Автор Тема: Отворен диспут относно новите правила в раздел "Купува / Продава"  (Прочетена 36567 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
В читавите форуми бутането на темите с обяви нагоре е абсолютно забранено и мойто скромно мнение, че и тук трябва да стане така.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
1. За линкове към галерия или снимка - подкрепям !-->Това да важи за абсолютно всички теми и снимки.
2. за промени само в първи пост - категорично не .--->.........нещата които се продават трябва да бъдат в последния пост на човека - темата, който е пуснал обявата. Кой го интересува преди това какво е било.......
3.Ъпване само веднъж на 24 часа.
4.Всеки само с една тема в Купува/Продава.

И като 5. точка да помоля администраторите да затрият всички теми от раздела продава които са с ключ, те вече са минало и никого не интересуват. ;)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Абсолютно подкрепям gts  и Чакалчо  !

По форуми съм срещал  'част 1 '  'част 2'  - в смизъл като се натрупата повече от 4-5 страници в раздела отделят активните в 'част 2' и т.н.


gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Цитат
....................... Досадно е всеки ден едни и същи работи да ги отварям и гледам без да има някаква промяна в продаваните модели................


Като ти е досадно да ги четеш, просто го правиш един път в месеца, а през останалото време осмисляш прочетеното........

Не се заяждам просто имаш право на избор.............

 :drinks:
« Последна редакция: 18 Март 2011, 18:40:04 от gts.best »

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 549
  • Рейтинг: 42
  • Клуб BG TT
Актуалните наличностти да са в последният пост.Ако темата е от 2-3  страници ,кофти всичко налично да е в първият пост.
За снимките линкове.
За ъпването на темите-най-малко на 24 часа

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Уважаеми Колеги,

току що  промених темата си в Купува/Продава в съответствие с новите и старите правила.

Приканвам всички да сторят същото.

Поздрави.

 :victory: :victory: :victory:
 :victory: :victory:
 :victory:
« Последна редакция: 18 Март 2011, 19:06:07 от gts.best »

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Цитат на: gts.best link=topic=3066.msg56272#msg56272 date=1300465123
Цитат
....................... Досадно е всеки ден едни и същи работи да ги отварям и гледам без да има някаква промяна в продаваните модели................


Като ти е досадно да ги четеш, просто го правиш един път в месеца, а през останалото време осмисляш прочетеното........

Не се заяждам просто имаш право на избор.............

 :drinks:

Напротив - следя за новости, обаче всеки ден има нови мнения в темите без да има нови артикули. Пробвай да не си ъпваш темата 1 седмица - и ще видиш, че по-далеч от средата на първа страница няма да иде...

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
gts.best, в другите форуми, където има раздел за търговия, модераторите, сами си търкат и оправят темите. Така че, аз лично смятам нищо да не пипам по моята тема.

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
О.К.  както прецениш.......

 :drinks:

 :victory:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56259#msg56259 date=1300461093
Аз продавам / купувам ако не всеки ден , то поне през ден ! Това ,че не се коментира в темата ми е , защото
хората , които ги интересуват моите продажби ,  ми пишат на лична . Имам над 100 официални сделки тук
и поне още толкова не отбелязани с фийдбек. Да не говорим ,че всеки ден ми се обаждат поне 2-3 ма - така че
наистина се вслушай в мнението ми , защото съм един от най-активните тук.

Adrian като постоянно ти пишат на лична, значи нямаш нужда да ъпваш всеки ден, хората си те знаят, щото имаш над 100 продажби в тоя форум и така.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56259#msg56259 date=1300461093
Вие искахте нещата да са в ЕДНА тема ,
сега пък темата ви тежала !? А и след всяка продажба изтривам линка към артикула , както и снимката му
ЗА ДА НЕ ТЕЖИ страницата . Баси - ми тогава не ми отваряй темата бре - какво се ровиш и ти тежи ?? И Пач да не е отваря .
Нека темата ми да я отварят хората , които ги интересува .

Аз съм модератор и ща-неща трябва да отварям всяка една тема, така че хайде да не ми казваш какво да правя и какво не!

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56259#msg56259 date=1300461093
Айде сега иди и виж как изглежда преработената тема според новите ТИ изисквания -
има ли някаква естетика в това ?????

Определено има... виж последното мнение на gts.best в неговата тема и ще ти стане ясно. А това, че ти не знаеш как да си организираш темата, така че да изглежда добре, си е лично твой проблем!

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56259#msg56259 date=1300461093
Мен ако питаш най-добре ще е да има само един пост , но като правя edit темата да се рефрешва.

Няма как да стане, иначе и това е мислено.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56259#msg56259 date=1300461093
за разглезването и подобни простотии - няма да коментирам кой е виновен.

За разглезването ние сме си виновни, трябваше вместо да ви приканваме директно да трием. Сега обаче когато се стягат нещата и започват да стават каквито трябваше да са и станахме лошите  :lol:

Цитат на: TheJackal link=topic=3066.msg56261#msg56261 date=1300461489
Според мен, нещата които се продават трябва да бъдат в последния пост на човека - темата, който е пуснал обявата. Кой го интересува преди това какво е било.

Това би имало смисъл за човек, който вече е виждал темата. Този, който я отваря за първи път и хоп първо мнение празно... "еее този вече е продал всичко". Поразгледай малко други форуми и виж къде седят продаваните артикули и къде се ъпдейтва количеството.

Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56262#msg56262 date=1300461846
Приятел , не виждам нищо конструктивно в изказването ти . Като имаш такъв опит дай предложение как да процедираме , защото явно модераторът няма идея как да организира тази тема няколко години вече ;)

Уви и в твоето мнение няма нищо конструктивно, а само и единствено лична изгода. Да вземем теб да те направим модератора, та да наредиш едно хубаво целия форум, г-н Идея?

Цитат на: nilfe link=topic=3066.msg56264#msg56264 date=1300462594
Моето мнение е, че поне в началото на всяка започната страница да се обновяват нещата, от там надолу мнения и дискусии. И като дойде следващата страница пак да се преместват на първо място нещата за продан. Така едни линкове ще се въртят из темата без да се товари форума. Ако това е невъзможно, то да няма ъпване, но как ще се определи на кого темата ще е на първо място. Мисля, че моят вариант е най-изгоден, защото нещата за продан винаги ще са на първо място на последната започната страница, т.е. актуални, и по-лесно ще се редактират от продавача със съответните промоции и ревюта. Постовете в задните страници ще се изтриват и ще са само актуални постовете след първата тема на последната страница, т.е. постовете ще са свързани с актуалните продажби към момента. :yes:

В това има някаква идея, но ако станат 100 страници, като на г-н 100 продажби, дали ще е удобно да се редактират 100 поста при всеки нов артикул за всяка страница?

Цитат на: gts.best link=topic=3066.msg56266#msg56266 date=1300463925
Аз така разбирам нещата и смятам да ги спазвам в този вид.

Уви, ще те разочаровам, защото тук не е концерт пожелание...

Цитат на: TheJackal link=topic=3066.msg56270#msg56270 date=1300464713
И като 5. точка да помоля администраторите да затрият всички теми от раздела продава които са с ключ, те вече са минало и никого не интересуват. ;)

Това вече сме го коментирали и форума е форум, за да се трупа някаква статистика, някаква история (в преносния смисъл), а и защото ако някой нерегистриран търси нещо в нета и го намери, макар и при заключена тема, има голяма вероятност да се регистрира във форума. Освен това, ако следваме логиката, трябва да затрием 3/4 от форума, защото в повечето теми не е писано от половин-една година.

Цитат на: gts.best link=topic=3066.msg56272#msg56272 date=1300465123
Като ти е досадно да ги четеш, просто го правиш един път в месеца, а през останалото време осмисляш прочетеното........

Не се заяждам просто имаш право на избор.............

И сега какво? Дай никой да не чете, защото на теб не ти харесват правилата. За да спазва той правото си на избор, ти би следвало да спазваш правилата на форума, но не така както на теб ти се харесват...

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Аз правилата ги Спазвам и това личи от преработената ми тема.
Скоро ще оправя и останалите  си теми.

Поздрави и до скоро.

П.С. Правилата са за всички без изключение и стриктното им спазване зависи само и единствено от Вас  :hi:
« Последна редакция: 18 Март 2011, 19:58:59 от gts.best »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ако всичко актуално е само в последния пост, а отговорят няколко човека след това... за да е пак на последния пост всичко, пак ли ще се поства след това? И пак и пак и пак докато винаги е на последно място... няма много логика в това... Да се поства след всеки нов отговор, за да ти е последния отговор актуален никак не ми се връзва. Ако пък се прави веднъш на 24 часа, то до тогава може да се изпишат 2-3 страници и пак "актуалното" отива някъде в небитието...

gts.best теб даже те дадох за пример по-горе, защото спазваш стриктно промените, но не ми хареса това "аз така разбирам правилата и така ще си ги спазвам"...

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Има решение угодно за всички
в първият пост се публикува какво се продава дори и със снимки или линкове
ъпването на темата става чрез публикуване на нов пост като след това задължително се изтрива предходното ъпване
ето как са си решили проблема в един друг форум

от рено клуб българия
Цитат
Задължения на продавача:
1.   Темата да е с ясно и точно заглавие, от което да е ясен обектът на продажбата. Забранено е пускането на обява с ГЛАВНИ букви и всякакъв вид препинателни знаци
или символи различни от необходимите за обявата.
2.   Описанието на Обекта на продажба да бъде максимално изчерпателно, със задължително посочена Цена и телефон за връзка. Крайно препоръчително е да се качат снимки (за продажба на цяла кола, снимките са задължителни).Ако се прави корекция на цената, то тя трябва да бъде направена след редактиране на първия пост, а не да се пуска нов.
3.   Продавачът се задължава да предоставя достоверна информация. В случай на липсваща или подвеждаща такава, ще бъде предупреден за корекция. При нежелание да коригира обявата, същата ще бъде изтрита.
4.   Имате право на едно обновяване ("UP") на 7 дни!. Ако след "UP"-а няма други мнения, при следващия "UP" авторът предварително трие предишния и пуска следващия.
5.   Обявата не може да бъде директен линк към друг сайт, където е пълното описание.

Задължения на купувача:
1. Купувачите могат да задават само доуточняващи въпроси.
2. Забранява се публикуването на постове по обявата без интерес за покупка и с оферта за същия артикул.


Общи положения:
1.   Всички съобщения /постове/ извън тези правила ще бъдат изтривани без предупреждение.
2.   Обява, която е пусната в разрез с правилата и не бъде коригирана от продавача в срок от 12 часа, ще бъде изтривана без предупреждение.
3.   Отговорност за сделката носят продавачът и купувачът.
4.   След осъществяването на сделката купувачът трябва да пусне пост в темата си – „Продадено“, за да може темата да бъде махната от модераторите.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: evrokoma link=topic=3066.msg56283#msg56283 date=1300471458
Има решение угодно за всички
в първият пост се публикува какво се продава дори и със снимки или линкове
ъпването на темата става чрез публикуване на нов пост като след това задължително се изтрива предходното ъпване
ето как са си решили проблема в един друг форум

от рено клуб българия

Мммм да, но тук нямате право да си триете целите постове... и това го направихме по една друга причина, но това е друга тема.
Единственото горе-долу приемливо решение ми се вижда актуалните неща да са в първия и в последния пост, но това увеличава двойно работата на автора на темата. И все пак къде е смисъла да се поства още едно описание, да се трие от предпоследния "последен" пост и хронологияата на цялата тема отива на кино...

vladi123

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Adrian link=topic=3066.msg56262#msg56262 date=1300461846
Цитат на: vladi123 link=topic=3066.msg56260#msg56260 date=1300461218
Цитат на: EMPEROR link=topic=3066.msg56248#msg56248 date=1300453510
Никой не ти казва да не си "ЪП"-ваш темата, а просто промените да са само в първия пост... не виждам какво неясно има?
За снимките си го разбрал правилно.
Заради tabakoff са новите правила, макар че не съм длъжен да ти давам обяснения. Така че тенденцията само ти си я виждаш.

Когато човек иска да види в една тема със 100 продукта какво има налично и какво не, е хубаво да го има събрано на едно място, а не да се ровят 100 страници и да се гледа това го има това го няма.
Стига рева и просто чети, ама не избирателно, а наред.
напълно съм съгласен с тебе за тези неща!! Зад гърба си имам доста направени форуми и само тука обявите не може да се разбере какво се продава за колко пари и тн ..

Приятел , не виждам нищо конструктивно в изказването ти . Като имаш такъв опит дай предложение как да процедираме , защото явно модераторът няма идея как да организира тази тема няколко години вече ;)
Не се опитвам да убидим никой нито да се бъркам нито се правим на интересен просто сси изказвам мнението както ти си разбираш от влакчета и тн. аз с това се занимавам отдавна :)