Автор Тема: Излъчване на клубните срещи онлайн за хобистите зад граница?  (Прочетена 4740 пъти)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
...какъвто се очертавам да съм аз в следващата година? Много ми липсват и определено коментарите и клипчетата след това не могат да запълнят пропуснатото. А и много хора от България, които също така не могат да идват, ще могат да се възползат от едно такова начинание. Най-лесно би станало с един рутер в клуба; след което към него може да се върже мобилен телефон, на който е качена програмата Bambuser - тя предава по WiFi в реално време, като може да получава и чат от всички зрители на екрана на телефона. PocketPC-та и SmartPhone-и вършат отлична работа, вероятно има някой с такъв разряд телефон. Ако имате желание, може да го обсъдим. След това телефона може да си има определено място по времето на срещата, като всеки, който иска, може да го взима когато се сети и реши и да снима някой вървящ влак или друго и пак да го връща на определеното "дефаулт" място, където е добре и да си се заарежда, докато предава. Много ще значи за мен, ако се реализира!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
С Иво сме я дъвкали тази идея. Ще го направим ама да видим кога и как.  :spiteful:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ами, ето, давам ви най-евтината идея.

-Интернет
-Рутер (може на старо)
-Телефон Nokia E51 с инсталирана
 -безплатната програма Bambuser

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
А защо в крайна сметка в САШ не се отваря VBox-а? Да не би да е заради разните му простотии, свързани с т.нар. "авторски" права?

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Цитат на: IKAR link=topic=2603.msg44484#msg44484 date=1279627360
А защо в крайна сметка в САШ не се отваря VBox-а? Да не би да е заради разните му простотии, свързани с т.нар. "авторски" права?

По-скоро е въпрос на трафик и на неговата цена.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Може да се реализира още по-бързо ако не даваш само предложения ,
ами подариш на Клуба, необходимото,
 че да може и в Щатите да се греда когато искаш!!! :spiteful:
 :lol: :lol: :lol:
 :good:

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Още се организирам тук и имам някой финансови задължения, но предложението ти е добро, аз изпитвам само обич към клуба. Ако Марио е съгласен, аз, когато имам възможност, ще се сетя за това.