Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby
Да попитам по-опитните и знаещи!?!
gts.best:
Off-Topic:Специалистите постройха Титаник, а аматьорите Ноевият ковчег..................резултата е известен.......... :hi:
widowmaker:
Пламене, това, което искаш да купиш е саксонска XIHT,
която няма нищо общо с пруската Т16, освен колоосната формула.
zazo:
Интересно ми е по дефилето кои са старите тунели, макар и преустроени и кои са правени при удвояването.
Vlado:
Кольо, от наблюденията ми из архивите (видяни снимки тук и там) съм останал с впечатлението, че при удвояването новият път две преимуществено е бил външният път (към реката), като е строен обикновено на насип. Сигурен съм обаче, не навсякъде е било така, но все пак може да се направи донякъде логичният и обоснован извод, че новите тунели при удвояването трябва да се търсят сред външните за трасето тунели.
pavel75:
Като гледам снимката левият тунел ми изглежда по-нов, защото е с бетонен портал, другият май е каменен. Отделно и левият мост ми изглежда по нов. Но това са мой заключения.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия