Автор Тема: Български локомотив серия 01. от FULGUREX  (Прочетена 50434 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #30 -: 31 Август 2010, 10:50:37 »
Ще е много скъп модел, няма спор! И ще е по джоба на малцина и в това няма спор. Но... да го погледнем от добрата му страна - предстои да излезе на пазара модел на един от най-хубавите ни парни локомотиви, при това произведен от месингова фирма. И ако това не е новина, здраве му кажи! :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #31 -: 31 Август 2010, 12:55:45 »
Цитат на: Vlado link=topic=2646.msg45564#msg45564 date=1283241037
Ще е много скъп модел, няма спор! И ще е по джоба на малцина и в това няма спор. Но... да го погледнем от добрата му страна - предстои да излезе на пазара модел на един от най-хубавите ни парни локомотиви, при това произведен от месингова фирма. И ако това не е новина, здраве му кажи! :)

Това е пьтя, истината и ...живота!
Без салфетки няма да се мине...но това все пак е "FULGUREX"!!!!!!!! :hi:
Идеята на Владо е много навременна! :good:
 :clapping: :clapping: :clapping:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #32 -: 31 Август 2010, 13:02:55 »
Ехеее, та за 2 бонбона ще си взема такъв модел - http://www.fashion.bg/fashion-images/hr_hlebarova01.jpg
...пък ако ще да е за една нощ само...пак си струва.  :spiteful:
Ако е над 300 кинта - не го ща, и без това не ми е в администрацията, а както виждам, черният ще е втора епоха.Зеленият не ме кефи, не ми изглежда естествено.  :music:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #33 -: 31 Август 2010, 13:20:13 »
Тоя модел горе ще ти смъкне много повече от цената за лока, тъй че внимавай какво си пожелаваш...  :dirol:

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #34 -: 31 Август 2010, 13:22:51 »
Да не говорим, че кой знае къде се извършва производството та ако ще и която и да е фирма да е..Ако някой твърди, че се правят в Швейцария, да ходи да ги разправя тия работи на баба ми. Колкото известните ножчета всъщност са "швейцарски". То и Бемо-то уж беше такова, ама друго се оказа после. Не сме вчерашни, че да не знаеме, че от години хамалска работа в развитите държави не се извършва. Да не го правят от волфрам случайно? А салфетки със сигурност нема да има. Всъщност може да има под формата на опаковъчен материал, но за нещо друго - абсурд.
« Последна редакция: 31 Август 2010, 13:25:41 от IKAR »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #35 -: 31 Август 2010, 13:30:23 »
За тези съм на 200% сигурен, че няма ала-бала - всичко се прави hand made и съм почти сигурен, че производството не е изнесено в "дръпнатите" страни. Извинявай, но при цена от 2500 $, да произвеждаш нещо некачествено си е чиста проба измама. Тези фирми не биха си позволили лукса да го правят!

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #36 -: 31 Август 2010, 13:42:35 »
Приемам доводите ти, но през последните години не можеш да си представиш какви ядове ги брах точно с продукцията на "скъпи", "мастити", "с голям престиж" и с незнам колко годишни традиции фирми. И най-важното колко мангизи хвърлих на вятъра......И то не един и два пъти. Затова докато въпросния продукт не се тества и скъса от "каране" в реални условия, никакво доверие, та каквато и да е фирмата и колкото и да струва. Компютърът ми за 4 бона, произведен от една от най-"претенциозните" фирми нерядко дава недопустими ядове, в отделни случаи дори ми е идело да го тресна в земята. :angry: Между другото разгледах какви пътнически вагони предлага фирмата - на пръв поглед са горе-долу на нивото на норвежката NMJ или примерно на http://www.ade-eisenbahn-modelle.de/ Но такава цена за Н0 е абсолютно безумие откъдето и да го погледнем. Или 1000 лева за вагон, който не струва повече от 150, хайде 200 евро.
« Последна редакция: 31 Август 2010, 13:52:34 от IKAR »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #37 -: 31 Август 2010, 14:06:40 »
Цитат на: Vlado link=topic=2646.msg45571#msg45571 date=1283250013
Тоя модел горе ще ти смъкне много повече от цената за лока, тъй че внимавай какво си пожелаваш...  :dirol:
Не само 2 бона и половина ами и ще закриеш колекцията и ще посещаваш молове и сезонни намаления денонощно  :dance1: :dance1: :dance1:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #38 -: 31 Август 2010, 14:57:14 »
Цитат на: IKAR link=topic=2646.msg45574#msg45574 date=1283251355
Приемам доводите ти, но през последните години не можеш да си представиш какви ядове ги брах точно с продукцията на "скъпи", "мастити", "с голям престиж" и с незнам колко годишни традиции фирми. И най-важното колко мангизи хвърлих на вятъра......И то не един и два пъти. Затова докато въпросния продукт не се тества и скъса от "каране" в реални условия, никакво доверие, та каквато и да е фирмата и колкото и да струва. Компютърът ми за 4 бона, произведен от една от най-"претенциозните" фирми нерядко дава недопустими ядове, в отделни случаи дори ми е идело да го тресна в земята. :angry: Между другото разгледах какви пътнически вагони предлага фирмата - на пръв поглед са горе-долу на нивото на норвежката NMJ или примерно на http://www.ade-eisenbahn-modelle.de/ Но такава цена за Н0 е абсолютно безумие откъдето и да го погледнем. Или 1000 лева за вагон, който не струва повече от 150, хайде 200 евро.
Нямам намерение да те убеждавам в обратното, а само ще споделя, че на една от срещите "Ден на отворените врати" един многоуважаван член на Клуба донесе едно нюню (двуосно мъниче) вагонче на месингова фирма. Е, нямаше такава изработка просто - прецизно до най-малкия детайл. Просто не беше истина! Затова вече като чуя за тези т. нар. месингови фирми, се отнасям с нужното уважение  и внимание към всеки техен продукт. Дет' се вика: Нека ме боли! ;)

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #39 -: 31 Август 2010, 15:04:22 »
аве уважение не уважение за 3 бона трябва от злато да го правят не от месинг може да са много детайлни ама все пак сме в българия не го забравяйте за някой това е годишна заплата каво няма да ядете една година ли :haha:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #40 -: 31 Август 2010, 15:08:48 »
Цитат на: evrokoma link=topic=2646.msg45578#msg45578 date=1283256262
аве уважение не уважение за 3 бона трябва от злато да го правят не от месинг може да са много детайлни ама все пак сме в българия не го забравяйте за някой това е годишна заплата каво няма да ядете една година ли :haha:
С това съм съгласен отвсякъде! Не ни е по джоба, в това две мнения няма.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #41 -: 31 Август 2010, 16:05:10 »
Цитат на: Vlado link=topic=2646.msg45577#msg45577 date=1283255834
Цитат на: IKAR link=topic=2646.msg45574#msg45574 date=1283251355
Приемам доводите ти, но през последните години не можеш да си представиш какви ядове ги брах точно с продукцията на "скъпи", "мастити", "с голям престиж" и с незнам колко годишни традиции фирми. И най-важното колко мангизи хвърлих на вятъра......И то не един и два пъти. Затова докато въпросния продукт не се тества и скъса от "каране" в реални условия, никакво доверие, та каквато и да е фирмата и колкото и да струва. Компютърът ми за 4 бона, произведен от една от най-"претенциозните" фирми нерядко дава недопустими ядове, в отделни случаи дори ми е идело да го тресна в земята. :angry: Между другото разгледах какви пътнически вагони предлага фирмата - на пръв поглед са горе-долу на нивото на норвежката NMJ или примерно на http://www.ade-eisenbahn-modelle.de/ Но такава цена за Н0 е абсолютно безумие откъдето и да го погледнем. Или 1000 лева за вагон, който не струва повече от 150, хайде 200 евро.
Нямам намерение да те убеждавам в обратното, а само ще споделя, че на една от срещите "Ден на отворените врати" един многоуважаван член на Клуба донесе едно нюню (двуосно мъниче) вагонче на месингова фирма. Е, нямаше такава изработка просто - прецизно до най-малкия детайл. Просто не беше истина! Затова вече като чуя за тези т. нар. месингови фирми, се отнасям с нужното уважение  и внимание към всеки техен продукт. Дет' се вика: Нека ме боли! ;)
В тоя ред не мисли, винаги съм искал да търкалям поне 1 такъв модел. От това което съм гледал, мога определено да кажа, че тоя тип модели са по-скоро бижута от колкото моделни играчки. Но ... цените.... ах тея цени... те това ме държеше далече от този тип модели. До сега. Пускането в производство обаче на БГ парен локомотив от месингова фирма е събитие, което е нещото, дето ще ме накара да не купя нищо друго в следващите няколко години(и без това напоследък позагубих интерес и хъс). Но единицата от 1935г е нещо дето не е за изпускане!!

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #42 -: 31 Август 2010, 16:18:17 »
Това е, кеф цена няма.
Никой не се е занимавал с макети, за да знае колко време и труд трябват за да стане от нищо нещо.
Като работех като макетчик, ни трябваха 2 седмици, за да направим макет на нищо и никаква яхта,
при това стационарен, не действащ, а бяхме 7-8 човека.
Крайната цена беше доста повече от 3500лв...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #43 -: 31 Август 2010, 16:59:05 »
Цитат на: lubomir link=topic=2646.msg45583#msg45583 date=1283259910
...
В тоя ред не мисли, винаги съм искал да търкалям поне 1 такъв модел. От това което съм гледал, мога определено да кажа, че тоя тип модели са по-скоро бижута от колкото моделни играчки. Но ... цените.... ах тея цени... те това ме държеше далече от този тип модели. До сега. Пускането в производство обаче на БГ парен локомотив от месингова фирма е събитие, което е нещото, дето ще ме накара да не купя нищо друго в следващите няколко години(и без това напоследък позагубих интерес и хъс). Но единицата от 1935г е нещо дето не е за изпускане!!


То4но щото е БДЖ-модел -------това е МОДЕЛА!!!!
Салфетки - да оплакваме останалите модели и моделки  ;) , а цената ще ни се струва огромна, докато пишем името на страната си с малка буква...

До сега само можеше да ме4таем за наша парна серия на модел, но това е номер едно и в БДЖ в мащаб 1/1!!!!!!!!!!!!
 :good: :ok: :clapping: :good: :clapping: :ok: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Сьбирам си пари  и купувам без замисляне!!!!!!!!

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Български локомотив серия 01. от FULGUREX
« Отговор #44 -: 31 Август 2010, 17:01:00 »
Чувствам как наближава момента на "Великото разпродаване"  :good: