Автор Тема: Фотография  (Прочетена 93821 пъти)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #75 -: 07 Юни 2011, 14:13:48 »
Сензорът не е причина за това. Още повече, че Никон в повечето случаи използват матрици на Сони.
Обработката на информацията при различните фирми е различна, това първо.
Ето един пример, когато камерите използват (почти) еднакъв сензор 24мп
(според никон техният е с някакви подобрения, които са искали от производителя на чипа - сони),
но обработката на това, което вади сензорът е различна:



Оптимизаторът на динамичния диапазон и НАЙ-ВЕЧЕ оптиката са виновни за такива ефекти като "мекота на рисунъка" (ебаси и снобарското определение).

П.П. Ники най вероятно няма откъде да ти извади снимка, просто е чул от някой никонаджия това :)
« Последна редакция: 07 Юни 2011, 14:16:03 от widowmaker »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Фотография
« Отговор #76 -: 07 Юни 2011, 14:28:21 »
Подозирам и аз, че говорим за ефект на оптиката, което зависи от обектива и няма нищо общо с матрицата, ама дорде той не обясни по-читаво, един господ знае за какво иде реч.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Фотография
« Отговор #77 -: 07 Юни 2011, 14:31:33 »

Аз съм за директна среща Widowmaker vs Niki !
Предлагам една среща в България и една в Китай ! 
Така право Куме в очи да се обменят пиксели и матрици и бири , есте  :drinks:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #78 -: 07 Юни 2011, 14:31:45 »
ок, сега, се върнах малко ме нямаше. ще пусна снимки, но в албума, за тука ще дойдат големички.Дори да не е лице, предмет, все едно,  има светлосянка и тя го прави така, че да ,,завива ,, в пространството. за да изглежда обемно . Там където един обем свършва и се разграничава от средата има рефлекси, те там е разликата. П.П. няма нуйда от среща София- Пекин, мога да реда снимки от тук до там :lol: :lol: :lol:, не искам да споря с никой, просто си казах мнението, и последния пост завърших с това, че най важно е за какво му трябва определена снимка на човек, и какви очаквания има. Дето казва Виктор Калев- някои така му викат , други не)))). А иначе не ми е нужно никой да ми казва нещо , аз работя от времето , когато / включително и аз съм правил/ се правеха штриховите цветооделки на ръка, просто и не скромно да звучи, ясно ми е :hi:
« Последна редакция: 07 Юни 2011, 14:43:59 от niki »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Фотография
« Отговор #79 -: 07 Юни 2011, 14:37:34 »
Ако ще и апарат за 100 000 лева да имаш, нямаш ли усета за композиция, набитото око и здравата ръка - не ми се хвали. Снима не апарата, а този който е зад него! Така че, една проста "Смяна" може да изкара 100 пъти по добри снимки от Пентакс, Никон, Сони и прочие. Айде стига сте се надлъгвали по тази тема. По малко фотошоп или там кой каквото ползва. ;) :drinks:   

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #80 -: 07 Юни 2011, 15:17:22 »
Цитат на: niki link=topic=2919.msg61250#msg61250 date=1307446305
ок, сега, се върнах малко ме нямаше. ще пусна снимки, но в албума, за тука ще дойдат големички.Дори да не е лице, предмет, все едно,  има светлосянка и тя го прави така, че да ,,завива ,, в пространството. за да изглежда обемно . Там където един обем свършва и се разграничава от средата има рефлекси, те там е разликата. П.П. няма нуйда от среща София- Пекин, мога да реда снимки от тук до там :lol: :lol: :lol:, не искам да споря с никой, просто си казах мнението, и последния пост завърших с това, че най важно е за какво му трябва определена снимка на човек, и какви очаквания има. Дето казва Виктор Калев- някои така му викат , други не)))). А иначе не ми е нужно никой да ми казва нещо , аз работя от времето , когато / включително и аз съм правил/ се правеха штриховите цветооделки на ръка, просто и не скромно да звучи, ясно ми е :hi:

Човече, убий ме, ама нищо не ти се разбира...
Няма никаква последователност в това, което пишеш, а за препинателни знаци, начало и край на изречението изобщо не коментирам...

Че не е нужно да ти се казва каквото и да било е ясно на всички тук, (надявам се).
 :)

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #81 -: 07 Юни 2011, 15:32:20 »
 :lol: :lol: :lol:, Ами обяснявам, -нямаше ме, и сега съм тук, , и отговарям на  адаша, че ще пусна снимки, , но в албума. Следващото, е отговор, нз Адри за Пекин))),  :lol: :lol:, Исках на веднъж, да не пиша няколко поста, да обхвана всички  въпроси, но все тая, купон да става :lol: :drinks: :hi:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #82 -: 08 Юни 2011, 09:24:22 »
Ти всъщност с какво снимаш?
Че гледам в албума ти снимките не са твърде "обемни"...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Фотография
« Отговор #83 -: 08 Юни 2011, 09:46:13 »
А сегааааа....хванат "на тясно"! :haha: :haha: :lol: :lol: :lol: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

То се е видяло, че камерата ми ще остане само за видеоклипове, тъй като дори телефоните
вече снимки правят по-добри от нея...
та да ми кажете някакво прилично апаратче (ама много бюджетна сапунерка),
 която да прави прилични снимки, в добра резолюция.
Няма да издавам фотоалбуми, но все пак с тези ми снимки до сега, си е мъка...
Какво ще ме посъветвате знаещите? :search:
(цифров разбира се - лентови имам три, ма вече не ги ...вадя от калъфите) :blush2:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #84 -: 08 Юни 2011, 09:54:46 »
Снимам с фотоапарат :lol: :lol: :lol:. В  АЛБУМА СА СНИМАНИ,  с малък  ,,powershot,,-за всекидневна употреба, сега са просто фрагменти, като понапредна с макета, ще снимам и него и колекцията с еос-са.Сега не ми се вадят стативи, обективи и тн, - все пак тези снимки са само за проследяване на ,,работния процес. Но пак да кажа, за да не бъда разбран погрешно, предпочитам канон-защото ми харесва крайния резултат/ да не изброявам всички причини.Може би и защото съм свикнал с тази марка/Това , че на мен ми харесва, не означава, и не съм казал, че това е най- доброто. всеки си има избор/както и за епохите примерно и тн. Това е. :drinks:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #85 -: 08 Юни 2011, 10:12:20 »
Цитат на: pach link=topic=2919.msg61277#msg61277 date=1307515573
А сегааааа....хванат "на тясно"! :haha: :haha: :lol: :lol: :lol: :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:

То се е видяло, че камерата ми ще остане само за видеоклипове, тъй като дори телефоните
вече снимки правят по-добри от нея...
та да ми кажете някакво прилично апаратче (ама много бюджетна сапунерка),
 която да прави прилични снимки, в добра резолюция.
Няма да издавам фотоалбуми, но все пак с тези ми снимки до сега, си е мъка...
Какво ще ме посъветвате знаещите? :search:
(цифров разбира се - лентови имам три, ма вече не ги ...вадя от калъфите) :blush2:

Пламене, разрови се из ибей и си вземи някой канон на старо 20Д, 30Д и т.н.
6-8мп са достатъчни, а и заради по-големите пиксели при такава резолюция, шумът е забележимо по-малък от на новите 12-15мп на същата геометрия.
Друг вариант е 6мп Минолта Maxxum 7D, че има стабилизатор на сензора, но се харчи значително по-скъпо от каноните.
Също не лош вариант е 6мп Д40 на Никон, но аз съм за Минолтата (същият сензор) заради стабилизатора в тялото.

П.П. Ники, китайската "скина" също е фотоапарат, макар, че на мен ми прилича на камера обскура :)
« Последна редакция: 08 Юни 2011, 10:14:41 от widowmaker »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12276
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Фотография
« Отговор #86 -: 08 Юни 2011, 10:20:32 »
Ето за това става въпрос - по данните от горния пост, ще знам за какво да се оглеждам. :search:
Благодаря!  :hi: :hi:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Фотография
« Отговор #87 -: 08 Юни 2011, 11:17:23 »
Minolta 7D-то е наистина прекрасен апарат, но ... трябва да имаш предвид следните неща, преди да вземеш решение, огледално-рефлексна камера или компактна. За себе си като фото любител мога да кажа, че не се чувствам добре с повечето сапунерки, но те имат няколко преимущества, а именно размери, тегло и относителна универсалност и в определени ситуации са за предпочитане, като има модели при които качеството далеч не е лошо.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Фотография
« Отговор #88 -: 08 Юни 2011, 12:48:01 »
Това е като с големите радиуси - или се примиряваш и туряш малки на макета, или просто слагаш големи и намаляваш "жизненото пространство" в къщи :)
Аз ходя и по планината, но задължително мъкна огледално-рефлексния апарат, а с него допълнителната "базука" 70-210мм и трипода.
Сапунерката е много компактна и е несравнимо по удобна в случая, но не съм си и помислял за такава опция.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Фотография
« Отговор #89 -: 08 Юни 2011, 12:53:02 »
Цитат на: widowmaker link=topic=2919.msg61282#msg61282 date=1307517140
   ...
Също не лош вариант е 6мп Д40 на Никон,
   ...


Това не ви го препоръчвам!!! - има тъп фабричен дефект:

Механика с пластмасов червяк(шнек) рони пластмасови стружки върху матрицата ... ...

... това е личен съвет от единия от двамата най-големи майстори в София ...