Анкета

Колко пинов да бъде конектора?

9 пина
2 (9.5%)
15 пина
11 (52.4%)
25 пина
8 (38.1%)
друг (поясни)
0 (0%)

Общ брой гласове: 14

Автор Тема: Относно куплунга за свръзка на Фремо модулите  (Прочетена 10426 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Анкетата мисля говори сама за себе си. Времето си тече, никой нищо не казва, затова ще има гласуване с краен срок 24.05.2008г, след което се взема под внимание броя гласове и печелившата опция става стандарт за Фремо БГ. Гласувайте, за да няма после хър-мър.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Гласувам за 25-пиновия , защото предлага повече възможности , като повече връзки (бъдещи) и повече възможности , например няколко пина в паралел с цел по-голяма мощност през него.Да не забравяме , че някой ден ще са доста модули и дебелите проводници от 1,5 кв.мм е желателно да "преминават" през няколко пина в паралел за сигурна връзка...

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Аз лично гласувах за 15... в една друга тема се коментира това... измислихме ги до 5-6 пина... другите просто няма с какво да се запълнят... и отначало бях за 9 пина, но ето да речем сме пропуснали нещо или както казваш няколко пина в паралел. Затова моят вот отиде за 15 пина като компромисен вариант.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Аз гласувах за 15... това според мен е достатъчно. :) Но нека болшинството реши.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Аз па няма да ви кажа за какво гласувах !

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Ей , утре е крайният срок , хора !!! Какво само 13 човека ли сме  ???
...хм , после ще се натискат да дойдат в клуба , ама нъц... ;D ;D ;D
Ще видим ние тая работа! ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Тук май резултата е ясен! ;)
А сега кой ще определи кое краче - за какво ще е ?
(не че моя модул ще е готов за срещата , ама ето още една причина ... ;))
 ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Трябва срочно да се каже кое краче за какво ще го наречем и кои ще са свободни/резервни такива.
На последната среща , освен , че аз  бях навързал релсите от двете трасета  в паралел , тъй като не съобразих , че имаме ухо :-[) стана много горещо и от забавянето ни при свързването на модулите в електрическата им част. >:(
Хей почваме да губим ценно моделно време в прозаични действия!!!
 ;D ;D ;D
Хайде тези които са по запознати с цифровото управление , да разпределят крачетата по куплунзите (по две /три на верига за резерва и по лесно спояване) и да се уточнят най-накрая.
Аз предлагам по модулите в ляво и дясно да има по един гнездов куплунг (женски) стабилно закрепен на гръбната страна (север , но непременно да се уточнят разстоянията от края на модула , тук се сещам ,че не е уточнено и краката на всеки модул къде ще се монтират - не трябва да пречат !Да не се окаже ,че краката закриват тези куплунзи де...) , като вътре между тях да са свръзките в модула , а от вън да са къси , от модул до модул (в рамките на мах.500мм дължина) свързващите кабели съответно оборудвани с два (в двата си края) щифтови куплунга (мъжки).
Така ще оставим системата за разширения и допълнителни промени - например тези външни свързващи кабели могат в последствие да бъдат сменени с такива които осъществяват не само връзката м/у модулите но чрез тях могат да се извеждат допълнителни връзки към мишки за управление и тем подобни.Така повече няма да се дупчат вече готовите модули .Всъщност тези допълнителни куплунзи могат да бъдат изведени и като трети(и повече) също на северната стена - въпрос за обсъждане и уеднаквяване на нашият си "стандарт".
Хайде , чакаме идеи и предложения , или пък направо решение за развитие на системата!?!?!?!
 :)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
На мен пък идеята ми е висящ кабел с накрайник (уточненият вече) и да се свързват там, където са ръкохватките на двете страници. Разбираме се примерно на лявата страница да е женски куплунг, на дясната - мъжки. Пък спецификацията за пиновете ще гледам да ви я "снеса" тия дни :)