Автор Тема: SCARM - софтуер за опростено планиране на моделно ЖП трасе  (Прочетена 136129 пъти)

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
SCARM е съкращение от Simple Computer Aided Railway Modeller – специализиран български софтуер за планиране на моделни ЖП трасета и макети.



С помощта на SCARM можете бързо и лесно да проектирате макета на своите мечти – просто свалете програмата, инсталирайте я и започнете да създавате своя първи релсов план. В SCARM можете да използвате неограничен брой релси и обекти от над 150 вградени релсовеи библиотеки и веднага да видите своя проект в 3D само с едно щракване на мишката.
Полезни ресурси:

Помощ за SCARM
Блогът на ЖП моделиста
Колекция с ЖП макети и релсови планове
Разширения за SCARM

Програмата може да свалите от:

www.scarm.info

И не забравяйте – най-важното е да се забавлявате :)
« Последна редакция: 07 Август 2017, 20:13:46 от Mixy »

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
От мен само и единствено адмирации :clapping:! Не съм го пробвал, поради липса на време. Ще наблюдавам темата!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Поздрави за начинанието!
Би ли вкарал и Тилиг - Стандарт (НО) в листата, за да мога и аз да ползвам програмата?  :hi:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Мерси, момчета :)

@XRISTO: Ще гледам тоя уикенд да въведа библиотеката ;)

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
mixy страхотно начинание желая ти успех  :drinks: пробвах програмата както сам казваш има още да се работи по нея  но и направеното е достатъчно за свободен софтуеър :clapping:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Да, свободен софтуер е, което е добре.Почти направих библиотеката за Тилиг - "Стандарт", като единствено не знам как да се оправя със стрелките.Ако някой знае коя стрелка на "Елит" отговаря на съответната "Стандарт" да помогне.Нека поне с такива дреболии да отменим Mixy, нека той си усъвършенства останалите неща, които са си по - сложни за хора като мен.  :good:
« Последна редакция: 09 Октомври 2010, 20:23:11 от XRISTO »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Библиотеката Tillig HO Standard, за която XRISTO помоли, вече е попълнена на 90% и е качена в сайта.  :yes:
След като се свали, библиотеката трябва да се разархивира и .lib файлът трябва да се копира в LIB папката на програмата.

gongalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Access violation at address 004D5957 in module scarm.exe. Read of address 0000008. OK

Такава грешка ми изписа, не знам защо.

Микси кажи как мога да принтирам схемата, че нещо нито една графична програма не ми разпознава това, дето съм го копирал в клипборда.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Copy / Paste работи само в SCARM и засега няма начин трасето да се прехвърля през клипборда към друга програма. Единственият начин е с бутона PrintScreen и след това Paste в графичен редактор.
В момента работя по печат и експорт, но не знам кога ще са готови.
Относно грешката - сега не мога да определя защо се е получла, но ще направя тестове и ще опитам да я възпроизведа.

P.S. Мда, открих я - ще бъде коригирана в следващата версия.
« Последна редакция: 09 Октомври 2010, 16:12:43 от Mixy »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Благодаря ти,Mixy!
Вече и аз съм от ползващите софтуера. :hi: Изберете българското!!! :good:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Версия 0.3.5 е готова!

Освен корекциите и някои дребни подобрения, новата версия вече има и възможност за експорт на трасето в BMP или JPEG файлови формати, които лесно могат да бъдат отпечатани в графичен редактор или направо с вградения Picture and Fax Viewer.

:)

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Поздравления за чеТТника Милен!

Искам да похваля още една екстра /Pach вече похвали ролетката/... опцията като маркираш трасе и поискаш общата му дължина, в изскачащия прозорец се появява, освен дължината на трасето, също и действителната дължина в метри! Продължавай в същия дух, Милене!

Поздрави: чеТТата  :drinks:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
10x още веднъж :)

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Бре, браво! Аз съм Quality Assurance Engineer; ще репортвам всичко интересно, което намеря. Много добре направено!

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Цитат на: 760mm link=topic=2720.msg48912#msg48912 date=1289287811
Бре, браво! Аз съм Quality Assurance Engineer; ще репортвам всичко интересно, което намеря. Много добре направено!

Мерси :)

Ще се радвам на всякакви отзиви - ползваемост и удобство, бъгове, функционалност и т.н. ;)