Автор Тема: За компютрите... компотите и други работи  (Прочетена 2946 пъти)

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Имам едно въпросче към по разбиращите от компютри, ако имам процесор с вградена видео карта задължително ли тя ще работи или може да си работи истинската видео карта а вградената не (понеже вградената е пълен боклук а пък иначе процесора си е хубав)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #1 -: 17 Август 2011, 15:31:30 »
Цитат на: mitko359 link=topic=312.msg64158#msg64158 date=1313584018
Имам едно въпросче към по разбиращите от компютри, ако имам процесор с вградена видео карта задължително ли тя ще работи или може да си работи истинската видео карта а вградената не (понеже вградената е пълен боклук а пък иначе процесора си е хубав)

Може и с външна. Ако не се лъжа от Биоса  може да забраниш вградената.

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #2 -: 17 Август 2011, 15:39:26 »
а и също да попитам защо никъде не се намира охладител за процесор Интел Core i5 2310 чиито сокет е s1155 ,все охладители със сокет 1156 а горепосочения процесор се нуждае от охладител
след 5 мин  :lol: намерих
« Последна редакция: 17 Август 2011, 15:41:14 от mitko359 »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #3 -: 17 Август 2011, 20:12:14 »
Цитат на: pavel75 link=topic=312.msg64159#msg64159 date=1313584290
Цитат на: mitko359 link=topic=312.msg64158#msg64158 date=1313584018
Имам едно въпросче към по разбиращите от компютри, ако имам процесор с вградена видео карта задължително ли тя ще работи или може да си работи истинската видео карта а вградената не (понеже вградената е пълен боклук а пък иначе процесора си е хубав)

Може и с външна. Ако не се лъжа от Биоса  може да забраниш вградената.

Няма нужда де се пипа БИОС-а, че може да стане някой сакатлък!

Направено е максимално просто - забождаш видеокартата, включваш й мониторния кабел и пускаш:
С пускането на компютъра, още на черен екран, най-напред се инициализира видео картата, ако има такава забодена в някой слот и на най-първия ред на черния екран, най-отгоре се изписва именно каква точно карта е намерена.
После тоя ред изчезва и надолу последователно се инициализират:

дъното и версия на БИОС
процесора
паметта - с броене
хард дисковете
флопи
клавиатура
мишка
...

последните 3 се показват само ако има проблем!
« Последна редакция: 21 Август 2011, 23:09:36 от CaLLlo »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #4 -: 18 Август 2011, 02:21:34 »
Цитат на: mitko359 link=topic=312.msg64158#msg64158 date=1313584018
Имам едно въпросче към по разбиращите от компютри, ако имам процесор с вградена видео карта задължително ли тя ще работи или може да си работи истинската видео карта а вградената не (понеже вградената е пълен боклук а пък иначе процесора си е хубав)

Процесор с вградена видеокарта?! Това ще да е някаква нова авангардна технология, изоставам явно ....  :haha:
Вградената също е истинска, само паметта и не, защото ползва от рамта ти.  :spiteful:

Иначе наистина като я боднеш на експресната шина и и боднеш кейбъла всичко ще е ок. Е, може някое драйверче ако си правил сложната гимнастика да пускаш такъв компютър на ХР. То пък за новите видеокарти може вече и да не пишат такива драйвери. Скоро ще се прощаваме и с тази операционна система ми се струва.  :yes: Иначе седмицата сама си оправя всичко и досега няма драйвери, освен някои принтерски, дето да ми е искала.

 
Цитат на: mitko359 link=topic=312.msg64161#msg64161 date=1313584766
а и също да попитам защо никъде не се намира охладител за процесор Интел Core i5 2310 чиито сокет е s1155 ,все охладители със сокет 1156 а горепосочения процесор се нуждае от охладител
след 5 мин  :lol: намерих

Мите, има го и то бокс, ще рече пълен комплект. Ако си го взел само процесора и то нов - набутал си се, боксовете са винаги по - евтинки. Е, ако си го взел втора употреба си е друга бира, макар да не ми е ясно как ще ти продаде някой само процесора, а ще си остави охладителя, та за какъв  му е ?!  :dirol:

« Последна редакция: 18 Август 2011, 13:43:24 от XRISTO »

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Re:За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #5 -: 19 Август 2011, 15:00:12 »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #6 -: 19 Август 2011, 21:13:11 »
Е, като си вземеш отделно процесор охладител и перка, сещай се колко ще ти излезе "тънко" в плесио. Не можеш ли сам да си го събереш? Това е работа за сегашните първокласници.  :spiteful:
Купуваш от тук - от там евтини части и започваш. Всичките части си имат гаранция, разликата ще ти е само че ще имаш една пачка гаранционни бележки вместо една. Ще си е по твой вкус и ще можеш гордо да твърдиш - това го направих сам! Първият си компютър сглобих с помощта на чичко гугъл и конфигуратора на Жар.  :good:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #7 -: 19 Август 2011, 22:58:30 »
Ице, лично аз те съветвам да забравиш за великата фирма Jar & Co. Най-малкото, че ако на друго място ти дадат 36 месеца гаранция на даден чарк, във въпросната фирма се ти дадат едва 12 мес. /ако не е в цяла конфигурация, закупена от тях/. А иначе има огромна разлика  между различните части. С евтините части почти винаги си навличаш сериозни хардуеърни и софтуеърни проблеми.  :hi:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #8 -: 20 Август 2011, 08:42:49 »
Цитат
........................ С евтините части почти винаги си навличаш сериозни хардуеърни и софтуеърни проблеми.
:good: :good:

Не пропускай да си вземеш и хубаво (истинско) захранване, че от това също се пести  и после се СТРАДА....................

 :drinks:
« Последна редакция: 20 Август 2011, 09:22:27 от gts.best »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #9 -: 20 Август 2011, 09:17:51 »
Всички части са един дол дренки, изключвайки рам - а и захранването. Колкото до малката гаранция - аз не го съветвам да си купува готова конфигурация, както е и видно от поста ми по - долу.Логично е гаранцията да е година, когато ти продават харддиск с гаранция 36 месеца и калпава РАМ, която няма дори и ден гаранция, но пичовете поемат риска, поемат негативите и и дават година. Повечето части, които взимам оттам имат не по - малко от две години гаранция, даже три. РАМ, кутия с калпаво захранване, но нейм видео - това са частите с малко гаранция обикновенно. А, и най - интересното е че никога, ама никога не съм ползвал гаранция за никоя част, освен за един монитор Самсунг. Е, верно, имаше една банка РАМ дето святкаше сини екрани от нея, ама тя и седмица да и беше гаранцията пак ме устройваше, защото тези неща се виждат веднага  след монтирането.  :hi:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #10 -: 20 Август 2011, 13:12:56 »
Явно много дървена RАМ продават по вашия край... Да не я правят в някой ловешки гараж?  :pleasantry:

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1704
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:За компютрите... компотите и други работи
« Отговор #11 -: 20 Август 2011, 13:23:29 »
Мите, що не си вземеш един лаптоп и да не се занимаваш с разни остарели технологии, само място ще ти заемат и няма да има къде да си пущаш влаковете!  ;)