Автор Тема: Отворен диспут относно новите правила в раздел "Купува / Продава"  (Прочетена 36561 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Това, което ми хрумва на момента е следното.
В първи пост седят всички артикули. При добавяне на нов артиклул, променяте информацията в първи пост, а в последен пишете само какво е добавено, но актуалния списък седи най-отпред (първи пост). Съответно, ако правите намаление на цената или променяте бройката на дадения артикул, в последния пост пишете самата промяна и тя се отразява в първи пост отново.
Пример:
Пост 1:
Пордавам:
-1. 1х ххххх - снимка - цена хххх
-2. 2х ххххх - снимка - цена хххх
-3. 1х ххххх - снимка - цена хххх
-4. 5х ххххх - снимка - цена хххх
-5. 1х ххххх - снимка - цена хххх
-6. 1х ххххх - снимка - цена хххх

Пост 2:
Ъп

Пост 3:
-добавям в продажба ххх - цена (отразявате в първи пост с ххх - снимка - цена ххх)

Пост 4:
Ъп

Пост 5:
-добавям още 5 броя вагони от позиция 1 (отразявате и в първи пост)

И т.н.

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Принципно когато си търсех някои работи първото нещо което поглеждах като вляза беше раздела ,,продава,, и за това поне според мен не е нужно да се ъпва ежедневно  :drinks:

vladi123

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Продадените неща може да се изтриват щом са продадени няма смисъл да седът повече в обявата :)
« Последна редакция: 18 Март 2011, 20:36:14 от vladi123 »

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: EMPEROR link=topic=3066.msg56286#msg56286 date=1300472278
Това, което ми хрумва на момента е следното.
В първи пост седят всички артикули. При добавяне на нов артиклул, променяте информацията в първи пост, а в последен пишете само какво е добавено, но актуалния списък седи най-отпред (първи пост). Съответно, ако правите намаление на цената или променяте бройката на дадения артикул, в последния пост пишете самата промяна и тя се отразява в първи пост отново.
Пример:
Пост 1:
Пордавам:
-1. 1х ххххх - снимка - цена хххх
-2. 2х ххххх - снимка - цена хххх
-3. 1х ххххх - снимка - цена хххх
-4. 5х ххххх - снимка - цена хххх
-5. 1х ххххх - снимка - цена хххх
-6. 1х ххххх - снимка - цена хххх

Пост 2:
Ъп

Пост 3:
-добавям в продажба ххх - цена (отразявате в първи пост с ххх - снимка - цена ххх)

Пост 4:
Ъп

Пост 5:
-добавям още 5 броя вагони от позиция 1 (отразявате и в първи пост)

И т.н.
еде сега махнах снимките  :sarcastic:
« Последна редакция: 18 Март 2011, 20:40:19 от n_sirakov »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Аз съм против ежедневният "ъп".Това означава, че всеки , който продава нещо ще ъпва, че темата му да не изпадне от първа страница.Знаете ли какво би означавало това?! Повечето тук продаваме по нещо и форумът би заприличал единствено на една безкрайна продавачница, баси.Да не говорим, че продажбите в ТТ и N не ме касаят и самата структура на форума ме принуждава да ги отварям и затварям, че да не ми излизат като непрочетени публикации.Аз ще го преглътна това, няма кой - знае колко продавачи на ТТ  или N артикули, но един TT или N съборумец се издразва невероятно предполагам, защото му се налага да отвори 5-6 ъпнати теми в НО всеки ден. Ами ако  се удвоят? Утроят? Гадничко.  :yes:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: vladi123 link=topic=3066.msg56288#msg56288 date=1300473246
Продадените неща може да се изтриват щом са продадени няма смисъл да седът повече в обявата :)

Ако даден артикул остане дори след продажбата си, това би помогнало за:
- намирането на форума от нерегистриран потребител
- движение на цената на даден продукт
- статистика колко често/рядко се среща в продажба
- ориентировка текущата стойност на артикула
и т.н.
За сега за повече плюсовете, от колкото минусите...

Цитат на: XRISTO link=topic=3066.msg56290#msg56290 date=1300473510
Аз съм против ежедневният "ъп".Това означава, че всеки , който продава нещо ще ъпва, че темата му да не изпадне от първа страница.Знаете ли какво би означавало това?! Повечето тук продаваме по нещо и форумът би заприличал единствено на една безкрайна продавачница, баси.Да не говорим, че продажбите в ТТ и N не ме касаят и самата структура на форума ме принуждава да ги отварям и затварям, че да не ми излизат като непрочетени публикации.Аз ще го преглътна това, няма кой - знае колко продавачи на ТТ  или N артикули, но един TT или N съборумец се издразва невероятно предполагам, защото му се налага да отвори 5-6 ъпнати теми в НО всеки ден. Ами ако  се удвоят? Утроят? Гадничко.  :yes:

Точно така, а и плюс това съм забелязал, че ако не съм си "ъпнал" тема 2 седмици, в най-лошия случай отива едва на втора страница...
« Последна редакция: 18 Март 2011, 20:41:53 от EMPEROR »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат на: EMPEROR link=topic=3066.msg56286#msg56286 date=1300472278
Това, което ми хрумва на момента е следното.
В първи пост седят всички артикули. ....

Мисля, че това е добро решение. Само да предложа, за да не станат много страници с ъпване, от време на време модераторите да оставят само първия пост с артикулите и най-много следващата страница с ъповете. Или да изтрият и нея. Така ще остане само първата страница с информация за това, какво се предлага. :buba:

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Отклоняваме се от основното--->Олекотяване на темите---->без излишни снимки, без излишни статистики, заявки само и единствено на ЛС,  а не превръщане на темата в чат......

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Значи темата би могла да бъде като заключена за други, освен за автора и, е и за модераторите, естествено.Всички пазарлъци и лакардии на лична или имейл, GSM и др. :hi:
« Последна редакция: 18 Март 2011, 20:54:50 от XRISTO »

vladi123

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: EMPEROR link=topic=3066.msg56291#msg56291 date=1300473565
Цитат на: vladi123 link=topic=3066.msg56288#msg56288 date=1300473246
Продадените неща може да се изтриват щом са продадени няма смисъл да седът повече в обявата :)

Ако даден артикул остане дори след продажбата си, това би помогнало за:
- намирането на форума от нерегистриран потребител
- движение на цената на даден продукт
- статистика колко често/рядко се среща в продажба
- ориентировка текущата стойност на артикула
и т.н.

Да де ма като скрулираш 5 страници да видиш кое е продадено и кое не е и така на 5 обяви примерно ти просто много се объркваш и убиваш цел ден и краиния резултат е:питаш човека който е качил обявата какво е останало (за по бързо) защото ти си в тая секция да си купиш нещо да почнеш от някъде а не да виждаш какво е продадено

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
В Купува/Продава  да бъде така, в останалите теми снимките да са с линкове и мнение да може да изрази всеки...........

олекотяване................



EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: vladi123 link=topic=3066.msg56297#msg56297 date=1300474633
Да де ма като скрулираш 5 страници да видиш кое е продадено и кое не е и така на 5 обяви примерно ти просто много се объркваш и убиваш цел ден и краиния резултат е:питаш човека който е качил обявата какво е останало (за по бързо) защото ти си в тая секция да си купиш нещо да почнеш от някъде а не да виждаш какво е продадено

Е нали точно за това е цялата дъндания... да не седят разхвърляни артикулите из 10 страници, а да са насъбрани най-отпред на темата.
Нищо не пречи да са така:

Актуални:
-
-
-
-
Продадени:
-
-
-
-


TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Добре!
1. На първия пост в темата артикулите които са в продажба - със снимка, цена и обясненията за артикула.
2. Админите затриват всички останали постове под основния.
3. Темата е нещо като заключена за останалите - без никакви коментарии и прочие, единствено се абгрейтва само, ако се махне някой артикул който е продаден или е променена цената.

Смятам, че от това по - ясно и точно - здраве му кажи!

vladi123

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Значи нека сичко е в 1 вия пост и продадените неща да задраскват ма да се виждат както си правите в момента а на долу да са дискусиите с хората и up-овете и готово

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Актуалното в първия или последния пост, или и на двете места..........

Лично мнение----->посленият пост. (по-бързо и лесно, не се разхождаш из собствените си страници приличащи на чат)

Каквото и решение да вземат Модераторите ще се съобразя ..............



 :drinks: