и оставя поле за изява на моделистите.
Доколкото знам впечатляващите звукови ефекти в демонстрираните  Васкови локомотиви се дължат именно на неговите умения за програмиране и работа с тях , а не толкова на фирмата производител.
Ти опита ли да си препрограмираш въпросните декодери (на локомотива и вагоните)?
Ако това е правено и резултата е отрицателен , ясно е , че "платината" се съдържа само в заглавието на въпросният сет...
Жоро сигурно ще уточни , чрез свойте впечатления какво може и какво не в този сет.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Гафове на производители
« Отговор #21 -: 19 Февруари 2009, 09:10:26 »
Впрочем , аз също не съм доволен от сета който наскоро си купих от Роко в ТТ.
След третото пускане на знаменитата Людмила , тя се оказа с липсата на задвижване в една от талигите , въпреки въртящият се кардан.Едва вчера реших да видя какъв е проблема и се оказа , че е недостатък на производството и сглобяването . :angry:
Локомотива е въстановен в работен и първоначален вид , какъвто се оказа , че аз го направих , защото още при получаването му , той не е бил сглобен добре и докрай.
При това условие вече работи , но първоначалният проблем се бе задълбочил от наличието само на две пластмасови части в иначе металното изпълнение на талигите , които още при сглобяването и вследствие на грубото отношение към тях , както и долнопробният материал от който са били изработени (обикновен найлон!!!) бяха допуснали възможността , локомотива изваден от кутията да не изглежда така както трябва да бъде.
При ваденето му , още от самото начало имаше странно провисване на въпросната талига , което по принцип озадачаваше всеки видял лока (включително и мен) , но тъй като за пръв път го виждах , а това провисване го имаше още при отварянето на кутията , си въобГЪЗявах , че така трябва да бъде - все пак модела е в ТТ , а там изискванията са малко по странни отколкото в НО например...
Да ,да , ама НЕ - се оказа вярно на 100 %  :diablo:

Но за това смятам да направя отделна тема със снимки , защото все пак локомотива е много добър и с подмяната на тези пластмасови части + качествено и внимателно сглобяване той (за сега) работи перфектно.
Просто да знаят колегите от ТТ какво да направят преди първото му пускане в експлоатация!!!
 :yes: ;D

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Гафове на производители
« Отговор #22 -: 19 Февруари 2009, 10:00:42 »
Ами авторът няма начин да не се е опитал да препрограмира декодерите, защото при такива проблеми това е първото нещо, което идва на акъла. Но явно не е дало резултат - иначе едва ли щеше да се стигне до написването на въпросната статия.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Гафове на производители
« Отговор #23 -: 19 Февруари 2009, 14:07:38 »
Цитат на: IKAR link=topic=259.msg19806#msg19806 date=1235030442
Ами авторът няма начин да не се е опитал да препрограмира декодерите, защото при такива проблеми това е първото нещо, което идва на акъла. Но явно не е дало резултат - иначе едва ли щеше да се стигне до написването на въпросната статия.

Аз останах с впечатление , че описваш собствените си неволи със този сет и за това попитах.... :blush2:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Гафове на производители
« Отговор #24 -: 19 Февруари 2009, 15:09:41 »
Не, моят сет е друг, доста по-ново производство от този. Просто реших, за да видя има ли смисъл да ме е яд, да попроуча аджеба какво съм изпуснал навремето...И ровейки в чичо Гугъл попаднах на тази статия. Като я преведох, реших че би била полезна, защото явно и реномираните фирми се дънят, както се оказва...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Гафове на производители
« Отговор #25 -: 06 Март 2009, 05:29:10 »
Може и да предизвика полемика, но не се стърпях.Пък в крайна сметка подобни модели понякога са по-ценни от обикновените:


novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Гафове на производители
« Отговор #26 -: 07 Март 2009, 09:17:49 »
Що да предизвика полемика? Много си е готин вагона, точно заради грешката  ;D
Майтапа настрана, като гледам писаното по темата и все си мисля едно нещо. Което снимката на въпросния вагон само потвърждава.
За съжаление напоследък все по често всички сме жертви на надписа "Made in China". Ха после яжте ориз!

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Гафове на производители
« Отговор #27 -: 09 Март 2009, 04:15:33 »
Каква жертва! Вече като влизам в банята се оглеждам тоя надпис да не се е появил и на задника ми!  :angry:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Гафове на производители
« Отговор #28 -: 09 Март 2009, 06:14:04 »
Цитат на: Maktub link=topic=259.msg20674#msg20674 date=1236564933
Каква жертва! Вече като влизам в банята се оглеждам тоя надпис да не се е появил и на задника ми!  :angry:
Ако се притесняваш за този надпис:  "Made in China", то само се погледни в огледалото и щом не са ти дръпнати очичките, можеш да се успокоиш. :spiteful: А колкото до този: "Exposives" , то се радвай на изядената буква, защото ако е на задника ти - ще трябва да си мушнеш главата във ваната, та поне да посмекчи малко пораженията, ха-ха!  ;D

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Гафове на производители
« Отговор #29 -: 09 Март 2009, 18:00:04 »
Цитат на: XRISTO link=topic=259.msg20676#msg20676 date=1236572044
Цитат на: Maktub link=topic=259.msg20674#msg20674 date=1236564933
Каква жертва! Вече като влизам в банята се оглеждам тоя надпис да не се е появил и на задника ми!  :angry:
Ако се притесняваш за този надпис:  "Made in China", то само се погледни в огледалото и щом не са ти дръпнати очичките, можеш да се успокоиш. :spiteful: А колкото до този: "Exposives" , то се радвай на изядената буква, защото ако е на задника ти - ще трябва да си мушнеш главата във ваната, та поне да посмекчи малко пораженията, ха-ха!  ;D

Хех...Освен ако и ваната не е китайски бобклук  :haha: