Автор Тема: Проект "Гара Алдомировци"  (Прочетена 36387 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #15 -: 01 Февруари 2011, 10:39:42 »
Няма да се правят! Само гаровата сграда.

п.п. Евентуално ми идва на акъл една тоалетна да спретна, но не е обсъждано в рамките на клуба, тъй че е само на ниво идея.
« Последна редакция: 01 Февруари 2011, 10:57:19 от Vlado »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #16 -: 01 Февруари 2011, 12:07:25 »
Малко информация от кухнята. Бачо Спас бе така добър да ми подготви схемичка на позициите за снаждане на отделните основни звена на модела:







 :spiteful:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #17 -: 01 Февруари 2011, 12:13:18 »
Ааа, Владо, как така без рИализъм?!  :blink: Требе паднала мазилка, дупки в покрива, помияри на калъп и банда мангали, полегнали на сянка под навеса след успешен лов на кабели...  :haha: :lol: :spiteful:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #18 -: 01 Февруари 2011, 13:16:15 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2951.msg53565#msg53565 date=1296555198
Ааа, Владо, как така без рИализъм?!  :blink: Требе паднала мазилка, дупки в покрива, помияри на калъп и банда мангали, полегнали на сянка под навеса след успешен лов на кабели...  :haha: :lol: :spiteful:
Няма да има. Ново-новеничко все едно току що е построено. Чистак-бърсак в чист вид. ;)

Взех лепило на Пико преди малко. За първи път чувам, че фирмата произвежда и такова нещо. Доверих се. Дано не съм сбъркал, че 10 кинта си е все пак. ;)

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #19 -: 01 Февруари 2011, 15:17:31 »
Цитат на: Vlado link=topic=2951.msg53573#msg53573 date=1296558975

Взех лепило на Пико преди малко. За първи път чувам, че фирмата произвежда и такова нещо. Доверих се. Дано не съм сбъркал, че 10 кинта си е все пак. ;)

По моя преценка не е лошо. Със сградите не Piko се представя чудесно. Само дето трябва да се внимава за грешки, че после няма махане. Така си окепазих едната сграда. Капаците на прозорците ги бях залепил грешно, 20-ина секунди след това си видях грешката. Успях да махна въпросните елементи, но фасадата беше тотално размазана. Едва ли не пластмасата беше разтворена от лепилото.
 :) :)
« Последна редакция: 01 Февруари 2011, 15:30:58 от Dispatcher »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #20 -: 01 Февруари 2011, 15:30:08 »
Въпросът е, че не е моментно и лепи добре.
А то констатацията "сгреших" е винаги особена категория, защото и съгласно Закона за всеобщата гадост е ясно, че ще разбереш, че си сгрешил, едва след като лепилото е засъхнало много добре...   :spiteful:
« Последна редакция: 01 Февруари 2011, 15:31:59 от Dispatcher »

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #21 -: 01 Февруари 2011, 17:30:03 »
Евала на Владо, че не спира да твори. Сега разбирам и че го прави на ползу роду... :hi:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #22 -: 01 Февруари 2011, 21:50:31 »
Цитат на: Vlado link=topic=2951.msg53584#msg53584 date=1296567008
Въпросът е, че не е моментно и лепи добре.
А то констатацията "сгреших" е винаги особена категория, защото и съгласно Закона за всеобщата гадост е ясно, че ще разбереш, че си сгрешил, едва след като лепилото е засъхнало много добре...   :spiteful:
А лепи добре, само ако си сбъркал.Ако си го уцелил перфектно, то задължително лепилото не е хванало добре и при леко разместване се отлепя...  :spiteful:
То това си е закон за всеобщата гадост.От сборника закони на Мърфи.Неговите, за разлика от всички останали не подлежат на промяна.  ;D

 

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #23 -: 02 Февруари 2011, 01:09:17 »
Цитат на: staff123 link=topic=2951.msg53582#msg53582 date=1296566251
Цитат на: Vlado link=topic=2951.msg53573#msg53573 date=1296558975

Взех лепило на Пико преди малко. За първи път чувам, че фирмата произвежда и такова нещо. Доверих се. Дано не съм сбъркал, че 10 кинта си е все пак. ;)

По моя преценка не е лошо. Със сградите не Piko се представя чудесно. Само дето трябва да се внимава за грешки, че после няма махане. Така си окепазих едната сграда. Капаците на прозорците ги бях залепил грешно, 20-ина секунди след това си видях грешката. Успях да махна въпросните елементи, но фасадата беше тотално размазана. Едва ли не пластмасата беше разтворена от лепилото.
 :) :)
PIKO не произвежда лепило. Поръчано е за фирмата, а се произвежда от UHU. Tова са създателите на нитроцеулзните лепила още преди войната и формулата не е променена до днес. Аухаген и Нох предлагат оригинала, но то е абсолютно едно и също. Абе лепило 2-ра епоха. Няма кво да говорим. Не само със сградите на пико, а и с всичко що е полистирол се справя супер, просто защото го разтваря. Успех на начинанието на Владо. Сигурен съм в успеха! Не разбрах от какъв материал са елементите на сградата?

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 304
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #24 -: 02 Февруари 2011, 08:37:35 »
Елементите са от полистирол.

G_GROZ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #25 -: 02 Февруари 2011, 22:46:24 »
Освен лепилото на PIKO/UHU/, подходящи са и другите еквиваленти популярни у нас ХУМБРОЛ и РАВЕЛ/това с иглата и това с четката за по-големи площи/. За лепене на полистирола винаги съм препоръчвал един не много известен, но изключително професионален метод - хлороформ или коресилин. Първото е изключително летлива течност, която мигновенно разтваря материала и поради бързото и изпаряване, сравнително скоро залепеното място се превръща в неразбиваема "заварка". Най-добре е отначало детайлите да се слепят с някое от горните лепила, тъй като позвляват известна корекция. След като одобрим сглобката, теглим няколко тигела със спринцовката хлороформ и така правим връзката вечна. Този химикал има и още едно предимство - поради мигнвенното си изпаряване, случайно попаднала капка почти не оставя следа. При коресилина всичко е същото, но действието се развива малко по - бавно. Май се олях! Модераторите ако решат - ''Как да лепим качествено". :yes:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #26 -: 03 Февруари 2011, 09:50:11 »
Не си се олял - всичко може да се използва, ако не от мен, от някой друг моделист.

Аз да кажа какво свърших тези дни:

1. Залепих страничните стени на сградата. Оказа се, че има някои несъответствия в горните схеми, които след консултации с проектанта, бяха коригирани;

2. Започнах да изработвам ниската рампа от източната страна (според снимките) на гаровата сграда

Какво предстои:

- китосване и шлайфане, където е необходимо;

- ще се пробвам да сложа вътрешни стени, за да усиля конструкцията;

- слагане на останалите неща според личната ми преценка за поредност.

Снимки ще пусна тези дни.
« Последна редакция: 08 Февруари 2011, 11:26:51 от Vlado »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5544
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #27 -: 06 Февруари 2011, 18:03:41 »
Обещаните снимки:

1. Гаровата сграда - общ вид:





Отблизо:





Където се наложи, китосах и с водна шкурка Р1200 шлайфах.

2. Колоните в суров вид (ще се китосват, шлайфат, ще се прави имитация на плочки и т.н.):



3. Общ вид на сградата с рампата:











Както сигурно забелязвате, сложих напречна стена за повече здравина. Най-вероятно ще сложа и още вътрешни стени за повече реалистичност.

Това е засега! Работата продължава.
:)
« Последна редакция: 06 Февруари 2011, 18:13:06 от Vlado »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #28 -: 06 Февруари 2011, 18:31:02 »
Владе, Владеееееееееее... ЦАР СИ!  :good: :drinks:

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 304
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re:Проект "Гара Алдомировци"
« Отговор #29 -: 06 Февруари 2011, 18:38:54 »
Екстра се получава! За сега съм доволен от това какво съм създал и го виждам бързо реализирано благодарение на Владо!  :hi: