Общ форум | Chit-chat > Общи приказки, свързани с хобито | Chit-chat about the hobby

SBB и всички други железници в Швейцария

(1/215) > >>

liro4605:
Отварям темата за швейцарските железници поради достата и любители във форума!
Като за начало пояснение на уникалната номерация на локомотивите.Естествено неможе да е SBB и да не е уникално ;D
.







Adrian:

кажи сега защо точно тези железници събираш ?

liro4605:
Като почитател на електровозната тяга много ме кефи прехода им.А именно прескачането на дизеловата тяга като такава.Неказвам че нямат дизели но те са малобройни.В БДЖ работата е била на косъм да стане по същия начин но неотвърдилите се ел инжинери в онези години не са могли да се преборят.Като се замисля само как нашите са маали с лопатите като щури а швейцарица си е карал крокодила и това през 30-40те и усмивката ми е на устата.Яко експериментиране с ел тягата и резултата е на лице.Re 460 уникална машина с уникални технологий която братята германци неможаха да преглътната и с корупцията на Сиеменс затриха Швейцарската Локомотивна Фабрика SLM.
http://www.youtube.com/watch?v=wk8uHPrFB0c
Не ми е известно и до днес да е произвеждан локомотив с раздвижени оси в талигата.
Отделно за красотата на природата и жп съоръженията просто няма какво да се говори.
Същите мисля да публикувам в темата по етапно.

ankar:
Именно уникалността на тези железници е, като че ли, причината да са толкова харесвани.liro, ти спомена ,че дизеловите локомотиви са слабо застъпени, такива обаче все пак има.Моля те дай малко повече инфо и за тях ! :drinks:

 

Adrian:


SBB disel locomotives

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия