Автор Тема: Кой какво ще работи?  (Прочетена 27251 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Кой какво ще работи?
« -: 19 Февруари 2008, 16:34:21 »
Не мислите ли, че трябва да разпределим ролите си - кой какъв модул ще прави, за да не стане така, че да има 10 прави модула, нито едно ухо (готовите не броя), гара и т.н.?
Предлагам всеки да сподели какво би направил, без да поставяме срокове.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #1 -: 19 Февруари 2008, 16:50:28 »
Всичко това е чудесно! Само, че лично аз мисля , това да стане като се видим по- голямата част на една среща в удобно за всеки време и час. Как да кажа какво ще правя , след като нямам и ни най-малка идея какво представлява модула, едно е на картинка и чертеж  - друго когато се види визуално. Ако ли пък лично не бих могъл да го изработя , ще дам средства за закупуването на нужните ни сечива за изработката. Съжелявам , ако съм на грешен път.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #2 -: 19 Февруари 2008, 16:57:38 »
Няма проблем да направя каквото звено трябва ; в смисъл имам близък дърводелец , доведох го пред компа , показах му за какво ст д , човекът ще го направи , само чертежче некво - и сме готови :)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #3 -: 19 Февруари 2008, 17:05:00 »
Ами значи в събота като се видим на сбирката, ще уточним нещата. Да се надяваме, че след този ден няма да има спорове, а само шум от триони, бормашини и други "сечива". ;)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #4 -: 19 Февруари 2008, 21:12:45 »
А за тези който ще пропуснат ще направите ли видео материал ?  ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #5 -: 20 Февруари 2008, 08:34:11 »
Ако в събота стигнате до някаква конкретна идея за брой , видове и т.н на модулите , както и изясните междурелсовото разстояние какво ще е (виж другата тема) спретнете една скица , ако ще и на салфетка , пък някой после да я прерисува и пусне тук , за да могат и хората които не са от София да видят , изберат , заявят и се включат ако искат . Също е тези дето няма да са на срещата (като мен ::)).
Аз макар и да съм в "ТТ" ви обещах един модул в "НО" за идеята.Сега като четох в другата тема за радиусите , най вероятно ще взема някой прав участък опростен (но може да е двоен ) или пък два последователни прави с малка разменна гара. В тая връзка , в събота решете и каква ще ни е минималната дължина на композицийте , респективно коловозите в гаровите развития?

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #6 -: 20 Февруари 2008, 18:42:06 »
Цитат на: Vlado link=topic=263.msg2102#msg2102 date=1203433500
Ами значи в събота като се видим на сбирката, ще уточним нещата. Да се надяваме, че след този ден няма да има спорове, а само шум от триони, бормашини и други "сечива". ;)
Както писах по-преди,аз не мога да идвам съботите,но имам желание да направя модул.Предлагам НЕ всеки да си прави всичко сам.Какво имам в предвид.Ако тръгнем да режем,все ще има някаква неточност.Нека един човек да се заеме с рязянето на страниците и челните дъски,на модул трябват 3 страници, предна по-ниска дъска , задна по-висока и тази в/у която лежат релсите.Така всичко ще е еднакво и по шаблон.Сигурно тази задача трябва да се постави на професионалист,който си има необходимите машини и серийно като се произведат ще е и по-евтино.След това всеки който ще прави си взима и си плаща дъските,така всички дупки и размери ще си паснат после.Затова,нека се уточним колко човека ще правим модули,въз основа на това да се очертае примерна фигура,къде,колко завоя и обръщателни модула ще са необходими,първо те да се направят,след това прави модули може да слагаме безкрайно.Предлагам модулите да са с 2 успоредни релси,така ще може да ги правим с ухо накрая,или в бъдеще,като се съберем повече,може да затворим макета и да няма нужда от обръщателни модули.Така макета ще стане двупътен.Относно ъглите на модулите,хубаво би било да направим поне 8 модула,които да завиват на 45 градуса,т.е. 8 модула да затварят 1 кръг.Прави ,колкото щете.До колкото разбрах, дължината на 1 модул е около 120см. ???На този етап за друго не се сещам ???

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #7 -: 04 Март 2008, 10:45:04 »
Още е в много суров вид ... :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #8 -: 04 Март 2008, 12:36:24 »
Във връзка със горните снимки и някъде тук препратка към май полски модули , предлагам да уточним начина на преминаване от един модул в друг като ландшафт.
Какво имам предвид ? - при поляците много лошо впечатление ми прави тъмно(чак синкава я виждам) и светло зелената трева в два съседни модула,с три думи - абе грозна работа .
Та предложението ми е - когато се уточни началната конфигурация и кой -кой модул поема да прави , да се съъбират двама "съседи" в мрежата или на сбирките и да уточняват такива дребни детайли.Когато не е възможно осъщесвяването на плавни преходи в ландшафта (терен е май по-български ???) м/у два съседни модула , да се ползват "хитрини" от типа - гранична река но само с един бряг - логично другия ще е съседния модул,или пък гранични скали - тук също може да се развинти фантазия, както и гранични гори - прикриват повече от колкото ни се иска!
Така ще избегнем поне някой фрапантни грешки и глупости на "растежа"...
И тъй , съм почнал с предложенията , имам питане - общо колко модула има готови и дайте скица на релсовия път върху тях.
Аз съм виждал снимки на Жоровия модул и сега тези - тоест ако ги скачим един до друг трябва да се получи това :



Може и аз да бъркам , така че давайте да направим началната схема.

Това и примерно



които два модула се ангажирам (ако искате) да изработя , би се заформило нещо все пак.
В тази връзка ,тъй като никой не ми отговори на въпроса колко дълги композиций ще се търкалят , при обща дължина на два модула Х 1,20 м = 2,40 метра,и като се вземат под внимание входни светофори пред гарата (ляво и дясно Х 0,25м = 0,5 м плюс стрелките за разменните коловози 2 Х 0,2 м = 0,4 ) дължината на отклонителните коловози би останала приблизително 1,5 м !
Е питам - така става ли (колко всъщност е дължината на ICE в "НО" ???) или не става ??? :D
До тук само знам кода на релсите №83, така че решавайте , щото си задържам поръчката към Конрад ,заради "организационни" проблеми ;D.
Хайде колеги - вие сте!!! ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #9 -: 04 Март 2008, 12:46:37 »
Още е в много суров вид ... :)
;D ;D ;D

Не разбрах - тези ли дупкари носят баластрата ! ;)
Ми де ги тогава машините по релсостроенето , или пак Манго с вилата ще рапръсва чакъля!?
 ;D ;D ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #10 -: 04 Март 2008, 17:11:04 »
Обещах, че в събота ще кача снимки на модула на Адри, но не сколасах, а днес интернетът ми скъса нервите.
На вниманието на аудиторията представям модула на Адри в съвсем начален вид. Със спомоществователствуването на Gervasii, бяха присадени три сибирски бора от неговия озеленителен център. С пожелание да се множат!


На високия бор пише Солженицин, но от тук не се чете.














Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #11 -: 04 Март 2008, 17:24:08 »
ехааа, ако може думкарите на Иво да пренесат баластра и насам ! Ще сложа още неща , боровете стоят чудесно ! 
Преливането на ландшафта ще го направим като съединим модулите , донесъл съм треви , скали , бързо ще стане - всеки може да отдели време и да поработи там при Жоро ! Нека всеки , имащ желание да пипне по моя модул - нямам нищо против да е поле за действие на въображението ! Важно бе конструкцията да е здрава - все пак 120 см дължина ! Отгоре можем да интерпретираме ;)

ПП: Няма ли кой да боядиса тия БЕЛИчки стъпала на пощата...не е истина просто
« Последна редакция: 05 Март 2008, 10:14:16 от Adrian »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #12 -: 04 Март 2008, 21:02:15 »
Иха ,супер става.Вече си го представям с модула на Жоро съединен   ;) Е това се вика снимка всеки льохман /аз ;D/да види как се прави ландшафт.

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 533
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #13 -: 04 Март 2008, 22:35:41 »
  Тия модули са супер. Чак ме сърбят ръцете и аз да се пробвам се един. За сега обаче няма възможност за това. За сега ще гледаме и ще се учим от по-можещите.
  Да попитам междо другото код 83 какво представлява т.е. какви размери имат релсите. И въобще къде може да се прочете повече по въпроса. Предварително благодаря.

Tatcho

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 308
  • Рейтинг: 29
  • БДЖ, DB, Privat Bahn
Re: Кой какво ще работи?
« Отговор #14 -: 05 Март 2008, 06:33:28 »