Автор Тема: Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.  (Прочетена 22303 пъти)

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #15 -: 26 Януари 2011, 09:27:39 »
По принцип тези с доставка два три дни идват с полет, знам защото ние возим на DHL стоките за северна България повечето пъти а също така от Австрия Германия и Унгарея идват по суша пътя пак е три дни забавянето само в България

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #16 -: 01 Февруари 2011, 18:00:45 »
Трябваше да получа пратка от Холандия и тъй като съм ял попарата на българскя клон на DHL, посъветвах изпращача да я прати по пощата. И почнах да чакам. Чаках, чаках - месец, два - нищо. Обаждам са на хората, те ми казаха че са я пратили на 5 август и ми дадоха кода на пратката. Питам в пощата - няма пратка с тоз номер. Реших че трябва да пия студена вода и тамам пуснах чюшмата да я източа, получих съобщение за пощенска пратка. Датата беше 27 ноември (помня я щото тогава е рождения ден на сина ми). Взех си пакета и почнах да чета етикетите:
- подадена във Флисинген, Холандия на 05.08.2010г;
- приета в разменна пощенска станция при Софийска митница (ц.гара Сф) на 08.08.2010г;
- приета в пощенска станция София 1612 (кв. Красно село) на 21.11.2010г;
- съобщението изпратено до адреса ми на 22.11.2010г;
- съобщението пуснато в пощенската ми кутия на 27.11.2010г.

Излиза, че колетът е изминал разстоянието Флисинген - ц. гара София (2700 км) с влак за 3 дена или 72ч, т.е. средна скорост 37.5 км/ч;
Ц. гара София - поща Красно село (5 км) за 105 дена или 2520ч, т.е средна скорост 1.98 м/ч;
Съобщението е пътувало от поща Красно село до нас (0.5 км) за 6 дена или 144ч, т.е. средна скорост 3.47 м/ч.

Изглежда в София са ползвали пощенски охлюви, които доста са са поозорили да влачат 10-килограмовия кашон по бул. Хр. Ботев и Ц. Борис ІІІ........

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #17 -: 02 Февруари 2011, 09:59:36 »
Истината е че се случва и в Германия и навсякъде по света. При нас малко по-често. Доскоро ползвах адреса в офиса и си получавах пакетите в местния клон. Истината е, че при условията които работят жените от колетното е цяло чудо, че изобщо някаква поща пристига. В този клон бяха супер съвестни, а съм бил свидетел как почти няма къде да седнат защото стаята им е пълна с кашони и чували с поща. За пощата от Германия не обвинявайте само нашите пощи. Истината е че застрахованата пратка, която ползват масово немците за изпращане в България, тази от около 17 евро е абсолютно безумна. Обикновено отнема около 2-3 седмици за да пристигне. А съм имал и такава, която беше седяла 2 седмици в Италия и 3 седмици в Гърция, пътя й в Бълария до мен беше отнел 3 дена.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #18 -: 02 Февруари 2011, 10:19:43 »
Незнайно защо много хора продължават упорито да си мислят, че България е некъф извънземен остров и че ние сме винаги некво ненормално изключение от света... А реално целият свят е пълен с гнилоч, която много често е несравнимо по-голяма от нашата... Но този стар, любим нашенски манталитет - вечно да плюем своето /л@йно/ и да величаем чуждото /гов*о/... :pardon:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #19 -: 02 Февруари 2011, 10:33:04 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2940.msg53629#msg53629 date=1296634783
Незнайно защо много хора продължават упорито да си мислят, че България е некъф извънземен остров и че ние сме винаги некво ненормално изключение от света... А реално целият свят е пълен с гнилоч, която много често е несравнимо по-голяма от нашата... Но този стар, любим нашенски манталитет - вечно да плюем своето /л@йно/ и да величаем чуждото /гов*о/... :pardon:

 :good:

Така е - същите глупости са по целия свят

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #20 -: 02 Февруари 2011, 11:04:56 »
Извинявай, ама 4 месеца да ми пътува колета от гарата до Красно село, не може да са случи в цивилизования свят. Ако са случи първо ще гръмне пресата и телевизиите и ще хвръкнат сюрия началници, и второ, ще има съдене до дупка.
Ами преди 4 години получих коледна картичка за Гергьовден. И пак не по вина на германската поща - от централната поща до пощата в кв. Кр. село картичката беше пътувала от средата на декември до началото на май.
« Последна редакция: 02 Февруари 2011, 11:06:33 от Tramway »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #21 -: 02 Февруари 2011, 11:12:11 »

айде стига глупости ! - моя пратка за Щатите пристигна за 38 дни , след разследване , разбира се !! В цял свят малко или много има проблем с пощите - изчезват пратки , багажи , самолети не летят има бедствия и пр

Стига с тва плюене ,че е много дразнещо !

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #22 -: 02 Февруари 2011, 12:00:30 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2940.msg53629#msg53629 date=1296634783
... А реално целият свят е пълен с гнилоч, която много често е несравнимо по-голяма от нашата... Но този стар, любим нашенски манталитет - вечно да плюем своето /л@йно/ и да величаем чуждото /гов*о/... :pardon:

Ами нашето си е л@йно, защото ядем боклуци, а на европееца е хранителен отпадък, защото яде храни.  :spiteful:
В този ред на мисли се сещам как се оплаквам на една позната (медицинска сестра), която сподели, че народа е много болен:
Ами, викам, защото ядем боклуци, пием боклуци, пушим боклуци...А приятелят и, май се не усети, че ще я обиди ;), добави: - и спим с боклуци!  :lol: :lol: :lol:
Добре, че тя не е някоя сръдлива...
Ще прощавате за оффтопика, ама това, колкото и абсурдно да звучи, не е виц, така че не е за темата с вицовете.  ::)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Как получих пратка от Германия м.12.2010 г.
« Отговор #23 -: 02 Февруари 2011, 18:55:31 »
офф 2 : Ице, откога на евро/американо/боклуци с много Е-та и ГМО почнаха да им викат "храни"?  :pleasantry: Муат и те некви канцерогенни високотехнологични отпадъци и им плющят ушите! Дип че нищо не знаят... :pardon: