Автор Тема: Отворен диспут относно новите правила в раздел "Купува / Продава"  (Прочетена 36557 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Adrian link=topic=2784.msg56243#msg56243 date=1300444766
В промоция :  49 лв

Roco 44941   DB-AG  1-2 кл.
витринен модел , OVP - 59 лв

link
всичко в продажба виж тук


Хайде моля те всичко актуално поне от тук нататък публикувай в първи пост. Иначе много разпокъсано се получава и се следи трудно какво всъщност се продава и какво не.
« Последна редакция: 18 Март 2011, 15:23:30 от EMPEROR »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
АБСОЛЮТНО не разбирам какво искаш да ми кажеш ?

Моля те да ми го обясниш .

Имам една тема . Когато искам да публикувам новост в тази тема трябва да правя редакция на първи пост ли ? Демек темата ще потъва без рефреш ?

И за публикуването на снимки : давам линк към снимка , без да излиза снимката в темата ми ?


Айде учтиво ми обясни , защото нищо не разбрах .

Защо не писа на Tabakoff например , който вчера направи незнам колко рефреша ?

Нещо виждам тенденциозност тук и държа Dispatcher да обясни ситуацията .

Когато тема е рефрешната и искаш да видиш какво става - цъкваш автоматично на последният пост , нали ?

Аз изобщо не гледам първите постове на дългите теми .

Дотук се съобразявам с всичките изисквания . Съгласен съм , че отварянето на много снимки натоварва страницата и
подкрепям използването на линкове, без снимката да се отваря в страницата ,
но това с редактирането на първи пост е безмислица.
« Последна редакция: 18 Март 2011, 15:01:38 от Adrian »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Никой не ти казва да не си "ЪП"-ваш темата, а просто промените да са само в първия пост... не виждам какво неясно има?
За снимките си го разбрал правилно.
Заради tabakoff са новите правила, макар че не съм длъжен да ти давам обяснения. Така че тенденцията само ти си я виждаш.

Когато човек иска да види в една тема със 100 продукта какво има налично и какво не, е хубаво да го има събрано на едно място, а не да се ровят 100 страници и да се гледа това го има това го няма.
Стига рева и просто чети, ама не избирателно, а наред.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Глупости....и стига този Табакоф ти бърка нещата!!!
Виж аз какво направих в моята тема - само дето първи пост сега не ми е със снимки, защото нищо конкретно не е в продажба!
Не само че се претоварва (вече) сайта, защото колкото повече снимки има, толкова повече става големината на всяка страница , заемаща място в паметта.
Освен това омръзва всеки ден (при рефРеш) да чакам цял куп снимки в последния пост, за да мога да отметна темата като прочетена.

Става въпрос за заеманото по обем на паметта място,  и тук Табаков въобще не е замесен!

Ще взема да върна всички панорамни снимки в темата с тапетите - та да стане 1 терабайт...и ще я ъпдейтвам всеки ден с по още един панорамен пейзаж...да видим тогава как ще си ъпдейтвате темите и форума!!! :spiteful: :spiteful: :spiteful:

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Адри , не така приятелю щото и ние имаме търпение и колкото и да те разбираме, все пак ти си един като останалите тук!
 :hi: ;D ;D ;D :yes:

ПП. То така става от мухата ...слон!!!
 :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
« Последна редакция: 18 Март 2011, 15:55:02 от pach »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Паце , ти пак ли си пил нафта ве ?
Не Табаков ми е трън в очите , а аз съм трън в очите на Лъчо !
Аз спазвам всичко което сме се разбрали стриктно , за разлика от други !! (един рефреш дневно)
Само аз си преработих всичко в 1 действаща тема , за разлика от всички останали . (които имат по 2 и повече)

Но забележки се правят само на мен , братле !

Аз смятам ,че е абсолютна простотия да се правят промени в първи пост. Ако
самата промяна рефрешва темата - тогава - да , съгласен съм !
Защото при проверка на новост в темата аз кликвам на последния пост в нея .
Тогава наистина снимките тежат докато се отворят ! Затова се съгласих ,че е правилно да има
само линк към снимка или галерия ! И ДА ОТБЕЛЕЖА ,че аз пръв обърнах внимание ,
че страниците натежават и бавно се отварят @! -  ст . д. за темата за срещите.

А сега трябва в първа тема да е всичко в продажба , после ще има ' ъпче ' , 'ъпче' ' ъпче ' , 'ъпче' ' ъпче ' , 'ъпче' ' ъпче ' , 'ъпче'
и така 10 -12 старници - е това не е ли простотия ??

В момента ъпвайки всеки има възможност да обърне внимание на отделен артикул , например защото е в промоция , или
цената му е намалена , или би дискутирал - от опита ми съдя ,че така купувачите виждат лесно един артикул , отколкото
един сред 20 ;  даже купувайки се учудват ,че не са го видели , а го продавам повече от месец да речем .


1. За линкове към галерия или снимка - подкрепям !
2. за промени само в първи пост - категорично не .

Искам Лъчо да ме убеди ,че не са негови скимвания това  и за в бъдеще единствено Dispatcher да коментира
и свежда правила , като под Dispatcher  разбирам независим администратор на форума.

Макар че с отмяната на бан и предупреждения всичко стана безмислено . Всеки може да си прави каквото си иска.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Това, че ти си ми трън в очите са си твои приказки.
Който и да е модератор винаги ще си мислиш, че си му трън в очите, но това си си ти.
Забележки не се правят само на теб, а на абсолютно всеки, който е в разрез с правилата. Разбира се това не ми е основна работа и покрай другите неща които върша се случва да пропусна нещо тук-таме. Днес пускам нови правила (сългасувани с администрацията) и ти малко след това ги нарушаваш - следователно ти се прави забележка. Можех да ти затрия поства, вместо това реших просто да ти напиша да си преместиш ъпдейтва в първи пост... и край, почна да ревеш. Може би трябваше да го трия, докато сам не се сетиш за правилата.

Ти смяташ, че е пълна простотия всичко да е в първи пост. Хиляди други потребители по много други големи форуми не мислят така. Ако не ти харесват правилата тук, никой не те кара на сила да седиш! Правилата не са избирателни, та ти да се съгласяваш с които ти харесват, а с други не.

Ако в твоите теми никой нищо не купува, да може и да се получи "ъпче, ъпче, ъпче". Във всяка нормална тема ще има заинтересовани хора, които ще пишат там, ще им се отговаря и с това се приключва. На този форум основната му идея не е търговията (защото тогава можеше и процент за нас да си сложим), така че не съм ти виновен, че си решил да правиш мега разпродажби и да се оплакваш, че сам си пишеш в тях. В повечето форуми "ъпче" се прави веднъж на седмица или изобщо е забранен! Лично съм го изпитал на собсвен гръб в английски форум, в който съм си платил 100 паунда членски внос, но аз не смея да противореча на администрацията. Такива са правилата, беше ми направена забележка, извиних се и спрях да ъпвам. И там такива своеволия няма. Има правила и се спазват, ако ще админа да ги промени 100 пъти, нищо че съм си платил членския внос. Така че аз не съм длъжен да ти се обяснявам защо аджеба са новите правила. Те са ОБСЪДЕНИ и СЪГЛАСУВАНИ с ЦЯЛАТА АДМИНИСТРАЦИЯ! и са пуснати от мое име. Работата на администратора не е да ти се обяснява на теб, а да поддържа форума. Официално представително лице на администрацията е МОДЕРАТОРА - т.е. АЗ!

Няма да те убеждавам в нищо! Има правила - спазваш ги, ако не ти харесва спираш да пишеш тук и толкоз! Много ви разглезихме в началото и сега си сърбаме попарата... Така сме преценили ЗАЕДНО, така сме го направили. На теб може да не ти е удобно, на останалите 300 човека, ще им е удобно. Как мислиш 1 или 300 трябва да са определящи??? Ти не си повече от останалите потребители, че да трябва да се съобразяваме конкретно с теб, защото нещо не ти харесвало! Никой не те държи на сила и сме правили много компромиси за много от вас, за да мрънкате като малките деца!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Пия...само бира (хлъц) :drinks: или в краен случай ...  :beach:
 (но не и нафта)
Наказания - няма вече,
бан - няма вече,
така - от 8 (осем) дена вече.

Някой да има "за" тези рестриктивни мерки?
а някой да заслужава такива до сега?(в рамките на тези осем дена!!!)

Нали няма да се хванеш на хорото, което цели ни повече, ни по-малко
"...дай сега да разтурят това дет го направихме, да видят те кон боб яде ли?"

Колкото до "диспечера да е независим", такъв няма, просто защото няма независим човек въобще!!!!
(аз в момента съм зависим от бирата например  :drinks:)

За двете и повече теми не съм следил, но  май става въпрос за три вида основни групи - подвижен състав, сгради и МПС-та.
Но може и да има някой който въобще да не е в час още, щото не всеки чете редовно и всеки ден
 (а някой не четат - те са писатели  :haha:) и вместо да обикалят по темите (включително и "продава")
сядат и пишат "Това искам да си направя, ама не знам как" - и се почва (ако някой има търпение) да обяснява (но пък пак ние го четем), ако има по-малко търпение отговаря че това е вече дискутирано и дава линк, а който няма търпение въобще не отговаря (и става "витринкаджия/надувка", че не искал да отговори).
Същото е в продава - "Търся еди кво си, очаквам предложения!",
щото той видите ли няма време да прочете в раздела дали се предлага нещо което търси...
По-лесно (за него) е да изгуби нашето време!!!

И те така...

ПП. Отивам за нова бира, че тая свърши! :drinks:

« Последна редакция: 18 Март 2011, 16:44:34 от pach »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Абе човек , малкото дете си ти !
Аз продавам / купувам ако не всеки ден , то поне през ден ! Това ,че не се коментира в темата ми е , защото
хората , които ги интересуват моите продажби ,  ми пишат на лична . Имам над 100 официални сделки тук
и поне още толкова не отбелязани с фийдбек. Да не говорим ,че всеки ден ми се обаждат поне 2-3 ма - така че
наистина се вслушай в мнението ми , защото съм един от най-активните тук.

Вие искахте нещата да са в ЕДНА тема ,
сега пък темата ви тежала !? А и след всяка продажба изтривам линка към артикула , както и снимката му
ЗА ДА НЕ ТЕЖИ страницата . Баси - ми тогава не ми отваряй темата бре - какво се ровиш и ти тежи ?? И Пач да не е отваря .
Нека темата ми да я отварят хората , които ги интересува .

Айде сега иди и виж как изглежда преработената тема според новите ТИ изисквания -
има ли някаква естетика в това ?????

Мен ако питаш най-добре ще е да има само един пост , но като правя edit темата да се рефрешва.

за разглезването и подобни простотии - няма да коментирам кой е виновен.

vladi123

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: EMPEROR link=topic=3066.msg56248#msg56248 date=1300453510
Никой не ти казва да не си "ЪП"-ваш темата, а просто промените да са само в първия пост... не виждам какво неясно има?
За снимките си го разбрал правилно.
Заради tabakoff са новите правила, макар че не съм длъжен да ти давам обяснения. Така че тенденцията само ти си я виждаш.

Когато човек иска да види в една тема със 100 продукта какво има налично и какво не, е хубаво да го има събрано на едно място, а не да се ровят 100 страници и да се гледа това го има това го няма.
Стига рева и просто чети, ама не избирателно, а наред.
напълно съм съгласен с тебе за тези неща!! Зад гърба си имам доста направени форуми и само тука обявите не може да се разбере какво се продава за колко пари и тн ..

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Според мен, нещата които се продават трябва да бъдат в последния пост на човека - темата, който е пуснал обявата. Кой го интересува преди това какво е било.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Цитат на: vladi123 link=topic=3066.msg56260#msg56260 date=1300461218
Цитат на: EMPEROR link=topic=3066.msg56248#msg56248 date=1300453510
Никой не ти казва да не си "ЪП"-ваш темата, а просто промените да са само в първия пост... не виждам какво неясно има?
За снимките си го разбрал правилно.
Заради tabakoff са новите правила, макар че не съм длъжен да ти давам обяснения. Така че тенденцията само ти си я виждаш.

Когато човек иска да види в една тема със 100 продукта какво има налично и какво не, е хубаво да го има събрано на едно място, а не да се ровят 100 страници и да се гледа това го има това го няма.
Стига рева и просто чети, ама не избирателно, а наред.
напълно съм съгласен с тебе за тези неща!! Зад гърба си имам доста направени форуми и само тука обявите не може да се разбере какво се продава за колко пари и тн ..

Приятел , не виждам нищо конструктивно в изказването ти . Като имаш такъв опит дай предложение как да процедираме , защото явно модераторът няма идея как да организира тази тема няколко години вече ;)

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Моето мнение е, че поне в началото на всяка започната страница да се обновяват нещата, от там надолу мнения и дискусии. И като дойде следващата страница пак да се преместват на първо място нещата за продан. Така едни линкове ще се въртят из темата без да се товари форума. Ако това е невъзможно, то да няма ъпване, но как ще се определи на кого темата ще е на първо място. Мисля, че моят вариант е най-изгоден, защото нещата за продан винаги ще са на първо място на последната започната страница, т.е. актуални, и по-лесно ще се редактират от продавача със съответните промоции и ревюта. Постовете в задните страници ще се изтриват и ще са само актуални постовете след първата тема на последната страница, т.е. постовете ще са свързани с актуалните продажби към момента. :yes:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Уважаеми Колеги,

1. За линкове към галерия или снимка - подкрепям !-->Това да важи за абсолютно всички теми и снимки.
2. за промени само в първи пост - категорично не .--->.........нещата които се продават трябва да бъдат в последния пост на човека - темата, който е пуснал обявата. Кой го интересува преди това какво е било.......
3.Ъпване само веднъж на 24 часа.
4.Всеки само с една тема в Купува/Продава.

Аз така разбирам нещата и смятам да ги спазвам в този вид.

Поздрави

 :drinks:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Аз мисля, че ъпването на всеки 24 часа е излишно. Не се пускат по 30 теми, че за 24 часа една тема да иде примерно на втора страница, че да е нужно ъпване. Предлагам ъпването да се случва минимум на 1 седмица - или по-рано единствено ако се добавя нов артикул за продажба. Досадно е всеки ден едни и същи работи да ги отварям и гледам без да има някаква промяна в продаваните модели.