Автор Тема: HO - моето макетче!!!!!!  (Прочетена 5503 пъти)

tanyo09

  • Гост
  • Trade Count: (0)
HO - моето макетче!!!!!!
« -: 16 Януари 2013, 14:39:20 »
Скромно е,но след толкова години успях да стигна и до тук да започна да нареждам част от инфраструктурата,каквото и да е,аз си го харесвам,повечето ми неща са 2 употреба,но за толкова средства толкова,може да ме посъветвате нещо каквото и да е,надявам се ще ми помогне дори и в лош аспект,нуждая се от съвети,благодаря предварително!!!!!!!

Krasi

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 4
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #1 -: 16 Януари 2013, 17:27:54 »
Не изглежда никак зле, макар и в суров вид :im_so_happy: Забелязвам, обаче, че най-външните прави са направо на ръба на дървената плоскост - добре е да имаш малко повече място в края (поне 4-5 см) както заради естетиката, така и заради опасността някой локомотив или цяла композиция да "полети в бездната" при по-голяма скорост или катастрофа.

tanyo09

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #2 -: 16 Януари 2013, 17:37:05 »
Прав си приятелю,но ако се опитам да го направя,ще загубя доста от дължината на гарите,а нямам толкова малки части от сорта на полвинки и четвъртинки,но си прав,ще обмисля варианата,благодаря ти за съвета!!!!!

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #3 -: 16 Януари 2013, 17:51:03 »
С мерклинската система можеш да направиш всякаква "раздвижена шарения" по коловозното развитие.. Пробвай и в средата да го уплътниш с линии...  :hi:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4779
  • Рейтинг: 628
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #4 -: 16 Януари 2013, 17:55:35 »
Не е лошо! :good:
Според вкусът си,така го прави,ако харесваш повече ландшав,не го уплътнявай с релси в средата!
Познавам един Станимир с влакчета Мерклин....но дали си ти!?

tanyo09

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #5 -: 16 Януари 2013, 18:49:00 »
Ми Станимир съм,от Варна съм,незнам кого познаваш,писахме си по skype не отдавна(gonzo-09),относно БДЖ локомотиви!!!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4779
  • Рейтинг: 628
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #6 -: 16 Януари 2013, 18:54:29 »
Цитат на: tanyo09 link=topic=4140.msg85760#msg85760 date=1358354940
Ми Станимир съм,от Варна съм,незнам кого познаваш,писахме си по skype не отдавна(gonzo-09),относно БДЖ локомотиви!!!
Ок!Другият е от София!

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...

tanyo09

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #8 -: 16 Януари 2013, 21:23:15 »
Не се отваря нищо,прати ми други линкове???????

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #9 -: 16 Януари 2013, 21:34:01 »
Проблемът е в твоя телевизор, най-вероятно нямаш програма за четене на pdf файлове.  ;)

tanyo09

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Исакм съвет,в дилема съм!!!!!!!!!!!!
Опитвам се да си направя два колковоза един до друг в жп гара,като спазвам всички зависимости на релсите. Проблемът ми е че на крайна точка не мога да ги вържа в основната релса,трябват ми някакви каталози на колковозно развитие за жп гара,ако може някой да ми помогне??????

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #11 -: 20 Януари 2013, 22:01:48 »
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,4135.msg85856.html#msg85856 ето ти темата, писал съм достатъчно, и линк за каталог в М профил има.. Не мога да разбера защо е тоя шум до небето..... Извинявай, ама ако не можеш да си инсталираш един Adobe Acrobat Reader или подобна безплатна програма на компютъра, за да отвориш pdf файлове, то просто си изхвърли компютъра през прозореца!!!!  :pardon:

tanyo09

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:HO - моето макетче!!!!!!
« Отговор #12 -: 21 Януари 2013, 10:50:13 »
Съжалявам за неудобството,все пак успях да ги разгледам тия линкове които ми беше пратил за което съм ти благодарен и страшно много ми помогнаха!!!!!!!!!