Автор Тема: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)  (Прочетена 76903 пъти)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат на: Жоро link=topic=27.msg59558#msg59558 date=1305268580
Днес ми направи впечатление, че приетите последни промени в правилата за ъпване, не са от отбелязани в
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,21.0.html
Цитат
Правила на раздел "Купува / Продава" във форума на RailwayPassion.com

1. Задължително е в заглавието на темата да се упомене характерът на сделката (покупка, продажба, замяна или търг*), кратко описание на продаваното/ търсеното и мащабът.
* Правилата за обявяване на търг търсете в края на поста.
2. Забранено е пускането на многобройни теми от един и същи потребител. Всички покупки или продажби трябва да се групират в една тема в конкретния раздел, определен за целта. Всеки потребител има право да има само по една активна тема в раздели "Купува" и "Продава", както и по един активен търг в съответните раздели.
3. Забранено е пускането на теми от името на друг потребител.
4. Забранено е "bump"-ването на теми от авторите им по-често от веднъж на 24 часа!

Тогава, няма защо да се сърдим на новите участници.

Пропускът вече е поправен.
Цитат
1. Задължително е в заглавието на темата да се упомене характерът на сделката (покупка, продажба, замяна или търг*), кратко описание на продаваното/ търсеното и мащабът.
* Правилата за обявяване на търг търсете в края на поста.
2. Забранено е пускането на многобройни теми от един и същи потребител. Всички покупки или продажби трябва да се групират в една тема в конкретния раздел, определен за целта. Всеки потребител има право да има само по една активна тема в раздели "Купува" и "Продава", както и по един активен търг в съответните раздели.
3. Забранено е пускането на теми от името на друг потребител.
4. Забранено е "bump"-ването на теми от авторите им по-често от веднъж на 7 дни!

Благодаря за вниманието.
Сега вече трябва да настъпи "ред и дисциплина".
Както е казал един друг мустакат - Ordnung muss sein!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4774
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Другари!!!
Кога най-после ще махнете тази грозотия,която разделя форума на две?

http://www.railwaypassion.com/Picture/send_us_banner.png

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4774
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Цитат на: toniemi link=topic=27.msg60657#msg60657 date=1306779056
Другари!!!
Кога най-после ще махнете тази грозотия,която разделя форума на две?

http://www.railwaypassion.com/Picture/send_us_banner.png
Благодаря!
Няма я!

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Имам едно предложение, най малкото ,ако мога да кажа да се канализира писането./хора сме , няма начин от някое отклонение, да го наречем спам, оф, он ин -топик, се едно, особено ако в момента е приятна компанията, някоя шега и тн. / Не знам дали е удачно, и точно за това пиша да си кажете мнението.предложението е да има тема, за да ги наречем, теоретични въпроси и друга за практични въпроси. НОООО  с една малка разлика, ще кажете има подобни теми, да има, но мисълта ми е следната-примерно аз питам нещо свързано с тоците, нищо не разбирам и се интересувам- и тука е разликата- появяват се примерно 20 отговора, може така, ама така е по добре, но, пък и така става. и резултата за незнаещия човек е още по голяма мистерия, както не разбира, изведнъж 10 варианта и резултата е още по голямо чудене)). По конструктивно е да се каже : може така, и така,а Аз съм го направил ето така- сигурен съм, че ме разбирате. :hi:

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 550
  • Рейтинг: 43
  • Клуб BG TT
Моля,Администрацията да вземе мерки срещу спаменето във вяка тема.
Благодаря предварително  :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: refil link=topic=27.msg62845#msg62845 date=1309768648
Моля,Администрацията да вземе мерки срещу спаменето във вяка тема.
Благодаря предварително  :hi:

Има бутончета "Информирай модератор" , така че почисти  по този начин!
Ако го направим всички, ще се разкарат спамерите щото ще им изтрият постовете!

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #36 -: 22 Септември 2011, 12:10:40 »
Моля, модераторите да премахнат следните реклами от форума:




Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #37 -: 27 Октомври 2011, 23:18:22 »
Предложение: да се даде възможност, както е по други сайтове и форуми, всеки да може да блокира ЛС от други потребители. А още по-добре - ако може да си скрива постове на потребители от темите...

То имало, ама кой да гледа... 10х to pavel75  :drinks:
« Последна редакция: 04 Ноември 2011, 17:09:48 от Best Ripper »

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Уважаема Администрация,
Искам да споделя някои мисли оносно прилагането на наказания във форума, провокирани от поредния бан на Пач. Както и предишните пъти, не много активните участници, като мен, не разбират за какво иде реч и какво толкова е сътворил наказания. Може би сте адски прави - познавайки осъдения, но може и да не сте - непознавайки конкретния случай и вашите мотиви. "СИСТЕМНО НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА" не ме удовлетворява като обяснение. Подобно отношение към хората тук, не ме кара да си прекарвам добре свободното време, заради което съм във форума. Помня и банването завинаги на Любо - равносилно на смъртна присъда. Пак нямаше обяснение кого е изнасилил или убил осъдения. И както става в живота, по повод годишнина, смъртния беше великодушно помилван.
    Скоро една спонтанна закачка между Жоро, Гервасий и мен бе изтрита, оставяйки впечатление, че някой е повярвал в съществуването на жп линия в Смолян и тунел под връх Снежанка.
    И така, желанието ми е администрацията сама да си направи предложение, раздавайки наказания, поне да обяснява конкретното нарушение. Иначе - Враг на народа и аре в душегубката.   

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: G_GROZ link=topic=27.msg69927#msg69927 date=1325663474
Уважаема Администрация,
Искам да споделя някои мисли оносно прилагането на наказания във форума, ..... 
И аз съм на същото мнение.

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: G_GROZ link=topic=27.msg69927#msg69927 date=1325663474
...не много активните участници, като мен, не разбират за какво иде реч и какво толкова е сътворил наказания.
Осъденият се подигра с хората, които от своя страна се засегнаха и изреваха!

Цитат на: G_GROZ link=topic=27.msg69927#msg69927 date=1325663474
...И както става в живота, по повод годишнина, смъртния беше великодушно помилван.
Да, но тук беше наказан без годишнина... по повод Новата година и то само 8 часа преди настъпването й! Нищо, ще дочака апокалипсиса с бан.

Цитат на: G_GROZ link=topic=27.msg69927#msg69927 date=1325663474
Скоро една спонтанна закачка между Жоро, Гервасий и мен бе изтрита, оставяйки впечатление, че някой е повярвал в съществуването на жп линия в Смолян и тунел под връх Снежанка.
Линия е трябвало да има (Станимака-Пашмакли), но всичко е останало само на проект. Дори и проучвателните работи са били извършени, но това е за друга тема.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Бан след бан! Такъв е живота! Един умира докато друг му го за..ра помагайки му да умира! Има администратори те са отговорни и би следвало всички да ги подкрепяме за да го има форума и да има ред!

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Моето мнение е, че наказанията като доживотен бан във форума не водят до нищо добро в нашето малко общество. Ако някой е изгонен, нека остане и се види написаното, заради което е бил така жестоко наказан. Ако пък написаното е изтрито и непрочетено от по-голямата част от форумните членове, може би няма нужда от такова тежко наказание.

Твърде малко сме, а и винаги ще има някой, нарочен за черна овца от някой друг, затова, моето конструктивно предложение е да няма банване, а вместо това, някаква точкова система за оценка на авторитет или доверие за всеки форумен член, по подобие на други форуми и всеки сам да си преценява на кого да гласува доверие и кого да чете, а форумът напр. автоматично да филтрира постовете на хората с нисък авторитет. Когато някой се издъни, администрацията може ръчно да редактира и намали точките му, а за възстановяването да е нужен някакъв период от време. Или нещо подобно, но не и доживотен бан...

 :hi:

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Колеги,
Ако обърнете внимание в темата "Наказания" за всички наложени банове, без последния, има обяснение защо са наложени. Тъй че е налице по-скоро изключение, а не правило. И макар да има пропуск, не считаме, че с оглед цялото поведение на pach за някого е тайна, защо той в крайна сметка се раздели по този начин с нашия форум. Причината е грубото му незачитане на правилата на форума и по-специално перманентно коментиране работата на администрацията и непрестанно отправяне на обиди и провокации към други форумни членове. И това му поведение не е от вчера, като няма да е малко ако кажем, че му беше дори стил на поведение. И въпреки безкрайните опити на администрацията било принудително, било чрез убеждение, било чрез отказ от налагане на наказания, съответно изтриване на мнения, да накара този потребител да преосмисли поведението си, това така и не се случи. Много съжаляваме за което! Но и не считаме, че компромисът към един е добра политика на администриране на едно такова място. Когато сбъркаш, ще търпиш наказание. Когато въпреки наказанието не си вземеш поука, значи не си за същото това място. И ревностно ще следваме тези си разбирания! Не приемаме и тезата, че понеже сме малко, не следва да сме толкова строги. От много месеци поддържаме постоянна бройка от близо 400 члена, много от които активни и не бива заради един да страдат толкова много хора. Няма и да го допуснем!

Dispatcher
« Последна редакция: 04 Януари 2012, 16:17:16 от Dispatcher »

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
 :good:РЕД и ДИСЦИПЛИНА :good:


 :hi:(като в DRG) :hi: