Автор Тема: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)  (Прочетена 76737 пъти)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #120 -: 25 Септември 2018, 22:46:42 »
Дали да не махнете това ограничение от 1 час за промяна на оценка? Че сега трябва да чакам за да лепна още един минус.

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #121 -: 26 Септември 2018, 00:03:43 »
Да и аз съм на това мнение.

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #122 -: 26 Септември 2018, 12:37:39 »
Администрацията на форума не счита това предложение за удачно.

Dispatcher

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #123 -: 29 Септември 2018, 11:44:55 »
Здравейте.

Забелязал съм, че информацията на сайте не е обновявана с години?
Става въпрос за следните раздели:

http://www.railwaypassion.com/?cid=8   от 2014 г.

http://www.railwaypassion.com/?cid=9  от 2016 г.

http://www.railwaypassion.com/?cid=10 от 2014 г.


Защо има такъв пропуск?
Мисля че се случиха доста събития и новини, които може да бъдат отразени.

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #124 -: 29 Септември 2018, 11:51:33 »
Прав сте! Сайтът буквално е зарязан от години. Ще помислим как това да се промени!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #125 -: 02 Октомври 2018, 14:10:37 »
Ако прецените може и да не го публикувате - нали така или иначе,
заради модерация ще го прочетете.

Уважаеми админи, някак до сега проблема с оказиона се неглижираше, за по после. Ама минават години, а това не
се е оправило от само себе си.

Става въпрос за продажбите по повече от една бройка.
Като се кликне на " купи веднага" или се купи само една бройка
от 20 ( примерно) цялата обява се затваря.
Съответно не праща уведомително писмо нито на купувача,
нито на продавача (поне така беше преди година), че има
сделка за съответните бройки. Съответно не може в последствие
да се даде "оценка на продавача/купувача" и от двете страни за рейтинга от оказиона. Тези оценки са различни от онези за постовете. В оказиона трябва да посочим при оценката и линк
към сделката, ама в горе описания случай не става.
Оказиона май работи коректно само в търг с наддаване.

Може би ще имате време да оправите това, защото ми се струва,
че ще става все по-важно, както информативно така и за рейтинга на продавачи и купувачи да се вижда от всички. Графата си я имаме към акаунтите, ама не всеки път можем да я направим

Благодаря за вниманието!
Както казах, може да не го пускате към темата,
но ще се надявам на отговор по въпроса може би на ЛС!
 :hi:


ПП. Оценката може да се даде все пак. Моя грешка.
Остава само затварянето на обявата когато са повече артикули!
« Последна редакция: 05 Октомври 2018, 09:12:26 от Dispatcher »

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re: Критики, препоръки и домашна гроздова под масата ;)
« Отговор #126 -: 05 Октомври 2018, 10:18:48 »
Благодаря за сигнала! С останалата част от екипа ще разгледаме проблема и ще ви запознаем с възможните решения.

Dispatcher

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 530
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Предложение към администрацията на форума:

Нека по някакъв начин да бъде пояснено, оповестено, съобщено, закачено, че ако някой иска да пише във този форум да се представи ПРЕДВАРИТЕЛНО накратко:
Две имена, възраст, местоживеене.

ЕВЕНТУАЛНО професия или занимание.

Това не е бъркане в частния живот, не ни интересуват политически, музикални нагласи, сейфове на Кайманите или Швейцария, точен адрес, месторабота, семейно положение и прочие...

Това, че някой е известен примерно в едни моделистки среди или други, или във тубата или в ebay или фейсбук или посещава редовно отворените врати на КЖМБ далеч не е достатъчно за останалите, които по една или друга причина , не го познават от тези или други източници  ...

"Иван Иванов, 43, София" - напълно достатъчно...

щото ПРИМЕРНО заформя се тук дискусия, човекът получава някаква известност, но си оставя въпреки това в не малка степен анонимен - и изведнъж ми задава въпрос - не считам това за джентълменско...

Та заявявам:Няма да отговарям на форумен член, макар например да е построил за 6+++  любимата ми парна машина и да е известен моделист на 5 континента - все пак уважение към останалите форумни членове на олимпийски принцип!!!

Наздраве! :drinks:

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Интересно предложение, но трудно осъществимо - все пак форумът е изцяло функциониращ на принципа на доброволността и за присъствието, и за участието. Пък и не всеки желае да говори за себе си, целейки да остане анонимен поне в интернет пространството.
Нека не отнемаме тази възможност!

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Мойто скромно мнение или тоя пикото пак ще искат да го бият
Защото казва истинат

- системата за оценяване с лаикчета и дислаикчета да си отиде в социалните мрежи и Reddit тук не и е мястото това е форум повече от половината от потребителите тук даже не знаят какво предназначение има а тези който я ползват я ползват грешно

- оказиона си беше по добре като раздел в форума така се намираха неща който хората даже забравяха че продават знам че мързела е голямо нещо ама дайте го малко по сериозно а които иска оказион като такъв има си OLX базар бей и тн. Там има опциите които някой потребители търсят знам страшно е да си на 80 и да не знаеш как да ползваш смартфон но за това има хора който може да попитате никой не се е родил научен ( освен ако това не съм аз )

- все още се позволяват детско градини занимания като одумай другарче на кой му е по голямо нещото дръпни косичка вземи кукличка смятам ни за сериозни зрели хора неща като " я го виж тоя ' или "ония" са ок по скоро за туко що навлезлите в пубертета не хора на зряла възраст администрация дайте го малко по сериозно приятелските и роднинските връзки ги изключете вие сте администрация вашата работа е малко милиционерска но по добре така и да се превърне в форум на световно ниво от колкото поредната " варварщина " в която определени субекти превръщат форума


Това е на първи поглед
Извинявам се ако типичния ми сарказъм не се понася от някой потребители не всички сме се родили с извратено чувство за хумор

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Перфектния пример за това как не се ползва система за оценяване това не ви е бутон не съм съгласен с някого крайно време е да го осъзнаете

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Имам предложение:

Възможно ли е, след като един пост е редактиран, той да излезне отново като непрочетен за по-рано прочелият го?  :)
Лично на мен ми се е случвало няколко пъти (предполагам и на други) да прочета пост, който след 15-20 мин. е редактиран и информацията е допълнена или дори променена... 

Със здраве!  :hi:

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Боя се, че това няма как да стане - системата на форума не може да отчита редакциите по този начин.

Dispatcher

pavlinbg

  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 735
  • Рейтинг: 265
Аз използвам тази опция единствено за последваща проверка за технически и правописни грешки. Струва ми се, че при спазване на добрия тон, няма особен смисъл от такава рестрикция.